Page 16 of 22
Re: T-34/76 /Halinski/ 1:25 - by petopato
Posted: 31 Jul 2011 19:19
by petopato
Tu ešte trochu vidno tie hrboly, viac fotiek som ani nerobil. Ďuro žiačik mi tiež vravel, že tieto veže odlievali rusi aj do zeme, ale Vasik by si ma doberal, tak som to radšej prerobil.
[imgg=http://papermodelers.sk/hostimages/MwyN8sENOrp8WaSvapMx.png]http://papermodelers.sk/hostimages/MwyN8sENOrp8WaSvapMx_thumb.png[/imgg]
Re: T-34/76 /Halinski/ 1:25 - by petopato
Posted: 31 Jul 2011 19:26
by ELEFANT
Re: T-34/76 /Halinski/ 1:25 - by petopato
Posted: 31 Jul 2011 19:58
by vasik1
Mal si pekne dať len výslednú fotku s druhou obšívkou, my by sme pochválili, povzbudili. Čo ale teraz, keď všetci vieme, že je druhá

...ale bojuj starký bojuj, dobré to je

Re: T-34/76 /Halinski/ 1:25 - by petopato
Posted: 02 Aug 2011 06:46
by petopato
Musel som dať aj zlé fotky, aby som to uľahčili tebe, ak to budeš niekedy stavať, aj keď na takýto model asi nemáš...
Nejaké guľaté tvary:
[imgg=http://papermodelers.sk/hostimages/UW1S9M7aF5L3GBoq2Sjf.jpg]http://papermodelers.sk/hostimages/UW1S9M7aF5L3GBoq2Sjf_thumb.jpg[/imgg]
Re: T-34/76 /Halinski/ 1:25 - by petopato
Posted: 03 Aug 2011 12:16
by juraj_ziacik
Krásne ti to ide....a veruže tak, konkrétne tieto stroje boli tak nepresné že dokonca ani neboli symetrické

, drsné po odliatkoch v zemi a ani zvary na celom stroji neboli rovnaké. Stroje boli vyrábané v bojových podmienkach neodbornými pracovníkmi a čo sa zelenej farby týka tak to je kapitola sama o sebe
Dovolím si povedať že na žiadnom inom modeli sa nedá tak experimentovať a hrať sa s verziami ako na tomto!!!!
V Stalingrade dokonca ani neboli dokončené a už vybiehali na front priamo z výroby len s debničkou granátov, ktoré vyhadzovali pracovníci ktorý ten tank vyrobili. Dokonca pri nedostatku surovín chýbalo veľa doplnkov a súčastí stroja, nielen na korbe tanku ale aj na prevodovke a motore, len aby stroj prešiel nejakú vzdialenosť a bol zanechaný v nefunkčnom stave ako zátarasa na moste trebárs alebo niekde na ulici.......
Dokonca som videl fotku T34 s tromi rôznymi pojazdovými kolesami
..tu sa medze nekladú......
Re: T-34/76 /Halinski/ 1:25 - by petopato
Posted: 03 Aug 2011 12:34
by lowi
Od dnes idem asi stavať len T-34 !!!

Re: T-34/76 /Halinski/ 1:25 - by petopato
Posted: 03 Aug 2011 18:46
by petopato
Juraj, keby si vedel ako som ja toto všetko chcel s tebou prebrať na hvezdárni...pamätám sa ešte na prví ročník ako sme do rána pri ohnisku viedli podobné debaty.
Re: T-34/76 /Halinski/ 1:25 - by petopato
Posted: 04 Aug 2011 09:24
by juraj_ziacik
...hej hej, mi hovor!!!! Škoda že mi to nevyšlo a prekrývalo sa mi to....
Ale ešte jeden detail...daj tam niekde celtu zašpinenú od oleja, resp celú od oleja

, ruský veteráni spomínali ako im pri brodení cez rieku natekala voda cez vodičov poklop, samozrejme kvôli nekvalitnému a rýchlemu spracovaniu materiálu a neodbornosti výrobcov, a tak si vodiči T34-riek brávali zo sebou túto celtu, aby zapchali ňou diery medzi poklopom a korbou....
Tak ju tam niekde šupni..........

Re: T-34/76 /Halinski/ 1:25 - by petopato
Posted: 04 Aug 2011 23:35
by jozkin
Off topic: juraj_ziacik wrote:...hej hej, mi hovor!!!! Škoda že mi to nevyšlo a prekrývalo sa mi to....
Duri, viaceri mame rozne zaujmy a rozne akcie, takze prekryvanie sa akcii je bezna vec a zavisi len na prioritach,,, a papierove modely pre teba asi nie sme prioritou...
Peto, priebezne letmo sledujem a stale Ti zavidim, ze si sa do toho pustil, ja nemam ani cas a ani odvahu

Re: T-34/76 /Halinski/ 1:25 - by petopato
Posted: 11 Aug 2011 06:59
by petopato
Malý pokrok, mám trochu krízu, lebo sú to veci, ktoré budú takmer neviditeľné :
[imgg=http://papermodelers.sk/hostimages/yfsWwobKBzUwbNKkSlq1.jpg]http://papermodelers.sk/hostimages/yfsWwobKBzUwbNKkSlq1_thumb.jpg[/imgg] [imgg=http://papermodelers.sk/hostimages/DuSGVf7vCwgUbJXgBkiI.jpg]http://papermodelers.sk/hostimages/DuSGVf7vCwgUbJXgBkiI_thumb.jpg[/imgg]