nedávne skupinové zbierky ma vyprovokovali viac premýšľať nad jednou myšlienkou, ktorá mi síce dlho v hlave vŕtala, ale nikdy som ju veľmi nebral vážne ..... až doteraz. Rozhodol som sa, že si kúpim prvého poliaka!
A preto vzniká otázka, na ktorú je asi nemožné nájsť odpoveď, ale aj tak to skúsim - Poraďte mi aký model, respektíve vydavateľstvo je najvhodnejšie pre vstup do sveta poľských stavebných postupov.
Viem, s touto otázkou z času na čas niekto na fóre príde a väčšinou dostane odpoveď - nejakú mašinku. Ale je tu jeden problém, s ktorým si asi u časti modelárskeho publika nespravím reklamu. Ja vyslovene nemám rád železničnú techniku, čiže týmto smerom by som nešiel.
Hľadám niečo rozsahom menšie, asi skôr niečo hranatejšie (lietadlá nie, ich krivky a prechody trupu na krídlo, toho sa bojím, ešte som stále zhrozený zo svojho výtvoru Spitfire-a z MegaGraphic) a to je asi tak všetko čo môžem povedať. Mám voľný dosť podlhovastý priestor na komode, čiže do hry by mohla ísť aj teoreticky nejaká menšia loď (samozrejme žiadne Fuso alebo Bismarck). Zelenina, automobily, architektúra, lode, možno stavby......čo z toho by ste vedeli doporučiť?
Ja viem, nie je to práve najjednoduchšie zadanie, ale tých modelov je tak veľa a času tak málo
