Na porade dňa dioráma.

Jednak preto, že tam je najviac roboty a jednak preto, že niektoré veci nemôžem patinovať popredu, ale až keď tank posadím do diorámy. Najskôr som na podložku skúsil nagebriť overenú kombináciu hlina+herkules+voda. Všetko fajn, ale po prvom dni sa mi tam začala chytať pleseň

odstrániť sa to dá jendnoducho nagebrením farby, takže nefeť pleseň..... Navyše, asi som dal veľa vody, takže mi to popraskalo. Preto som skúsil zas čosi nové. Ani nevime ako ma taká blbosť napadla, ale skúsil som strúhanku s duvilaxom.

nerobí sa s tým dobre, doma tento trik neskúšajte ani so skúseným odborníkom

ale bolo mi to lúto vyhodiť, tak som to tam aj tak dal

. S textúrou som ale spokojný a tak zatial fajn...Kým to nezaschne

Na gulometné hniezdo som umiestnil na predprseň vrecia s pieskom. Je to klasicky tmel milliput odtlačený textúrou ľubovolného textilu, čo nájdete doma. Švíky sú napodobnené odtlačením nitky priamo na vreco. Sám ešte neviem ako to dopadne. Po uschnutí prvej vrstvy ešte nejakú hlinu doplním....Začal som aj s vybavením zákopov....nejaký ten nemecký kvér a staré dobré emgéčko. Najhoršie sa mi bude robiť nábojový pás do MG42. Zatiaľ to robím z cínového drotika, ktorý si ostrím, takže všetky dobré vylepšujúce nápady sú prudko vítané
