Ahoj všem,
hlásím se s dalším postupem, tentokráte s patinovaným motorem...byla to docela fuška a za začátku to vypadalo, že si půjdu hodit špagát, protože jsem nevěřil tomu, že dosáhnu kloudného konce...ale nakonec jo...vypadá to, alespoň z mého pohledu dobře...
Na začátku jsem chtěl použít wash od MIGa
Oil and Grease Stain Mixture , který mi ale při stírání nějak neseděl, tak jsem se rozhodl použít od AK
Engine Oil který konečně přinesl kýžený efekt...takže nanést, nechat cca 10 minut zaschnout a pak uchošťourem kolmo k ploše stírat (no, to stírání mi moc nešlo, tak jsem zkusil tupovat uchošťourem a paráda)...pak jsem přistoupil k převodovce, tam jsem se konečně naučil používat
pigment fixer - nanést trochu bláta, pak zakápnout fixerem a dokud je to vlhké tak do toho "přihodit" další vrstvu...výsledek je
super !!!nanesená vrstva bláta neopadá a je to uvěřitelné...stejně tak jsem postupoval na motorové vaně a vůbec všech částech kde bláto vidíte (použitý přípravek je MIG
Dry Mud ), no a stejně jsem se rozhodl postupovat na prozatím"čistém" povrchu motoru kde jsem použil přípravek
Old Aluminum a za vlhka jej ještě roztíral...ve finále opět paráda...pak jsem si řekl, že by bylo fajn, udělat i mastnou rez na převodovce a v místě mezi motorovou vanou a blokem motoru...nanesl jsem opět AK
Engine Oil, ale ten se do bláta vsákl bez efektu, tak jsem vyzkoušel MIGa
Oil and Grease Stain Mixture a???? P.A.R.A.D.A. !!!! Dosaženo skvělého efektu !!! Co dál? Výfukové potrubí...v základu natřeno
Humroll H 113 MATT, pak natřeno přípravkem AK
Heavy Chipping, a po 15-ti minutách schnutí přetřeno
Humroll Matt Leather, po zaschnutí jsem namočil štětec a začal pomalu stírat, abych dosáhnul efektu oloupané barvy...nicméně, asi jsem použil málo přípravku, protože efekt byl, ale nic moc...takže krapet zklamání, ale příště to snad bude lepší...no a to je vše...vzduchový filtr jsem ještě trošku zatupoval technikou suchého štětce, barvou
Humbroll Matt Steel Grey a přeprášil dětským pudrem...příští víkend dodělám chladič a zbytek výfukového potrubí, včetně výfuku a pak pojedu soustavu rozvodovek...ale to je zatím budoucnost...teď už fotky...
