Page 9 of 9

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Posted: 28 Jan 2021 06:25
by Jarek
Ahoj Před pár dny jsem taky rozjel stavbu . Ale jak tak koukám tak se mi zdá , že příčka 1m dle čb.foto ,jen spevnuje oba boky korby a drží je v úhlu,ale není na hože spojená.Dle mně jsou to taková V proti sobě . Koukal jsem na plechy od eduardu a tam je to tak jak říkám...

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Posted: 28 Jan 2021 08:03
by Roman

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Posted: 28 Jan 2021 09:54
by Oliver
Ahoj Před pár dny jsem taky rozjel stavbu . Ale jak tak koukám tak se mi zdá , že příčka 1m dle čb.foto ,jen spevnuje oba boky korby a drží je v úhlu,ale není na hože spojená.Dle mně jsou to taková V proti sobě . Koukal jsem na plechy od eduardu a tam je to tak jak říkám...
Ahoj,
ak som správne pochopil čo máš na mysli, tak si myslím, že nemáš pravdu. Ja som pozrel viacero fotiek interiéru tohto vozidla a celá priečka 1m sa mi javí ako správna.

Keď si ju malinko zvrchu obrúsiš, tak ti horný pancier celé všetko pekne zakrytuje.

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Posted: 28 Jan 2021 15:05
by Roman
uz viem co myslis
k tej prepazke: je to na sposob listy, sluzi na spojenie panciera kabiny s pancierom korby, obe casti su spojene srobami,lista ide po celom obvode/ strop,boky/ , pod dlazkou nieje , v skutocnosti su listy dve, kabina ma svoju listu a korba svoju

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Posted: 28 Jan 2021 21:39
by Jarek
Ahoj Oliver. Díky moc. To je přesně to, co jsem potřeboval. Ta fotka co jsi vložil , je přesně 251/1c.Ještě mně zajímají lavice pro mužstvo a držáky mauseru nad sedačkami. Díky

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Posted: 28 Jan 2021 22:45
by Oliver
To už by som nechal na odborníka Romana, on je náš špecialista. :big smile:
Na nete som rýchlo našiel tieto zábery:


A ja čo som si odfotil na dávnejších TDL:

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Posted: 29 Jan 2021 09:00
by Roman
oliver: na vsetkych fotkach je vnutro ot 810,poznat to podla riadiacich pak
nieco pohladam
sedadla s drevenymi latkami boli v verzii d,c malo kozenkove sedaky,pohladam fotky

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Posted: 29 Jan 2021 09:07
by Roman
detaily vnutra, vsetky verzie ausf c, kozenka sedadiel je cierna
https://1lib.eu/book/5504429/bc022c

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Posted: 29 Jan 2021 12:44
by Oliver
Roman, za tú zlatú baňu (odkazy na knihy) ti v mene mnohých modelárov ďakujeem. :haha: :big smile:

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Posted: 01 Feb 2021 04:08
by Jarek
Díky.Dal jsem se do práce. Ale zvažuju znovu vytvoření tunelu převodovky díl č.12 který je krátký a nemá osazení pro díl ke kterému se má dolepit . Můj záměr je takový , že vyříznu kus podlahy 1a mezi pozicemi pro nalepení dílu 11 a-b a tam pozděj nacpu bednu na náboje a takys mám v plánu ze zbytků vystřihovánek vytvořit černé polstry sedašek a lavic. ps jak bude co fotit tak si založím vlastní vlákno a tady ,mé dotazy smažu.