Page 1 of 6

Bismarck /GPM/ 1:200

Posted: 21 May 2012 19:08
by MM6666
Po úspešnom dokončení HMS Onslow som sa tentokrát rozhodol vrhnúť sa na niečo viac akčnejšieho z obdobia 2 sv. vojny, bude to model bojovej lode triedy Bismarck nemeckej Kriegsmarine. Myslím že tento model netreba vôbec nejako popisovať, dodám iba že je pomenovaná bola podľa nemeckého kancelára Otta von Bismarcka a bola sesterskou loďou Tirpitzu.
[imgg=http://papermodelers.sk/hostimages/ukY2X8X1EDNcgfTXSro5.jpg]http://papermodelers.sk/hostimages/ukY2X8X1EDNcgfTXSro5_thumb.jpg[/imgg] [imgg=http://papermodelers.sk/hostimages/dhtecuOpNdgvsptyfc5k.jpg]http://papermodelers.sk/hostimages/dhtecuOpNdgvsptyfc5k_thumb.jpg[/imgg]
na porovnanie vedľa je HMS Onslow v tej istej mierke

[imgg=http://papermodelers.sk/hostimages/TNkbxcOZ24ro1V4s1mk3.jpg]http://papermodelers.sk/hostimages/TNkbxcOZ24ro1V4s1mk3_thumb.jpg[/imgg] [imgg=http://papermodelers.sk/hostimages/te35y71ihXHnUsNhuYES.jpg]http://papermodelers.sk/hostimages/te35y71ihXHnUsNhuYES_thumb.jpg[/imgg]

Re: Bismarck /GPM/ 1:200

Posted: 21 May 2012 19:58
by tomas81
To je ono Matúš. S tvojím zmyslom pre detail to bude mazec.

Re: Bismarck /GPM/ 1:200

Posted: 21 May 2012 21:14
by štefíno
Pěkná zásobárna leptíků :haha: Jsem zvědav na stavbu. Taky na mě čeká, akorát o Hala :big smile:

Re: Bismarck /GPM/ 1:200

Posted: 22 May 2012 09:12
by Tomáš
Ten záchranný čln vyzerá super. :wink:

Štefíno už dokončil Hippera, mohli by ste urobiť paralelku, aby sme videli ako sa to má robiť profesionálne.
[imgg=http://papermodelers.sk/hostimages/qn3Co3z51sWH7mK3cyMU.jpg]http://papermodelers.sk/hostimages/qn3Co3z51sWH7mK3cyMU_thumb.jpg[/imgg]

Re: Bismarck /GPM/ 1:200

Posted: 22 May 2012 11:57
by štefíno
Nn, já už mám další loďku vybranou a bude to něco, co jsem ještě nikde neviděl, jak co se týče výstav tak co se týče fór :wink:

Re: Bismarck /GPM/ 1:200

Posted: 22 May 2012 12:01
by MM6666
žiaden problém no ja sa s tým modelom vôbec neplánujem nejako plašiť (už asi mesiac premýšľam ako by som vyšperkoval spodný trup lode (či vypeniť..., alebo ho spraviť ako je originál vystrihovačka alebo to spraviť ako to urobila Doris http://i-am-modelist.com/2011/10/25/bismarck/ a táto posledná verzia sa mi pozdáva najviac - proste vypeniť, vytmeliť, nastrihať obšívku na pláty a pozdľžne ich nalepiť na trup, a strieknuť to nejakou nie lesklou červenou farbou) a asi keď to tak píšem tak to aj tak spravím :) , no ešte dokončujem Mark IV.

Re: Bismarck /GPM/ 1:200

Posted: 22 May 2012 21:30
by Jano 100
MM6666 wrote:už asi mesiac premýšľam ako by som vyšperkoval spodný trup lode (či vypeniť..., alebo ho spraviť ako je originál vystrihovačka alebo to spraviť ako to urobila Doris http://i-am-modelist.com/2011/10/25/bismarck/


Vyskúšaj, keďa sa nepodarí - otrhaj. A nalep znovu, prípadne kľudne vypeň a obrús - je to tvoja loď :wink:

Jano

Re: Bismarck /GPM/ 1:200

Posted: 24 Nov 2012 19:43
by Tomas0707
Čau chtěl bych se zeptat kde byl koupen tento model. Děkuji za odpověď

Re: Bismarck /GPM/ 1:200

Posted: 02 Dec 2012 12:43
by MM6666
nejaké nové fotky zo stavby.. no ku kompletizácii je stále ešte ďaleko no teraz by som už nal mať viac času takže sa pokúsim stavbu trochu urýchliť :big smile:

Re: Bismarck /GPM/ 1:200

Posted: 02 Dec 2012 13:02
by tomas81
Nazdar Matúšu. Tak to si riadne pokročil. Častejšie dávaj fotky až to neni po takých kusoch. Tá nádstavba je len položená na sucho? Vyzerá to parádne. :big smile: