Page 4 of 13

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech/ 1:25

Posted: 09 Jun 2014 08:07
by vladaZ
Ahoj, moc pěkná práce, začíná se mi to líbit.

Bude záležet na tuhosti otočného čepu a na konstrukci točnice. Pokud se podaří rozložit hmota podobně jako ve skutečnosti, může konstrukce působit opravdu jen svislým směrem gravitačně bez ohybu, záleží na vyladění protizávaží. Trochu se ale bojím, zda to vydrží podvozky. Možná by pomohla impregnace vteřinovým lepidlem.

Ať se daří. :wink:

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech/ 1:25

Posted: 09 Jun 2014 12:12
by Fito
Som to prejednal z Braintechom, a na hvezdárni bude vykonaná záťažová skúška, posadíme na to Ivanta.
Ja typujem, že to Ivant vydrží.

Cekovo, mal som v ruke tie nosníky, vyzerajú byť pevné dosť. Kritický bod bude podľa mňa otočný pánt, a uchytenie podvozkov.

Ja sa teším, už sa neviem dočkať ďalších dielov.

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech/ 1:25

Posted: 09 Jun 2014 14:53
by Trak-Tor
Vyzerá to fajnovo. Hádam sa mi to zmestí do auta.... :)
Sám som zvedavý, ako sa tým bude hádzať....

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech/ 1:25

Posted: 09 Jul 2014 06:52
by braintech
Caute,

vysledok poslednych tyzdnov prace zatial v elektronickej forme (samozrejme pracovna verzia so vsetkym bordelom ktory k tomu patri :victory: )


Dnes/zajtra skusim pofotit to co som priniesol na hvezdaren, a ide sa dalej.
Kreslime!!! :wink:

Miro

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech/ 1:25

Posted: 31 Jul 2014 20:45
by braintech
Caute,

ehm, ako zacat... skusim Ramstein : alle warten auf das Licht .... , koniec mesiaca, cas zazat svetlo, dnes renderi ziadne
nejake zameskane fotky ramu
vnutorna konstrukcia stredoveho tramu

ram v procese kompletacie

ram skompletovany a nastreknuty stredovy tram

teraz trochu zhora pre zmenu
maly vyloznik - najprv fotka kde to je na skutocnom zeriav a potom fotka papierovej suciastky

dlzka cca 62cm
tenke tiahlo, spaja maly vyloznik s malou strojovnou

to je pohlad na vnutornu konstrukciu, ma to dlzku 1 meter, prierez cca 2x2cm
potom tu mame nieco zo spodnej casti - otoc a veza, alebo po mojom, vaza a hviezdna brana, napr nieco pre Tina :P



No a na zaver nejake fotky z bananovej krabice pre fajnsmekrov

a este jedna s tenkym tiahlom na pozadi a vacsim zaberom na radiator :haha:

je to poskladane nasucho a este tam kadeco pribudne, iba som si chcel spravit celkovy obraz kvoli motivacii :victory:
Ano ten radiator je ten isty ako ma vacsina vas v byte, nenasiel som lepsi porovnavaci model, invictu do vzduchu nezavesim :beaten:
Chvilu mate co pozerat, ja len dufam ze stiham svoj sukromny prvy termin kedy by som chcel mat hrubu stavbu.
Preto poprosim betovaca este o nejaku trpezlivost, a pisem si kofoly kt mu dlzim. :wink:

Miro

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech/ 1:25

Posted: 31 Jul 2014 21:06
by Luky815
Paráda, aj keď na prepravu by si si mal asi zohnať krabicu od chladničky. Tá od banánov je nejaká malá.

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech/ 1:25

Posted: 01 Aug 2014 12:20
by Trak-Tor
Paráda! Tuším budeme potrebovať väčšie auto... :P

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech/ 1:25

Posted: 03 Aug 2014 19:54
by terenkoza
halo :victory:

dobre to je, len nejako pomaly ides... zarad tam dvojku a ides :victory:

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech/ 1:25

Posted: 03 Aug 2014 20:00
by Roman
to je godzilla papieroveho modelarstva

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech/ 1:25

Posted: 05 Aug 2014 09:08
by braintech
Vdaka pani,

vidim ze zaujem narasta, a vsetci sa tesia na velke finale (vratane mna :P )
Nie, krabicu od chladnicky definitivne nie, aj ked napad to nieje zly, ale vyskladam si to z bananovych. Postupne. Vcelku by to aj tak nikam nedorazilo :haha:
halo :victory:

dobre to je, len nejako pomaly ides... zarad tam dvojku a ides :victory:
challenge accepted - tu mas dvojku
protivaha (to si spominas, to som ti ukazoval ked sme boli na kave :wink: ) ma to cca 30cm na dlzku

a teda najdlhsia cast - velky vyloznik v plnej krase, okrem schodov a ochranneho kosa, to pride neskor


Hotovo, vecer rozklad, zajtra rano tlac, a potom lepit a lepit a kreslit :victory:

Miro