Re: Papierovy-Modelar.sk - Dôležité info
Posted: 08 Sep 2012 21:52
...a lepte...
Slovak modelers forum
https://pm.mymon.name:443/
Čo nemáš papier, aby si ich spravil? Kde sú časy starých laserových tlačiarní, tie mali tak hrubú vrstvu zapečeného prachu, že sa to dalo použiť aj na brailove písmo...... vhodnú alternatívu vo forme plastových "plechov" ...
Pre info - kedysi som sem nahral katalógovú stranu s rozmermi vzorky slzičkového plechu:they are moulded in 0.020" (0.5mm) thick sheets, approximately 300 x 174mm
Cau Ico,Vďaka Matúš za skúšobnú objednávku a parádnu recenziu!
S tou Royal Mail je to sranda, možno im došlo palivo alebo čakali, kým nastúpi vodič z východnej Európy![]()
Tie mierky podľa výrobcu asi môžeme fakt ignorovať. Do 1:25-ky vychádza rozmerovo najpresnejšia posledná varianta (453), no tá vzorka mi príde byť až moc "hustá".
Mne sa zo slzičkových pozdáva najviac 449 alebo 450 - neviem sa rozhodnúť, tak asi zoberiem z oboch po jednom pláte na skúšku. Takisto by som jeden bral aj z dvojslzičkového 447.
BTW - tá hrúbka a rozmery plátov sedia s tým čo deklaruje výrobca?Pre info - kedysi som sem nahral katalógovú stranu s rozmermi vzorky slzičkového plechu:they are moulded in 0.020" (0.5mm) thick sheets, approximately 300 x 174mm