Page 1 of 3

Bazilika SV:EGÍDIA - Bardejov

Posted: 21 Feb 2021 19:52
by Laco
Do tejto chvíle o tomto projektíku vedel iba "Mirec". Práce však trochu pokročili a dostávajú reálnejšie kontúry, tak vám môžem čiastkové výsledky predstaviť. Objekt na pohľad jednoduchý je graficky i geometricky rébus. Chcem zachovať geometriu podľa reálu, teda žiadne pravé uhly. Nehovorím ešte o množstve grafických detailov. Asi väčšiu výpovednú hodnotu budú mať obrázky.

Laco - BaJ



Re: Bazilika SV:EGÍDIA - Bardejov

Posted: 21 Feb 2021 22:21
by mimapnd
Wau, v Bradejove som stravil letne prazdniny skoro kazdy rok od kedy som bol schopny chodit. Hlavne prirodovedne muzeum bol moj osial. To je nedaleko baziliky. Taktiez si pamatam sermiarske dobove hry, ktore sa konavali, ako sme ako sopliaci behali po hradbach. Krasne spomienky mam na Bardejov. Krasne stare mesto s krasnymi pamiatkami.
Dakujem za ozivenie spomienok.
M.

Re: Bazilika SV:EGÍDIA - Bardejov

Posted: 23 Feb 2021 19:12
by bodie4
Potešil som sa a dúfam, že k mojim kamaratom z Trnavy, B.Bystrice, Prešova a rozrobenej Skalice pribudne / okrem Žiliny/ aj Bardejov.


Re: Bazilika SV:EGÍDIA - Bardejov

Posted: 23 Feb 2021 19:45
by tujano
Utešená zbierka.

Re: Bazilika SV:EGÍDIA - Bardejov

Posted: 28 Feb 2021 18:38
by Laco
Projekt pomaly dostáva reálnejšie kontúry. Musím povedať, že na začiatku to vyzeralo jednoducho, ale teraz musím zmeniť názor. Skalica bola iba čajíček. Rozsah sa vyšplhal na 11 strán A4 a vzhľadom na menšie rozmery modelu je tých detailov a detailíkov podstatne viac. Toto je však iba zlomok toho čo bude nasledovať. Označenie lomov, zálepky, očíslovanie dielov ma nakoniec návody. Už som tesne pred vyhorením, tak to musím načas odložiť do šuflíka. Zajtra idem vytlačiť dotlač chýbajúcich dielov, ktoré som kresli od piatka. Viac obrázky stavu.

Laco - BaJ



Re: Bazilika SV:EGÍDIA - Bardejov

Posted: 02 Mar 2021 11:20
by JurkOo
Tak na toto sa teším! Dúfam, že takisto bude v mierke 1:200, nech ladí k ostatným :victory:

Re: Bazilika SV:EGÍDIA - Bardejov

Posted: 03 Mar 2021 21:52
by Laco
Áno mierka jednotná ! Tak mám dobojované na túto chvíľu. Všetky diely skreslené, prototyp zlepený. Jasné, nejaké drobné korektúry musím urobiť. Starý problém, na stenách vyčuhujú čiarkované čiary pre polohu pilierov a ešte niekoľko drobností. To čiarkované pod strechami je miesto na rímsy, ktoré som ešte nenalepil. Prikladám obrázok, skoro in natura.

Laco - BaJ


Re: Bazilika SV:EGÍDIA - Bardejov

Posted: 03 Mar 2021 22:12
by tujano
Nádhera, dúfam, že to bude vydané.

Re: Bazilika SV:EGÍDIA - Bardejov

Posted: 03 Mar 2021 22:22
by iconmaster
Wow, paráda a peké fotky :victory:

Re: Bazilika SV:EGÍDIA - Bardejov

Posted: 04 Mar 2021 21:37
by Laco
Vďaka za odozvu. Otázka vydania bude asi zložitejšia. V tejto dobe všetko padá na "hubu", ešte aj ten "Fifíček" má trochu starosti. Nakoniec aj tá železničiarská sága na jeho stránkach s podporou istej firmy nie je len tak. Nechám sa však prekvapiť. Dopracujem do tlačenej podoby, dám ešte na test Mirovi a uvidíme.

Srdečne zdraví Laco - BaJ


P.S: Na tej druhej fotke pri lepšom pohľade zistíte "kde ja astanovil palec ".