TEST UPGRADE FORA
LINK NA VLAKNO TOŤ

Pomoc

User avatar
atlon | 48
Pán laserov
Posts: 1668
Name: attila
Location: Nitra, Levice
Contact:

Re: Pomoc

Postby atlon » 14 Oct 2020 16:56

stale to tak zobrazuje, ale ked prepisem https na http tak sa to zobrazi
Armin is the best

marcello | 34
Posts: 410
Name: Marcel
Location: KE

Re: Pomoc

Postby marcello » 30 Oct 2020 20:18

Ahojte. Mám otázku na odborníkov v odbore koľajovej techniky. Existuje nejaká stavebnica baníckej železničnej techniky? Či nákladné, osobné vagony alebo rušne to je viacmenej jedno. Mám skôr záujem o tvorbu vydavateľstiev, nie free online modely.

User avatar
martin1807 | 31
2K+
Posts: 2772
Name: Martin Bilý
Location: Medzilaborce/ Praha

Re: Pomoc

Postby martin1807 » 31 Oct 2020 01:22

Ahojte. Mám otázku na odborníkov v odbore koľajovej techniky. Existuje nejaká stavebnica baníckej železničnej techniky? Či nákladné, osobné vagony alebo rušne to je viacmenej jedno. Mám skôr záujem o tvorbu vydavateľstiev, nie free online modely.
Niesom odborník, ale voľakedy som lepil od Modeliku tento model : GLS 30


Skús pozrieť stránky Modeliku. Tam nájdeš hromadu koľajových vozidiel a možno aj to čo hľadáš.:) :P V ďalších vydavateľstvách sa neorientujem tak s tým ti neporadím :-(
Na stole:
Naposledy dokončené: Praga S5T-3 ORKAN, Tatra 815 S1
Galéria

Martin1807

marcello | 34
Posts: 410
Name: Marcel
Location: KE

Re: Pomoc

Postby marcello » 31 Oct 2020 20:21

Díki Martin za odpoveď.

Možno neuveríš, ale presne do tej istej mašinky (ale v menšej mierke) som sa pri prechádzaní online obchodov zahľadeľ.

Keď už je tá Vianočná objednávka, tak som sa hecol, že si kúpim a snáď aj úspešne zlepím konečne niečo iné ako F1tku. Spočiatku som nevedel čo si vybrať, ale keďže som absolvent baníckej faktulty, chcel som mať nejakú symbolickú modelársku spomienku. Ale modelov je strašne veľa! A navyše všetky želzničné modely sú "bežné" modely, a nič nie je vyslovene banícke. O GLS 30 som trochu googlil a mala to byť "priemyselná" lokomotíva. Čo by mohla s prižmúrenými očami u mňa prejsť (má pekné nákladné vozíky :) ). Ak nič iné nenájdem, tak asi zoberiem túto mašinku. Ale ešte má pár online shopov čaká.....

User avatar
Oliver | 31
2K+
Posts: 2305
Location: Trenčín/Nová Dedinka
Contact:

Re: Pomoc

Postby Oliver » 31 Oct 2020 22:34

Ja keď sa spomenie železnica z baní ma automaticky napadne tento model: https://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/k ... ony-koleby.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Stielhandgranate 24

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_Sxcj ... J1yC951EKA

marcello | 34
Posts: 410
Name: Marcel
Location: KE

Re: Pomoc

Postby marcello » 01 Nov 2020 20:16

Dík Oliver za doplnenie. Uvidím, čo si vyberiem.

User avatar
toudi_sk | --
Krotiteľ textúr
Posts: 12948
Name: Milan
Location: u susedky
Contact:

Re: Pomoc

Postby toudi_sk » 14 Dec 2020 22:34

mám problém s myšou, ak chcem pohybovať kurzorom správne, musím ju otočiť o 90°v smere hodinových ručičiek,
takže smer doľava je kurzor hore, doprava je dole, hore je doprava, dole je doľava...

:beat plaster:

nejaké tipy, čo s tým prosím?
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
[b]na mierku sa nestažuje, mierka sa mení[/b] a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku
[align=right][url=http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=15&t=3725&p=70971#p70971]pár pomôcok[/url][/align]

User avatar
iconmaster | 37
Last man standing
Posts: 7647
Name: Peter Jankovič
Location: Želiezovce
Contact:

Re: Pomoc

Postby iconmaster » 14 Dec 2020 22:50

Skúšal si pripojiť inú myš, či robí to isté?

Tuto píš nejaké možné dôvody/riešenia:
https://superuser.com/questions/151758/ ... 90-degrees

User avatar
Trak-Tor | 54
2K+
Posts: 3784
Name: Juraj
Location: Bratislava
Contact:

Re: Pomoc

Postby Trak-Tor » 14 Dec 2020 23:20

Otoč si monitor o 90 stupňov opačným smerom.
:wink:
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

User avatar
toudi_sk | --
Krotiteľ textúr
Posts: 12948
Name: Milan
Location: u susedky
Contact:

Re: Pomoc

Postby toudi_sk » 15 Dec 2020 20:58

dnes prídem, zapnem, myší kurzor nikde, vytiahnem ten malý bazmek zozadu, zasuniem a "zrazu" išla normálne, ale čo čakať od 32-bit Win 10 na pomalom počítači s malou pamacú :beat plaster:

tak čakám, kedy zase zblbne, kamarátka z Brna kúpila optickú myš na kábel a robí presne to isté, ale sústavne :haha:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
[b]na mierku sa nestažuje, mierka sa mení[/b] a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku
[align=right][url=http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=15&t=3725&p=70971#p70971]pár pomôcok[/url][/align]

Return to “Rest room // Rest Room”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest