UNEX DH 441 /vladaZ/ 1:32
Posted: 03 Apr 2013 18:42
Hezký den,
odpovídám na otázku, co bude vozit tahač. Konečně jsem se po dlouhých plánech rozhodl zpracovat pásový bagr.
Jsem zatížen na český UNEX. Volba padla na DH 441.

Celý model kreslím v AutoCadu. Nejprve jsem si udělal základní pohledy, a nyní rozkresluji jednotlivé díly a zkušebně lepím.

Pásy jsou docela masakr, ale jednoduššeji mne to nenapadlo. Trochu víc práce za lepší vzhled, tak to bývá.
Jak je vidět ze stolu, některé díly lepím i dvakrát. Ne vždy se povede konstrukce navrhnout tak, aby šlo udržet geometrii. Co se mi lepí blbě, předělám. Ještě sháním podklady k hydraulice a rozvodům pod kryty motoru. Již mám tři strany bločku poznámek, co je třeba upravit. Ikdyž jde v Cadu dobře měřit, semtam něco ujede. Na rameno jsem neměl pohledy, nákresy v prospektech jsou bez ramen. Měli jsme ho u nás, takže něco fotek mám. Vím o pár kouscích v okolních lomech, zřejmě mne nemine návštěva s nafocením motorového prostoru.

Nyní jsem ve fázi na poslední fotce. Betu chci dotáhnout do finále, včetně barvy. Model bude představovat nový stroj.
Stavba a kreslení nejde rychle, ale postupuji. kdy dokončím, netuším.
Žádám všechny kolegy aby mne zatím nekontaktovali. Kdy a jak model vypustím ještě nevím a do dokončení bety a úprav ho nehodlám nijak poskytovat.
Nashle brzy. VZ
odpovídám na otázku, co bude vozit tahač. Konečně jsem se po dlouhých plánech rozhodl zpracovat pásový bagr.
Jsem zatížen na český UNEX. Volba padla na DH 441.

Celý model kreslím v AutoCadu. Nejprve jsem si udělal základní pohledy, a nyní rozkresluji jednotlivé díly a zkušebně lepím.

Pásy jsou docela masakr, ale jednoduššeji mne to nenapadlo. Trochu víc práce za lepší vzhled, tak to bývá.
Jak je vidět ze stolu, některé díly lepím i dvakrát. Ne vždy se povede konstrukce navrhnout tak, aby šlo udržet geometrii. Co se mi lepí blbě, předělám. Ještě sháním podklady k hydraulice a rozvodům pod kryty motoru. Již mám tři strany bločku poznámek, co je třeba upravit. Ikdyž jde v Cadu dobře měřit, semtam něco ujede. Na rameno jsem neměl pohledy, nákresy v prospektech jsou bez ramen. Měli jsme ho u nás, takže něco fotek mám. Vím o pár kouscích v okolních lomech, zřejmě mne nemine návštěva s nafocením motorového prostoru.

Nyní jsem ve fázi na poslední fotce. Betu chci dotáhnout do finále, včetně barvy. Model bude představovat nový stroj.
Stavba a kreslení nejde rychle, ale postupuji. kdy dokončím, netuším.
Žádám všechny kolegy aby mne zatím nekontaktovali. Kdy a jak model vypustím ještě nevím a do dokončení bety a úprav ho nehodlám nijak poskytovat.
Nashle brzy. VZ


