Page 5 of 7

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 /Renova Model + Modelik/ 1:25

Posted: 12 Sep 2013 19:28
by marchal
Nasiel som vlakno kde je Kraz ako cisto stavba a vyzera to fajn co vy nato?

Až na ty blatníky vypadá dobře.

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 /Renova Model + Modelik/ 1:25

Posted: 12 Sep 2013 19:44
by prostejaradoslav
link?

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 /Renova Model + Modelik/ 1:25

Posted: 12 Sep 2013 20:37
by viktor
link?
http://www.kartonbau.de/forum/kraz-255-b-renova-1-25-fertig-finished-construction-reports-vehicles/board4-vehicles/board9-construction-reports-vehicles/t3510-f163/
Nasiel som vlakno kde je Kraz ako cisto stavba a vyzera to fajn co vy nato? :wink:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 /Renova Model + Modelik/ 1:25

Posted: 12 Sep 2013 20:48
by prostejaradoslav
sory som zle pochopil

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 /Renova Model + Modelik/ 1:25

Posted: 12 Sep 2013 21:03
by RADO2909
link?
http://www.kartonbau.de/forum/kraz-255- ... 3510-f163/
Nasiel som vlakno kde je Kraz ako cisto stavba a vyzera to fajn co vy nato? :wink:

http://www.kartonbau.de/forum/kraz-255- ... 3510-f163/

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 /Renova Model + Modelik/ 1:25

Posted: 08 Oct 2013 08:12
by serpens
Co s tymto? Bojujes s tym este?

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 /Renova Model + Modelik/ 1:25

Posted: 08 Oct 2013 21:27
by Jan Noga
jasně že bojuju...akorát není teď moc času. Chystalo se dřevo na zimu, pak taky 10.10. se mi má narodit druhý syn, takže jsme chystali pokoj atd...kdo nepoznal nepochopí... :wink: ale jinak pomalu finišuju zadní nápravu...a přemmýšlím co dál...kola? Nebo příslušenství na rámu - nádrže, vzduchojemy...? Ale spíš ty kola...protože na ně budu mít teď 12 dní hromadu času...

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 /Renova Model + Modelik/ 1:25

Posted: 19 Oct 2013 13:55
by Jan Noga
Ahoj :victory: ,
po dlouhé, dlouhé době jsem zpět s dalším reportem, rád bych vám ukázal hotovou zadní nápravu. Z tohoto celku jsem ale trochu rozpačitý, protože nevím, jestli jej mám nazvat fiaskem, nebo být rád, že jsem jej dokončil aspoň v tomto stavu...a proč? Zjevně jsem špatně pochopil návod a pružiny na přední nápravě jsem podlepil trošku jiným papírem než ty zadní, což v důsledku znamenalo rozdíl ve výšce přední a zadní nápravy 2,3mm. A o tento rozměr jsem musel zadní nápravu podložit, aby model nestál ve finále z kopce...
Jinak, trošku jsem předělal (na základě nabitých vědomostí, a i zhlédnutí skutečného vozu), celou patinu všeho, co už mám hotové, někde jsem trochu přidal, někde ubral...no však na na fotkách sami uvidíte...taky jsem udělal znovu kardan na přední nápravu (jelikož mi kdosi vytýkal že vypadá až moc jako papír. Takže jsem si změřil průměr skutečného kardanu a přepočítal na měřítko. Vyšlo mi cca 1,9mm což je vnější průměr uchošťoura).
Fotky jsou opět se sklinkou od okurků a foceno to bylo opět na zábradlí balkónu...dnes to byl ale trošku adroš - foukal nám vítr... :mrgreen: ale model má už takovou váhu, že to s ním prostě nehnulo... :P
Takže...směle do mě... :wink:

Image Image Image Image Image Image Image Image

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 /Renova Model + Modelik/ 1:25

Posted: 19 Oct 2013 17:30
by Roman
vyzera to velmi dobre. pripomina mi to auto po najazde ciganov.

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 /Renova Model + Modelik/ 1:25

Posted: 19 Oct 2013 18:18
by tom
model super :) a ocenujem tvoju odvahu pri fotení :D