Page 1 of 1

PaK 40 /GPM/ 1:25

Posted: 18 Jan 2014 09:07
by Dejv
PaK 40 / GPM / 1:25

Ahoj všichni, tak po dvou letech stavebního a sportovního úsilí, kdy nebyl čas ani nálada se nimrat s modýlky si takhle jednou v podvečer sedím, barák stojí, na jarní cyklistickou přípravu je brzo a hnusně, inu náhle mě začaly svrbět prsty. Nejdříve jsem zpětně projel fóra, užasl jak se zvedla laťka v modelářském umu, řekl si k...a tak přece to není o nějakém soutěžení ale o radosti z tvorby a s tím pocitem jsem začal patlat protitankový kanón PaK 40 od GPM. Technické údaje zde: http://www.panzernet.net/php/index.php?topic=695.0 No odvykl jsem si, co vám budu povídat, chvilky nadšení střídala frustrace ba i vztek a rezignace, když jsem tvaroval hlaveň tak dlouho, až se roztrhla, nicméně obě verze modelu jsem zhruba za měsíc dokončil. Model PaKu od GPM se patlá dobře, jsou tam nějaké drobné nepřesnosti, ale nic tragického, mohu jen doporučit. U šedivé verze je zpracovaná i podložka, myslím pro mě typicky humpolácká, použit je kartón, na něm nalepený centimetr tlustý molitan z nějaké krabice od elektroniky, který jsem následně zapalovačem a trháním pinzetou trochu upravil a napatlal normálně vodovkou. Okraje jsou uhlazeny pomocí sádrového obvazu a opět barveny vodovkou. Žlutá pouštní verze je jen na ukázku, až vyrobím novou hlaveň a bude nálada, pokusím se o nějakou tématickou podložku. Nyní již ukázky tvorby, přeji pěkný den :)

ImageImageImage

ImageImageImageImage

Žlutá verze bez hlavně:
Image

ImageImage

Re: PaK 40 / GPM / 1:25

Posted: 18 Jan 2014 16:14
by Matej
návrat majstra.. :big smile:

mne sa trocha zda, ze ta brzda na konci kanonu nejako narkrivo.. :ops: ?.?.?

Re: PaK 40 / GPM / 1:25

Posted: 18 Jan 2014 19:45
by Oliver
Zaujímava metóda robenia podložky, ale o to originálnejšia. Osobne som o nej ešte nevedel.
Modely sa mi samozrejme ako ináč veľmi páčia, a čo sa týka pokazenej hlavne na púštnej kamufláži, napadlo ma, čo tak tento celok zapojiť za nejaký nemecký polopásák? Myslím tým, akože nefunkčný Pak, ktorý polopásak prepravuje. Neukameňujte ma, to bola len taká myšlienka, ktorá ma ako prvá napadla pri pohľade na fotky. :big smile:

Re: PaK 40 / GPM / 1:25

Posted: 18 Jan 2014 19:53
by Kečup
Dejv vitaj naspäť....som rád že sa tu opäť zvyšuje konkurencia :haha:

Re: PaK 40 / GPM / 1:25

Posted: 18 Jan 2014 20:41
by vasik1
Tolkienovskou rétorikou tiež dodávam: Návrat kráľa :wink:
Som rád, že opäť lepíš.