TEST UPGRADE FORA
LINK NA VLAKNO TOŤ

Rozhľadňa Svatý Hostýn /Marián Hlaváč/ 1:150

FunTomas | --
Posts: 61
Name: Tomáš
Location: Bratislava

Rozhľadňa Svatý Hostýn /Marián Hlaváč/ 1:150

Postby FunTomas » 17 Jan 2011 06:00

Model je možné stiahnúť zop stránky http://www.erbbk.sk/_subory/dokumenty/m ... hostyn.pdf. Model som tlačil na laserovej tlačiarni, preto farby nemusia byť úplne najvernejšie a hlavne vytvárajú pomerne lesklý povrch.
Takže prvé kroky.
Podlepené vyrezané súčiastky:
Image

Detail okna
Image

Detail iného okna
Image

Celok
Image

Dvere
Image

"Únikový východ"
Image

Pohľad na okno
Image

Pohľad pod kapotu
Image

FunTomas | --
Posts: 61
Name: Tomáš
Location: Bratislava

Re: Rozhľadňa Svatý Hostýn /Marián Hlaváč/ 1:150

Postby FunTomas » 02 Jan 2012 08:33

Aj v tomto som troch a pokročil. Zlepené sú všetky striešky, malé strešné okienka. Kompletujem zábradlia na poschodiach. Potom už len retuš a skompletovať. Zatiaľ aspoň nejaké foto.
[imgg=http://papermodelers.sk/hostimages/McCa7xhExFt1kRk17KXg.jpg]http://papermodelers.sk/hostimages/McCa7xhExFt1kRk17KXg_thumb.jpg[/imgg] [imgg=http://papermodelers.sk/hostimages/bmnRrZ1j36bkOS2Kn7JO.jpg]http://papermodelers.sk/hostimages/bmnRrZ1j36bkOS2Kn7JO_thumb.jpg[/imgg]

User avatar
group b | --
2K+
Posts: 2078
Name: Tomáš

Re: Rozhľadňa Svatý Hostýn /Marián Hlaváč/ 1:150

Postby group b » 02 Jan 2012 10:46

Koukám další Sv.Hostýn. Toto je parádní model, všechny tři verze mají svoje kouzlo. Tak držím palce, ať se povede.
Na rozhledně jsem nebyl, ale mám za to, že "únikový východ" je vstup do rozhledny, protože dole je snad kaple, do které se vchází hlavním vchodem.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

FunTomas | --
Posts: 61
Name: Tomáš
Location: Bratislava

Re: Rozhľadňa Svatý Hostýn /Marián Hlaváč/ 1:150

Postby FunTomas » 02 Jan 2012 11:46

Tiež som tam nebol, preto je to v "" a myslené skôr s humorom. :wink: Inak základňu som "vylepšil" o drobné reliéfne prvky, takže obruby okolo dverí, kríž nad dverami a pod. sú vyrezané z podkladu pre druhú variantu a nalepené na tento model pre drobný 3D efekt. Keď to bude hotové, tak pofotím a dám sem. Stavba má z môjho pohľadu jednu zásadnú chybu. Vytlačil som si to na laserovej tlačiarni. Preto je celá budova akoby nalakovaná. Druhý model domčeka budem musieť (u niekoho za bakšiš) vytlačiť na klasickej atramentovke. Tam je tlač pekná matná podľa povrchu papiera.

FunTomas | --
Posts: 61
Name: Tomáš
Location: Bratislava

Re: Rozhľadňa Svatý Hostýn /Marián Hlaváč/ 1:150

Postby FunTomas » 08 Feb 2014 00:27

Po dlhom čase vyplnenom rôznymi inými aktivitami som sa napokon dostal k papieru. Model som dokončil raz-dva, a vykonal drobnú retuš na hranách. Išlo to tak rýchlo, že som postup ani nestihol odfotiť, tak pripájam aspoň finálne fotografie. Modelček je to našťastie jednoduchý, bezchybný a presný. Všetko dokonale sadlo.

User avatar
sony | 41
2K+
Posts: 2968
Name: Martin Seemann
Location: Banská Bystrica

Re: Rozhľadňa Svatý Hostýn /Marián Hlaváč/ 1:150

Postby sony » 08 Feb 2014 14:46

skvelo to vyzerá, palec hore :victory:
Papierový člen plastikového klubu

FunTomas | --
Posts: 61
Name: Tomáš
Location: Bratislava

Re: Rozhľadňa Svatý Hostýn /Marián Hlaváč/ 1:150

Postby FunTomas » 08 Feb 2014 15:45

Díky Sony. Od takého majstra si pochvalu cením.
Ešte to niekedy ukážem naživo Majstrovi (ten čo vyhráva architektúru na súťažiach hoci sa tvári, že stavia lietadlá :-) ), nech prípadne poradí postupy, kde to zlepšiť. Z môjho pohľadu je hlavné negatívum použitie laserovej tlačiarne. Povrch je potom lesklý. Na finálnych fotkách to možno nie je vidieť, ale na tých prvých áno.

User avatar
Miso122 | 28
Posts: 352
Name: Michal
Location: Jaslovské Bohunice

Re: Rozhľadňa Svatý Hostýn /Marián Hlaváč/ 1:150

Postby Miso122 » 11 Feb 2014 20:50

Vyzerá to dobre. Lesk by sa možno dal odstrániť streknutím matným lakom alebo prebehnutím suchým pastelom.
Na stole: San Salvador
Hotovo: Nautilus, Michalská veža, Kaiten-1,...

FunTomas | --
Posts: 61
Name: Tomáš
Location: Bratislava

Re: Rozhľadňa Svatý Hostýn /Marián Hlaváč/ 1:150

Postby FunTomas » 12 Feb 2014 10:23

Myslím, že to nechám tak. Nabudúce si domček vytlačím atramentom. Zasa to nie je nejaké super dielo (myslené ako môj vpracovný výkon), aby som s tým robil také čáry-máry. Skôr som si dával záležať na tom aby všetky diely sedeli presne. A napodiv sedeli. Vystrihovačka je to fakt presná.

User avatar
group b | --
2K+
Posts: 2078
Name: Tomáš

Re: Rozhľadňa Svatý Hostýn /Marián Hlaváč/ 1:150

Postby group b » 12 Feb 2014 10:47

škoda to nechat jen tak. Já bych upravil podložku a vedle věže postavil vysokej strom, aby bylo jasné, proč se navyšovala.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Return to “Architektúra // Architecture”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest