Witam
Bardzo ładnie wygląda
TEST UPGRADE FORA
LINK NA VLAKNO TOŤ
LINK NA VLAKNO TOŤ
Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96 HOTOVO
Moderator: Fito
Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96
Lanovie na čeleni je hotové ( to to trvalo... )
Konečne som sa vysomáril z tých pár laniek vpredu
Asi trikrát som to prerábal, ale už je to teraz tak, ako to má byť. Čo loď, to iné riešenie, ale nedá sa to naťahať len tak. Konečne sa môžem pustiť do plachiet ( len dúfam, že sa mi zase niečo nevyskytne a nebude mi to trvať rok
)
Jano

Konečne som sa vysomáril z tých pár laniek vpredu
Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe
Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96
super. majster lodiar cim natieraju lana aby neboli chlpate?
Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96
Nenatieram. Opaľujem nad plameňom sviečky ( musí sa to urobiť rýchlo ). Potom je možné aj pretrieť včelím voskom. Myslím, že už tu o tom debata bola. Stránka 5, 6 ...)
Jano
Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe
Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96
Dnes len jedna fotka. Plachty sú hotové, už ich len "vyduť ". A môžem začať prišívať
Loď bude kompletne oplachtená.
Jano
Jano
Last edited by Jano 100 on 19 Oct 2020 09:38, edited 1 time in total.
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe
-
slawomir kromer | --
- Posts: 50
- Name: slawek
Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96
Ja robie odwrotnie - pierw przeszywam zakładam liklinke t dopiero przeszywam
Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96
Zdravím.
slawomir kromer : a ja to robím vždy takto:
predierkujem miesta pre prišitie plachty

Naimpregnujem ( 1 diel lepidla - cca 15 - 20 dielov vody )

Použijem fén na plný výkon

A je to hotové.

A teraz sa už len potrápiť s prišitím na rahná. Niekto plachty prišíva pred montážou rahna, niekto vyskladá komplet sťažne mimo lode....možností je milión
Jano
slawomir kromer : a ja to robím vždy takto:
predierkujem miesta pre prišitie plachty
Naimpregnujem ( 1 diel lepidla - cca 15 - 20 dielov vody )
Použijem fén na plný výkon
A je to hotové.
A teraz sa už len potrápiť s prišitím na rahná. Niekto plachty prišíva pred montážou rahna, niekto vyskladá komplet sťažne mimo lode....možností je milión
Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe
Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96
Podarilo sa mi prišiť spodný rad plachiet. Niekto má rád lode len s natiahnutým lanovím , podľa mňa to vyzerá s plachtami oveľa lepšie
Jano

Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe
- Štefan Húska | 44
- 2K+
- Posts: 2701
- Name: Štefan Húska
- Location: Saalbach Österreich
Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96
KRÁSA, ako vždy

Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu
Musím lepiť kým mám slinu
- iconmaster | 37
- Last man standing
- Posts: 7647
- Name: Peter Jankovič
- Location: Želiezovce
- Contact:
Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96
Bez plachiet zrejme viac vynikne štruktúra lanovia. Ale v tvojom podaní je to krásne, tak či takNiekto má rád lode len s natiahnutým lanovím , podľa mňa to vyzerá s plachtami oveľa lepšie
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest