Page 2 of 8

Re: Sd.Kfz. 250/3 "Greif" /GPM/1:25

Posted: 29 Nov 2014 21:30
by Oliver
Ahojte.

Dnes som venoval trochu času interiéru. Po asi 3 hodinách vznikli bočné časti hybného mechanizmus, ďalej na ňom budem pracovať až keď bude vaňa, nech si nenarobím zbytočne robotu s úpravami, keby to nesedelo. No a spatlal som volant. Nechcel som robiť kovový (nie, že by sa mi nechcelo), ale tento papierový sa mi dosť páči. Nech sa páči fotos.

Image Image Image Image Image

Re: Sd.Kfz. 250/3 "Greif" /GPM/1:25

Posted: 30 Nov 2014 14:47
by Oliver
Krátko pred odchodom som stihol ešte nejakú drobotinku.

Image

Najbližšie dúfam, že motor na budúci víkend. Uvidíme, čo nám nadelia v škole.

Re: Sd.Kfz. 250/3 "Greif" /GPM/1:25

Posted: 05 Dec 2014 02:04
by Štefan Húska
Tu je celkom dobrý detail pravej strany motoru

Re: Sd.Kfz. 250/3 "Greif" /GPM/1:25

Posted: 07 Dec 2014 13:57
by Oliver
Pekný, ale malý obrázok to je. Ďalší postup na motore bude až pri osadení do priestoru. Neviem teraz koľko tam bude miesta, takže uvidím neskôr.

Re: Sd.Kfz. 250/3 "Greif" /GPM/1:25

Posted: 07 Dec 2014 14:01
by Oliver
Tento víkend sa niesol v znamení motorovej časti, ktorú som včera dokončil. Spravil som aj 2 fotky, ako správne narezať a naohýbať ten obvodový diel, pretože pri 251/1 som to spravil úplne zle - našťastie to vo výsledku nie je vidieť. Hodne mi pomohli fotky od Mateja v jeho vlákne. Ďalej som tiež zlepil ústie prevodovky do tej priečky (medzi motorom a šoférmi), stojany na sedačky a tiež sedanku za šoférom a hasičský prístroj.





Nabudúce by som mohol hádam vyrezať obšívku a niečo spraviť s ňou, predsa len, už by sa patrilo .. zaujímavé bude miešanie farby na retuš.

Re: Sd.Kfz. 250/3 "Greif" /GPM/1:25

Posted: 07 Dec 2014 15:52
by Štefan Húska
Ešte rúrky vpredu a je to super

Re: Sd.Kfz. 250/3 "Greif" /GPM/1:25

Posted: 07 Dec 2014 22:47
by Oliver
Rúrky budú, ale ako som spomínal, najprv by som ho aspoň nasucho rád vložil na svoje miesto. Chcem vidieť ako to bude vypadať a hlavne koľko tam bude miesta.

Re: Sd.Kfz. 250/3 "Greif" /GPM/1:25

Posted: 08 Dec 2014 01:31
by Štefan Húska
Miesta je tam dosť ale keď oplechuješ tak všetko zmizne pod kapotou

Re: Sd.Kfz. 250/3 "Greif" /GPM/1:25

Posted: 10 Dec 2014 22:43
by Oliver
Ahoj. Dnes som zrobil dve plynové masky, ale popruhy sa mi tam nejak nepáčia, ešte uvidím či ich tam dám. Ďalej som sa hral s tým "operadlom" čo je na ľavej stene. A zrobil som tiež tú oblú potvorku - vypadá ako kanister. Nemám rád takéto diely. Ale tie tri prúžky po obvode to vylešujú o niečo.

Image

Re: Sd.Kfz. 250/3 "Greif" /GPM/1:25

Posted: 13 Dec 2014 11:48
by Štefan Húska
Na sdkfz 251 bol tento rámik od spodu v kapote do ktorého zapadol ten poklop ale na greife ani 250/9 nieje tak ho nezabudni bo ja som zabudol a teraz ho tam musím vpratať, teda musím ho najprv vyrobiť a namaľovať