Page 61 of 83

Re: Papierovy-Modelar.sk - Dôležité info

Posted: 08 Sep 2012 21:52
by mimapnd
...a lepte...

Re: Papierovy-Modelar.sk - 18.10. - VIANOCNA SKUPINOVKA DEC/JAN2021 BUDE :)

Posted: 19 Oct 2021 16:29
by toudi_sk
... vhodnú alternatívu vo forme plastových "plechov" ...


Image
Čo nemáš papier, aby si ich spravil? Kde sú časy starých laserových tlačiarní, tie mali tak hrubú vrstvu zapečeného prachu, že sa to dalo použiť aj na brailove písmo...

Re: Papierovy-Modelar.sk - 18.10. - VIANOCNA SKUPINOVKA DEC/JAN2021 BUDE :)

Posted: 19 Oct 2021 20:55
by johnny7
Ja som sa spojil s Tatrom ako ste mi odporucili a ten ze vypali cokolvek co mu poslem. A na cene ze sa da dohodnut. Ja ze si nakreslim co potrebujem. Ale bude to tu sledovať co sa z toho vyvinie....

Re: Papierovy-Modelar.sk - 18.10. - VIANOCNA SKUPINOVKA DEC/JAN2021 BUDE :)

Posted: 28 Oct 2021 22:56
by mimapnd
Tak nakoniec ku mne po dlhom čakaní dorazili nejaké tie vzorky zo Slaters Plasticard... btw, ak si stále myslíme, že Slovenská Pošta je naprd, tak UK Royal Mail je iný level... objednávka odoslaná 19.10. ku mne dorazila dnes 28.10., a to bola 1. trieda :haha: ale aspoň všetko prišlo v poriadku...
Cena jedného plechu vychádza cca. 3,95-4,00€.
vzorka 0447:

vzorka 0448:

vzorka 0449:

vzorka 0450:

vzorka 0451:

vzorka 0153:

a tieto pláty su ohybné...

Tak ak sa niekomu niečo bude ľúbiť, dajte potom počas skupinovky vedieť, objednám a prepašujem :boss: :devil:

Re: Papierovy-Modelar.sk - 18.10. - VIANOCNA SKUPINOVKA DEC/JAN2021 BUDE :)

Posted: 28 Oct 2021 23:17
by Oliver
Pri vzorke 0449 si rovno píš moje meno. :P
Po čom bude jeden kus?

Re: Papierovy-Modelar.sk - 18.10. - VIANOCNA SKUPINOVKA DEC/JAN2021 BUDE :)

Posted: 29 Oct 2021 10:11
by johnny7
Su dost hrube, ale vzor je pekny, kvalitny. Tiez potom 449 vyskusam asi...

Re: Papierovy-Modelar.sk - 18.10. - VIANOCNA SKUPINOVKA DEC/JAN2021 BUDE :)

Posted: 29 Oct 2021 11:34
by iconmaster
Vďaka Matúš za skúšobnú objednávku a parádnu recenziu!
S tou Royal Mail je to sranda, možno im došlo palivo alebo čakali, kým nastúpi vodič z východnej Európy :P

Tie mierky podľa výrobcu asi môžeme fakt ignorovať. Do 1:25-ky vychádza rozmerovo najpresnejšia posledná varianta (453), no tá vzorka mi príde byť až moc "hustá".
Mne sa zo slzičkových pozdáva najviac 449 alebo 450 - neviem sa rozhodnúť, tak asi zoberiem z oboch po jednom pláte na skúšku. Takisto by som jeden bral aj z dvojslzičkového 447.

BTW - tá hrúbka a rozmery plátov sedia s tým čo deklaruje výrobca?
they are moulded in 0.020" (0.5mm) thick sheets, approximately 300 x 174mm
Pre info - kedysi som sem nahral katalógovú stranu s rozmermi vzorky slzičkového plechu:
Image

Re: Papierovy-Modelar.sk - 18.10. - VIANOCNA SKUPINOVKA DEC/JAN2021 BUDE :)

Posted: 29 Oct 2021 19:55
by mimapnd
Vďaka Matúš za skúšobnú objednávku a parádnu recenziu!
S tou Royal Mail je to sranda, možno im došlo palivo alebo čakali, kým nastúpi vodič z východnej Európy :P

Tie mierky podľa výrobcu asi môžeme fakt ignorovať. Do 1:25-ky vychádza rozmerovo najpresnejšia posledná varianta (453), no tá vzorka mi príde byť až moc "hustá".
Mne sa zo slzičkových pozdáva najviac 449 alebo 450 - neviem sa rozhodnúť, tak asi zoberiem z oboch po jednom pláte na skúšku. Takisto by som jeden bral aj z dvojslzičkového 447.

BTW - tá hrúbka a rozmery plátov sedia s tým čo deklaruje výrobca?
they are moulded in 0.020" (0.5mm) thick sheets, approximately 300 x 174mm
Pre info - kedysi som sem nahral katalógovú stranu s rozmermi vzorky slzičkového plechu:
Image
Cau Ico,
vidis, hrubku som zabudol napisat, ano je to 0,5mm.a ta 0453 bude skor pre 1:32, len tam si modelar bude musiet pohrat uz spominanou hrubkou. Cez vikend, by som chcel rozbehnut skupinovku, tak svoje priania potom tam :P .
Vas jezisko :haha: :haha:
Cus
M.

Re: Papierovy-Modelar.sk - ZIMNA SKUPINOVKA DEC/JAN2021 - 25.11.21

Posted: 31 Oct 2021 18:25
by mimapnd

ZIMNÁ SKUPINOVÁ OBJEDNÁVKA 2021

vydavateľstvá/eshopy:
papierovy-modelar.sk
Orlik - všetko, čo majú v eshope ako "skladom", nie len modely Orlik
Modelik - modely a lasery pre ne, rebrá alebo pásy, tak aj laserové doplnky ako sú matice, sieťky a lodné oné sa dajú nájsť v ponuke
RB Model - rôzne doplnky k modelom, napr. drevené sústružené hlavne pre modely 1:25, loďkárske doplnky v rôznych mierkach, mosadzné guľomety k lietadlám...
GPM- platí to isté ako Orlik, v poslednej dobe samá 3D bižutéria... modely išli bokom
Answer/Angraf/MPM/atd. - platí to isté ako Orlik
Seahorse - staroveké loďky a všetko, čo k nim patrí, lanká, plachty, drievka a ine oné
Shipyard - Vessel - Shipyard je Shipyard, modely starovekých lodiek, majákov a doplnkov k nim.
DrafModel - laserom vypaľované doplnky od výmyslu sveta.
Bumažnoje Modelirovanie - tak tu je kopec nových modelov, určite si niečo vyberiete.
plechy - objednal som 6 vzoriek, ale ak niekto chce, môžem objednať akýkoľvek vzor z ich stránky, plechy firmy Slaters Plastikard - odporúčam stránku vytlačiť, jednotlivé obrázky sú 1:1.
A este jeden novy (pre mna) vydavatel pribudne: Draccus, stranku ako taku nema, tak v ponuke ma toto:
1 Water decal wagon GHS 1/2017 @ 10.95€
2 Water decal wagon Rnh 2/2020 @ 12.05€
3 Cardboard model wagon GHS 1/2017 @ 14.68€
4 Cardboard model wagon Rnh 2/2020 @ 16.43€
5 Laser set wagon GHS 1/2017 @ 12.05€
6 Laser set wagon Rnh 2/2020 @ 21.25€

V prípade záujmu mi pošlite telegram ss-ku v správnom znení (hrubo zvýraznené su dôležité údaje):

Vaše meno - Váš email
Vaša adresa
- kto mi nenapíše adresu do ssky potvrdzujúcej platbu, vymažem :P

?ks x Vydavateľstvo - kód produktu (najlepšie by bol samostatný link, ak sa dá - platí hlavne pre Angraf, Orlik, GPM, DrafModel)

Ja Vám následne, nie hneď, odpíšem koľko a kam, platba vored na účet. A poprosím Vás, aby ste si aj skontrolovali, či Vám zaratávam správne veci, nie som neomylný.
Uzávierku si stanovíme na 25.11.2021.
A ešte jedna veľmi dôležitá novinka: tentokrát budem objednávky rozdeľovať a baliť ja, čiže je viac než pravdepodobné, že Vám balíčky s modelmi dorazia až po novom roku. Verím, že Vás to neodradí a vážim si Vašu trpezlivosť. Moja drahá polovička má toho viac než dosť a keď som jej povedal, že bude skupinovka, tak len prekrútila očami :haha:

Zatiaľ čus :victory:
Matúš

Re: Papierovy-Modelar.sk - ZIMNA SKUPINOVKA DEC/JAN2021 - 25.11.21

Posted: 31 Oct 2021 20:49
by Oliver
Ahoj Matuš,

s dovolením si tu svoje položky vypíšem, nakoľko môže do 25.11. dôjsť k úpravám a nerád by som ťa za každým otravoval v SS.
Po 25. novembri, prosím, považuj tento môj príspevok za aktuálny a teda správny. Ja si nastavím pripomienku, aby som ti jeho finálne znenie preposlal aj s ostatnými údajmi do SS, ale keby sa to náhodou nepodarilo ... len ma šťuchni.
:big smile:

1x Pz. Kpfw. VI TIGER - Standard PLUS (https://www.drafmodel.pl/akcesoria-do-m ... -plus.html)
1x Pz. Kpfw. V Panther - Standard PLUS (https://www.drafmodel.pl/akcesoria-do-m ... -plus.html)
1x Stalowy most kolejowy z torami - model wycięty laserem (http://www.answer.pl/pl/kolej/1470-stal ... serem.html)

Z tých plechov by som poprosil po jednom kuse z dvoch druhov.
1x vzorka 0449
1x vzorka 0446 (tú si zatiaľ neobjednával a tak neviem posúdiť, či by bola vhodná do mierky 1:25)

A tento web http://www.papierovy-modelar.sk nemáš v zozname vyššie. Môžem aj z neho? :P
1x 042 Model Hobby - PzKpfw II Ausf. F - 1:25 (http://www.papierovy-modelar.sk/mh042au ... 0Ausf.%20F)
1x GPM-188 - M4A3 SHERMAN GPM 188 (https://sklep.gpm.pl/akcesoria/elementy ... an-gpm-188)

Ďakujem Ježiškovi už teraz.
Veľmi rád si počkám do nového roku.
:victory:

Re: Papierovy-Modelar.sk - ZIMNA SKUPINOVKA DEC/JAN2021 - 25.11.21

Posted: 31 Oct 2021 21:49
by kreyson79
S dovolením tiež si to tu odložím ako Oliver. A šturim dôveru Matúšovi že to stihne pod stromček :P
1x T2D Śląsk : https://modelik.pl/2101-slask-p-1827.html
1x ŚLĄSK laser : https://modelik.pl/2101w-slask-laser-p-1830.html
1 x Lokomotywa elektryczna E 92 : https://sklep.orlik-models.pl/modele-ka ... -e-92.html
1x DŹWIG "SIEDLECKI"-wyciety laserem : https://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/k ... ty-laserem
1x DŹWIG "OSTROWIECKI" HO-wyciety laserem : https://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/k ... ty-laserem
1x DŹWIG obrotowy z zasiekiem HO -wyciety laserem : https://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/k ... ty-laserem
1x Ł-34 GPM 560 (wznowienie RENOVA MODEL) Komplet Model i zestaw laserowy : https://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/p ... w-laserowy