Page 1 of 4

UNEX DH 441 /vladaZ/ 1:32

Posted: 03 Apr 2013 18:42
by vladaZ
Hezký den,

odpovídám na otázku, co bude vozit tahač. Konečně jsem se po dlouhých plánech rozhodl zpracovat pásový bagr.
Jsem zatížen na český UNEX. Volba padla na DH 441.

Image

Celý model kreslím v AutoCadu. Nejprve jsem si udělal základní pohledy, a nyní rozkresluji jednotlivé díly a zkušebně lepím.

Image Image Image Image

Pásy jsou docela masakr, ale jednoduššeji mne to nenapadlo. Trochu víc práce za lepší vzhled, tak to bývá.
Jak je vidět ze stolu, některé díly lepím i dvakrát. Ne vždy se povede konstrukce navrhnout tak, aby šlo udržet geometrii. Co se mi lepí blbě, předělám. Ještě sháním podklady k hydraulice a rozvodům pod kryty motoru. Již mám tři strany bločku poznámek, co je třeba upravit. Ikdyž jde v Cadu dobře měřit, semtam něco ujede. Na rameno jsem neměl pohledy, nákresy v prospektech jsou bez ramen. Měli jsme ho u nás, takže něco fotek mám. Vím o pár kouscích v okolních lomech, zřejmě mne nemine návštěva s nafocením motorového prostoru.

Image Image Image Image

Nyní jsem ve fázi na poslední fotce. Betu chci dotáhnout do finále, včetně barvy. Model bude představovat nový stroj.

Stavba a kreslení nejde rychle, ale postupuji. kdy dokončím, netuším.

Žádám všechny kolegy aby mne zatím nekontaktovali. Kdy a jak model vypustím ještě nevím a do dokončení bety a úprav ho nehodlám nijak poskytovat.

Nashle brzy. VZ

Re: UNEX DH 441 / V.Zadák / 1:32

Posted: 03 Apr 2013 18:57
by iconmaster
Ahoj Vlada,

vidim ze sa tu rodi dalsi paradny kusok!
Neviem ako si na tom s podkladmi, ale keby si potreboval, z vlanajsej exkurzie v kamenolome Devin mam par zaberov tejto masiny v "extremnej patine":



(nie su to vsetky, este mam pofotene zopar detailov)

Kazdopadne drzim palce k stavbe :wink:

Re: UNEX DH 441 / V.Zadák / 1:32

Posted: 03 Apr 2013 21:21
by TomC2
Zatím to vypadá parádně. :wink: Držím palce. :wink: :victory:

Re: UNEX DH 441 /vladaZ/ 1:32

Posted: 04 Apr 2013 19:30
by pepko97modelar
pekný stroj :big smile:

sledujem stavbu a držím palce :wink:

Re: UNEX DH 441 /vladaZ/ 1:32

Posted: 04 Apr 2013 19:36
by vladaZ
Díky kluci.

Sehnal jsem návod k obsluze DH 441. Je to v podstatě návod na DH 411, jen nějaká schémata kde se stroje hodně liší, jsou přelepena novými. Jinak výkresy a povídání je o DH 411. Stroje byly hodně podobné, DH 441 vycházel s menšími úpravami celý z DH 411.

Stroje se osazovaly motory Škoda vodou chlazeným, a Tatra chlazeným samozřejmě vzduchem. Budu dělat Škodovácký, ten je častější. Dnes jsem stihl jen nakreslit lžíci a chystám se na zkompletování pásů. Hezky to roste ale práce ještě mraky.

Re: UNEX DH 441 /vladaZ/ 1:32

Posted: 05 Apr 2013 15:18
by vladaZ
Mám pěkný pohled na útroby stroje, který se nacházel v dobových prospektech na DH 411. Agregáty jsou dosti podobné.

Image

Re: UNEX DH 441 /vladaZ/ 1:32

Posted: 05 Apr 2013 21:35
by vladaZ
Přibyla lopata.

Image Image

Re: UNEX DH 441 /vladaZ/ 1:32

Posted: 06 Apr 2013 17:50
by maťko85
Tak na tohle jsem velice zvědavý, zatím to vypadá dost dobře. Navíc mě těší, že jej chceš po dokončení i vydat. Je to fajn, neboť strojů tohoto typu je (ať už v prodeji nebo free verze) opravdu pramálo. Tak držím palce při stavbě a úspěšnému vydání :victory: .

Re: UNEX DH 441 /vladaZ/ 1:32

Posted: 06 Apr 2013 17:55
by Tomáš S.
Rád budu sledovat - držím palce v dalším postupu :wink: .

Re: UNEX DH 441 /vladaZ/ 1:32

Posted: 06 Apr 2013 18:01
by petopato
Zaujímavý projekt, budem sledovať :wink: