Ďakujem chalani.
Report
Pustil som sa do ďalšej časti - motoru. Jak som plánoval mať do začiatku školy hotový podvozok (najmä pásy), tak zatiaľ to vypadá tak, že tie budem robiť úplne na záver.
Ale späť k veci .. tento akože Maybach som si zlepil už tretíkrát a stále musím trochu pohnúť rozumom, keď pozerám na obšívku v 2D stave. Kto lepil, tak vie ..
Zobral som si minimálne množstvo potrebných nástrojov na modelovanie do BB a počas voľných chvíľ som za 3 dni vychádzkovým tempom zlepil celý motor (okrem chladiča).
Myslím, že tu nie je potrebné nič extra spomínať, až na jeden malý neoznačený diel. Viac za mňa povie obrázok:

Veľa ľudí píše, že s realitou takýto motor nemá nič spoločné, ale mne k tomuto modelu proste pasuje aj taký ako je. Týmto spôsobom som pristupoval k drobným vylepšeniam, ako hovorí Ico, k tuningu. Žiadna kompletná rekonštrukcia s prefarbovačkou, len jednoduché tvary, hadice a káble. Základ som odkukal od iných borcov tu na fóre, ktorých vlákná mi v záložkách ležia už nejaký ten rok (od kedy som sa k poľským modelom dostal). Všetko som natieral syntetikou od Revellu #57, po uschnutí mierne zašpinil tmavými odtieňmi suchých pastelov. S výsledkom som spokojný, najmä keď si človek uvedomí, že z celého motorového priestoru bude vidieť veľmi málo. Podľa mňa tento mini-tuning svoj účel splnil a je veľmi efektívny.
Fotky iba z mobilu. Vrchný pancier ešte nie je nalepený, ale ako som skúšal nasucho, budem musieť trošku zabojovať, najmä čo sa týka spoju s čelným pancierom. Ale to je už na inú stavebnú seansu ..
Pozorné oko si všimne, že aj lavice už sú hotové. To nafotím snáď pri najbližšom reporte, ale už teraz prezradím, že z originálu som ich nedal.

Pomohol som si špajdlami, pričom odtieň mám v úmysle ešte doladiť.
Edit: Dodatočne som nahral ešte 3 fotky spravené za denného svetla.