Page 1 of 4

Ferrari F-2007 /Modelik/ 1:25

Posted: 30 Aug 2012 20:24
by borog34
Ďalším kúskom v rade na ktorom budem pokračovať po Lotuse (ono trošku som už na ňom šprtať začal :P ) je z môjho uhla pohľadu skôr nevydarený pokus z dielne Modeliku len vzdialene pripomínajúci svoju predlohu ktorou je Ferrari F-2007. Nečakal som od tohto modelu nejaké extra zázraky ale to spracovanie reálnosti ma teda dosť sklamalo :shocked: (na druhej strane cena zaň tiež o niečom napovedá- za málo peňazí málo muziky :bad smile: ) dlho som premýšľal nad tým či sa do modelu pustím, nakoniec som sa rozhodol skúsiť to zlepiť a som zvedavý čo z toho vznikne :P
[imgg=http://papermodelers.sk/hostimages/skMnT4ov4WpLZ4UzBLPd.jpg]http://papermodelers.sk/hostimages/skMnT4ov4WpLZ4UzBLPd_thumb.jpg[/imgg] [imgg=http://papermodelers.sk/hostimages/MZsKsUVJsDf6n62C4RCI.jpg]http://papermodelers.sk/hostimages/MZsKsUVJsDf6n62C4RCI_thumb.jpg[/imgg] [imgg=http://papermodelers.sk/hostimages/J6H5pkJd3Lo1EkyyqTCl.jpg]http://papermodelers.sk/hostimages/J6H5pkJd3Lo1EkyyqTCl_thumb.jpg[/imgg] [imgg=http://papermodelers.sk/hostimages/2gd4ehup7PmYx9Nzegii.jpg]http://papermodelers.sk/hostimages/2gd4ehup7PmYx9Nzegii_thumb.jpg[/imgg] [imgg=http://papermodelers.sk/hostimages/gCK5xPaacXJvRWTBNkaE.jpg]http://papermodelers.sk/hostimages/gCK5xPaacXJvRWTBNkaE_thumb.jpg[/imgg]

tak a smelo do mňa, ja toho znesiem :haha: :P

Re: Ferrari F-2007/Modelik/1:25

Posted: 30 Aug 2012 20:34
by pisho66
Boris, Ti si tu asi najaktívnejší lepič. Každú chvíľu nová formulka. Teším sa na výsledok :)

Re: Ferrari F-2007/Modelik/1:25

Posted: 31 Aug 2012 06:12
by borog34
Dík, no mám pocit že si asi trochu užijem :bad smile: ten návod čo sa týka prehľadnosti je teda nič moc :-( hľadal som nejaké stavby tohto Ferrari na nete ale tých fotiek je dosť málo, nie je mi jasné ako má byť nalepený ten trojuholníkový diel 2c na podlahe (v návode vôbec nie je naznačený a podľa legendy má byť podlepený 1 mm kartónom)ale snáď na to prídem :P

Re: Ferrari F-2007/Modelik/1:25

Posted: 31 Aug 2012 08:19
by viktor
Ešte som ju nikde nevidel hotovú, tak držím palce, nech ju uvidím :)

Re: Ferrari F-2007/Modelik/1:25

Posted: 31 Aug 2012 11:35
by borog34
Dík, dúfam že aspoň jedného poliaka dokončím :P S menšími problémami som podlahu ako tak zmastil, terazky dumám či sa pustím do hodne zjednodušeného hnacieho agregátu (aj tak z neho nebude nič vidno :haha: ) alebo do zhotovenia kolies
[imgg=http://papermodelers.sk/hostimages/AHZStPtwIUU4qfz8hNad.jpg]http://papermodelers.sk/hostimages/AHZStPtwIUU4qfz8hNad_thumb.jpg[/imgg] [imgg=http://papermodelers.sk/hostimages/WmrWzvGezMnaGGMUTx98.jpg]http://papermodelers.sk/hostimages/WmrWzvGezMnaGGMUTx98_thumb.jpg[/imgg] [imgg=http://papermodelers.sk/hostimages/KBXhK5owOnFKNsK84tRI.jpg]http://papermodelers.sk/hostimages/KBXhK5owOnFKNsK84tRI_thumb.jpg[/imgg]

Re: Ferrari F-2007/Modelik/1:25

Posted: 31 Aug 2012 11:37
by viktor
Choď na kolesá, keď ich už máš predpripravené, aby si ich potom niekde nezapatrošil :P

Re: Ferrari F-2007/Modelik/1:25

Posted: 31 Aug 2012 17:27
by borog34
Neviem či naši poľskí susedia robia aj betastavby ale pri tomto ferrari si s tým asi moc roboty nedali :bad smile: ak podlaha sedela vcelku bez problémov tak o kolesách sa to veľmi povedať nedá :shocked: začal som lepiť predné ale nesedia mi jednak priemer vnútorného pásika s diskom aj vnútorným otvorom v bočnici (pásik je o 1mm kratší ako by mal byť, disk tam proste nevložím) a na bočniciach je potrebné doladiť vonkajší priemer (vyrezával som to OLFA kružítkom a tak ako som ho vytiahol tak som ho aj pekne odložil :scorn: ) takže aspoň v mojom prípade príde k slovu zhotovenie pomocou osvedčenej páskovej metódy :wink: :victory: mocno som zvedavý ako to bude s presnosťou pri ďalšom postupe

Re: Ferrari F-2007/Modelik/1:25

Posted: 03 Sep 2012 21:18
by borog34
Pracuje sa aj na ferrari ale tu mám len minimálny postup :-(
[imgg=http://papermodelers.sk/hostimages/A6Z3OVMn22MjjmwODkpi.jpg]http://papermodelers.sk/hostimages/A6Z3OVMn22MjjmwODkpi_thumb.jpg[/imgg]

Re: Ferrari F-2007 /Modelik/ 1:25

Posted: 23 Oct 2012 18:45
by borog34
Rozpracované zadné kolesá a nahrubo pripravené diely motora a zadných závesov

Re: Ferrari F-2007 /Modelik/ 1:25

Posted: 24 Oct 2012 18:02
by borog34
Kolesá sú konečne hotové, ale presnosťou dielov som teda dosť sklamaný :bad smile: Som zvedavý ako to bude s presnosťou pri ďalšom postupe, ale čo by som chcel za cca 5 evri od Modeliku že jo :P