TEST UPGRADE FORA
LINK NA VLAKNO TOŤ

BAT-M /Model-Kom/ 1:25

Moderator: Oliver

terenkoza | --
2K+
Posts: 2300
Name: marek

Re: BAT-M /Model-Kom/ 1:25

Postby terenkoza » 18 May 2014 22:43

halo :victory:

mojho bata som dal z dohladu... ked toto vidim, tak len po mojom zazeram a chcem ho rozdupat... ides bohovsky ! :victory: hlavne to dokonci ! drzim palce :victory:
T.E.R.E.N.K.O.Z.A. : Těžkotonážní Efektivní Rychlý Elektronický Náhodně Kráčející Obrovský Zabíjecí Automat

User avatar
serpens | 42
a.k.a. hado
Posts: 8906
Name: Miro
Location: Žilina
Contact:

Re: BAT-M /Model-Kom/ 1:25

Postby serpens » 19 May 2014 07:15

Tu je škoda, že autor modelu vypistil viac ako POLOVICU rozvodov hydrauliky..Predné piesty, nemajú hydr. trubky vôbec, ďalšie iba polovicu..Každý má mať 2 trubky..Jednu v spodnej časti, jednu vo vrchnej..Ale postupne ich dopĺňam podľa reálnych fotiek..Ale rozhodne dosť odfláknuté.. :scorn:
Nie som si 100% isty (ked tak ma ico opravi), ale kazdy valec by mal mat 2 "silove" a 2 "ovladacie" trubky.
Edit: Aj ked teraz nad tym spatne uvazujem, ak by tam bol ten centralny rozdelovaci ventil, tak asi by stacili len tie silove.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

User avatar
Matej | 38
Posts: 1171
Name: parkourista
Location: Mojtín, okres PU

Re: BAT-M /Model-Kom/ 1:25

Postby Matej » 19 May 2014 07:21

No to netuším..Na obrázkoch som to videl len takto:



Ale snáď Ico upresní.. :)
Aktuálne: ZIL 131 AC40

Hotovo: BAT-M / A-10 Warthog

terenkoza | --
2K+
Posts: 2300
Name: marek

Re: BAT-M /Model-Kom/ 1:25

Postby terenkoza » 19 May 2014 22:06

halo :victory:

vsade su po dva..

http://www.primeportal.net/ce/carrey/bat-m/

na tych prednych tyckach co drzia radlicu, tak tam neni vobec ziadna hydraulika... ja som to tam dorabal..
jo a podla mna je jedna trubka sacia a druha tlaciaca, alebo nejako naopak :victory:
T.E.R.E.N.K.O.Z.A. : Těžkotonážní Efektivní Rychlý Elektronický Náhodně Kráčející Obrovský Zabíjecí Automat

User avatar
iconmaster | 37
Last man standing
Posts: 7647
Name: Peter Jankovič
Location: Želiezovce
Contact:

Re: BAT-M /Model-Kom/ 1:25

Postby iconmaster » 19 May 2014 22:28

Dobre hovorite, pre ovladanie "klasickeho" dvojcinneho valca stacia dve trubky - jedno vedenie tlaci piest von, druhym sa zasuva. V niektorych pripadoch moze stacit aj jedno vedenie, zasuvanie uz zaisti gravitacia - typickym prikladom su hydraulicke valce na vyklapanie korby, kde vratny pohyb zaisty tiaz prazdnej korby. :wink: Tolko k vecernej lekcie z hydrauliky.

Kazopadne to vyzera pekne, len tak dalej Matus!

User avatar
Matej | 38
Posts: 1171
Name: parkourista
Location: Mojtín, okres PU

Re: BAT-M /Model-Kom/ 1:25

Postby Matej » 24 May 2014 14:43

Super tak sme zas o niečo múdrejší všetci.. :big smile:

Dnes som zbúchal a napatinoval prístrojovku..

KABÍNA - vnútorná časť - FARBENIE A PATINA - prístrojovka





Spodná časť s rohožami je zatiaľ len nasucho priložená.. :P

M.
Aktuálne: ZIL 131 AC40

Hotovo: BAT-M / A-10 Warthog

User avatar
vasik1 | 47
Pán učiteľ
Posts: 1815
Name: Peter Vasaráb
Location: Partizánske

Re: BAT-M /Model-Kom/ 1:25

Postby vasik1 » 25 May 2014 12:25

A je rozhodnuté! Tento rok v bojovke nesúťažím, neznášam byť druhý :wink:

Krásne, realistické, detailne spracované!
Teším sa na povrchovku, patinu...

User avatar
Oliver | 31
2K+
Posts: 2305
Location: Trenčín/Nová Dedinka
Contact:

Re: BAT-M /Model-Kom/ 1:25

Postby Oliver » 26 May 2014 08:16

Všetko pohromade bude mať ešte väčší efekt. Je to riadné, teším sa na ďalší postup! :P
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Stielhandgranate 24

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_Sxcj ... J1yC951EKA

User avatar
Dejv | --
Posts: 260
Location: Benešov, Česká republika

Re: BAT-M /Model-Kom/ 1:25

Postby Dejv » 26 May 2014 08:22

Na tohle se nedá nereagovat, máš fakt talent, je to naprostá paráda...tohle se musím taky naučit, dík za inspiraci, ať se daří :wink:

User avatar
atlon | 48
Pán laserov
Posts: 1668
Name: attila
Location: Nitra, Levice
Contact:

Re: BAT-M /Model-Kom/ 1:25

Postby atlon » 26 May 2014 09:26

paráda, klobúk dole pane :wink:
Armin is the best

Return to “Vojenská technika // Military Vehicles”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest