TEST UPGRADE FORA
LINK NA VLAKNO TOŤ

KrAz 255b /Renova model/ 1:25 - SpiDeR vs. Rado-Wan

Moderator: Oliver

Tak ktory?

SpiDeRov
13
26%
Rado-Wanov
37
74%
 
Total votes: 50
User avatar
spider | 34
Posts: 1114
Name: Stano
Location: Trenčín

Re: KrAz 255b /Renova model/ 1:25 SpiDeR vs. Rado-Wan

Postby spider » 19 Feb 2009 22:21

Chcel by Vás poprosiť o radu ... kedže sa mi to chýli ku koncu, tak potrebujem vedieť, ako vyzerali "vojaci" ktorí viedli tento kraz....mám ČS verziu, ale veľa o tom neviem (aj keď som gúglil... ) tak možno by mi pomohol niekto kto by sa do toho viac rozumel.... len napríklad čo mali oblečené, či mali nejakú zbraň atď ... proste hocijaká rada (foto) pomôže....
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

User avatar
spider | 34
Posts: 1114
Name: Stano
Location: Trenčín

Re: KrAz 255b /Renova model/ 1:25 SpiDeR vs. Rado-Wan

Postby spider » 21 Feb 2009 22:52

Spravil som novú plachtu, lebo sa mi nejak nepáčila :devil:
ImageImageImageImage
ImageImageImage

Ešte raz žiadam o pomoc s tými vojakmi ... nikto nič ? :beated: juro ani ty?
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

User avatar
serpens | 42
a.k.a. hado
Posts: 8906
Name: Miro
Location: Žilina
Contact:

Re: KrAz 255b /Renova model/ 1:25 SpiDeR vs. Rado-Wan

Postby serpens » 22 Feb 2009 00:25

Plachta vydarena a co sa tyka vojakov, tak na tom mohol jazdit snad lubovolny v ihlickovych maskacoch. Neboli to nijak specialne jednotky, takze mas absolutnu volnost :)
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

User avatar
juraj_ziacik | 43
Posts: 1547
Name: Gergej
Location: Turčiansky Svätý Martin/Zvolen/Babiná
Contact:

Re: KrAz 255b /Renova model/ 1:25 SpiDeR vs. Rado-Wan

Postby juraj_ziacik » 22 Feb 2009 02:00

Tu so bezradný aj ja...ale tie ihličkáče v tom asi budú..
Ináč v modernej bojovke by ti mohol pomôcť Mišec, ja som skvor na druhú vojnu :beat brick:
Hey Hou, Let´s Go!

User avatar
spider | 34
Posts: 1114
Name: Stano
Location: Trenčín

Re: KrAz 255b /Renova model/ 1:25 SpiDeR vs. Rado-Wan

Postby spider » 22 Feb 2009 12:01

No neviem čo sú tie ihličkové maskáče :haha: foto nebude?
Mišec no čakám, či pomôžeš :)
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

User avatar
toudi_sk | --
Krotiteľ textúr
Posts: 12948
Name: Milan
Location: u susedky
Contact:

Re: KrAz 255b /Renova model/ 1:25 SpiDeR vs. Rado-Wan

Postby toudi_sk » 22 Feb 2009 12:04

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
[b]na mierku sa nestažuje, mierka sa mení[/b] a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku
[align=right][url=http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=15&t=3725&p=70971#p70971]pár pomôcok[/url][/align]

User avatar
spider | 34
Posts: 1114
Name: Stano
Location: Trenčín

Re: KrAz 255b /Renova model/ 1:25 SpiDeR vs. Rado-Wan

Postby spider » 22 Feb 2009 12:15

vďaka :vicotry:
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

User avatar
Mišec | --
Posts: 24
Name: Michal
Location: šialene:-)
Contact:

Re: KrAz 255b /Renova model/ 1:25 SpiDeR vs. Rado-Wan

Postby Mišec » 23 Feb 2009 19:52

SpiDeR wrote:No neviem čo sú tie ihličkové maskáče :haha: foto nebude?
Mišec no čakám, či pomôžeš :)

No zdravím :) jasne že pomožem.Vychádzajme z toho že tvoj kraz 255 B slúžil od roku 1965.Tým pádom možes si vybrať viacej období ustrojovacích vzorov.Od roku 1965 do roku 1993 sme mali uniformy v nasledujúcom poradí a to: uniforma vz.60 (takzvané ihličáky na ktoré si už link dostal),potom uniforma vz.85 a uniforma vz.85PV.Medzi nimi boli aj iné vzory,ale tie sa skoro vôbec nepoužívali.Fotodokumentáciu a rozmiestnenie ti priložím k tomuto.Čo sa týka výzbroje tak tu platí útočná puška VZ.58 P alebo V (to je úplne jedno aku dáš).U obidvoch verzií SA vz.58 je dĺžka zbrane 845mm a u verzie V pri sklopenej ramenej opierke je to 635mm.Z nasadeným bodákom majú obe verzie zbrane dĺžku 1000mm.prikladám aj dáke obrázky :) :sa vz.58Image
dalej uniforma vz.85:Image
a uniforma vz.85PV:Image Toto je zatiaľ tak skrátka.Ak dačo o tomto ešte budeš potrebovať ozvy sa dokumentácie mam dosť :P dúfam že pomohlo
kombinovať horolezectvo z papierovým modelárstvom=môj výsledok :-D

User avatar
spider | 34
Posts: 1114
Name: Stano
Location: Trenčín

Re: KrAz 255b /Renova model/ 1:25 SpiDeR vs. Rado-Wan

Postby spider » 23 Feb 2009 22:44

Óó veľmi pekne ďakujem, fakt pomohlo :big smile: takže radšej dám vz.85 nebudem sa tam babrať s maskáčmi :haha:
K tým zbraniam: ako ich nosili ? prevesené na chrbte alebo ako ? Plánujem jedného týpka dať tak, že je prehnutý do motora a druhý bude niesť bandasku...takže zbrane im nedávať ?
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

User avatar
Pushkin | --
Posts: 255
Name: Jano
Location: Praha

Re: KrAz 255b /Renova model/ 1:25 SpiDeR vs. Rado-Wan

Postby Pushkin » 23 Feb 2009 22:59

Vojak musí mať furt zbraň pri sebe /ak sa samozrejme nemýlim/ :P . Ak ju nemá tak je asi PTPák :) ....a ako ju nosili to ti asi napíšu znalci v v danom obore....
BTW : ...máš to parádne zlepené a sa mi to veľmi pááááči.
Moja galeria
PAPIER....tak to už je aká paráda !
C8H10N4O2 - user !

Return to “Vojenská technika // Military Vehicles”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests