Page 9 of 13

Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96

Posted: 27 Jun 2020 19:28
by slawomir kromer
Witam
Bardzo ładnie wygląda

Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96

Posted: 18 Sep 2020 20:07
by Jano 100
Lanovie na čeleni je hotové ( to to trvalo... )
Konečne som sa vysomáril z tých pár laniek vpredu :devil: Asi trikrát som to prerábal, ale už je to teraz tak, ako to má byť. Čo loď, to iné riešenie, ale nedá sa to naťahať len tak. Konečne sa môžem pustiť do plachiet ( len dúfam, že sa mi zase niečo nevyskytne a nebude mi to trvať rok :bad smile: )

Jano


Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96

Posted: 20 Sep 2020 15:02
by Roman
super. majster lodiar cim natieraju lana aby neboli chlpate?

Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96

Posted: 21 Sep 2020 19:47
by Jano 100
Nenatieram. Opaľujem nad plameňom sviečky ( musí sa to urobiť rýchlo ). Potom je možné aj pretrieť včelím voskom. Myslím, že už tu o tom debata bola. Stránka 5, 6 ...)

Jano

Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96

Posted: 18 Oct 2020 19:12
by Jano 100
Dnes len jedna fotka. Plachty sú hotové, už ich len "vyduť ". A môžem začať prišívať :victory: Loď bude kompletne oplachtená.



Jano

Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96

Posted: 18 Oct 2020 21:09
by slawomir kromer
Ja robie odwrotnie - pierw przeszywam zakładam liklinke t dopiero przeszywam

Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96

Posted: 25 Oct 2020 19:25
by Jano 100
Zdravím.

slawomir kromer : a ja to robím vždy takto:

predierkujem miesta pre prišitie plachty



Naimpregnujem ( 1 diel lepidla - cca 15 - 20 dielov vody )



Použijem fén na plný výkon



A je to hotové.




A teraz sa už len potrápiť s prišitím na rahná. Niekto plachty prišíva pred montážou rahna, niekto vyskladá komplet sťažne mimo lode....možností je milión :wink:

Jano

Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96

Posted: 06 Nov 2020 20:43
by Jano 100
Podarilo sa mi prišiť spodný rad plachiet. Niekto má rád lode len s natiahnutým lanovím , podľa mňa to vyzerá s plachtami oveľa lepšie :wink:

Jano


Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96

Posted: 06 Nov 2020 20:45
by Štefan Húska
KRÁSA, ako vždy :still dreaming: :dribble:

Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96

Posted: 06 Nov 2020 21:31
by iconmaster
Niekto má rád lode len s natiahnutým lanovím , podľa mňa to vyzerá s plachtami oveľa lepšie
Bez plachiet zrejme viac vynikne štruktúra lanovia. Ale v tvojom podaní je to krásne, tak či tak :wink: