TEST UPGRADE FORA
LINK NA VLAKNO TOŤ

PaK 40 /GPM/ 1:25

Moderator: Oliver

User avatar
Dejv | --
Posts: 260
Location: Benešov, Česká republika

PaK 40 /GPM/ 1:25

Postby Dejv » 18 Jan 2014 09:07

PaK 40 / GPM / 1:25

Ahoj všichni, tak po dvou letech stavebního a sportovního úsilí, kdy nebyl čas ani nálada se nimrat s modýlky si takhle jednou v podvečer sedím, barák stojí, na jarní cyklistickou přípravu je brzo a hnusně, inu náhle mě začaly svrbět prsty. Nejdříve jsem zpětně projel fóra, užasl jak se zvedla laťka v modelářském umu, řekl si k...a tak přece to není o nějakém soutěžení ale o radosti z tvorby a s tím pocitem jsem začal patlat protitankový kanón PaK 40 od GPM. Technické údaje zde: http://www.panzernet.net/php/index.php?topic=695.0 No odvykl jsem si, co vám budu povídat, chvilky nadšení střídala frustrace ba i vztek a rezignace, když jsem tvaroval hlaveň tak dlouho, až se roztrhla, nicméně obě verze modelu jsem zhruba za měsíc dokončil. Model PaKu od GPM se patlá dobře, jsou tam nějaké drobné nepřesnosti, ale nic tragického, mohu jen doporučit. U šedivé verze je zpracovaná i podložka, myslím pro mě typicky humpolácká, použit je kartón, na něm nalepený centimetr tlustý molitan z nějaké krabice od elektroniky, který jsem následně zapalovačem a trháním pinzetou trochu upravil a napatlal normálně vodovkou. Okraje jsou uhlazeny pomocí sádrového obvazu a opět barveny vodovkou. Žlutá pouštní verze je jen na ukázku, až vyrobím novou hlaveň a bude nálada, pokusím se o nějakou tématickou podložku. Nyní již ukázky tvorby, přeji pěkný den :)

ImageImageImage

ImageImageImageImage

Žlutá verze bez hlavně:
Image

ImageImage

User avatar
Matej | 38
Posts: 1171
Name: parkourista
Location: Mojtín, okres PU

Re: PaK 40 / GPM / 1:25

Postby Matej » 18 Jan 2014 16:14

návrat majstra.. :big smile:

mne sa trocha zda, ze ta brzda na konci kanonu nejako narkrivo.. :ops: ?.?.?
Aktuálne: ZIL 131 AC40

Hotovo: BAT-M / A-10 Warthog

User avatar
Oliver | 31
2K+
Posts: 2305
Location: Trenčín/Nová Dedinka
Contact:

Re: PaK 40 / GPM / 1:25

Postby Oliver » 18 Jan 2014 19:45

Zaujímava metóda robenia podložky, ale o to originálnejšia. Osobne som o nej ešte nevedel.
Modely sa mi samozrejme ako ináč veľmi páčia, a čo sa týka pokazenej hlavne na púštnej kamufláži, napadlo ma, čo tak tento celok zapojiť za nejaký nemecký polopásák? Myslím tým, akože nefunkčný Pak, ktorý polopásak prepravuje. Neukameňujte ma, to bola len taká myšlienka, ktorá ma ako prvá napadla pri pohľade na fotky. :big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Stielhandgranate 24

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_Sxcj ... J1yC951EKA

User avatar
Kečup | --
Posts: 389
Name: Jožo
Location: Horná Poruba

Re: PaK 40 / GPM / 1:25

Postby Kečup » 18 Jan 2014 19:53

Dejv vitaj naspäť....som rád že sa tu opäť zvyšuje konkurencia :haha:
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

User avatar
vasik1 | 47
Pán učiteľ
Posts: 1815
Name: Peter Vasaráb
Location: Partizánske

Re: PaK 40 / GPM / 1:25

Postby vasik1 » 18 Jan 2014 20:41

Tolkienovskou rétorikou tiež dodávam: Návrat kráľa :wink:
Som rád, že opäť lepíš.

Return to “Vojenská technika // Military Vehicles”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest