TEST UPGRADE FORA
LINK NA VLAKNO TOŤ

Nieuport 11c.1 - "Bébé" /Kartonowa Kolekcja/ 1:33

Moderators: Trak-Tor, Jolaus

User avatar
tomas81 | 44
Posts: 285
Name: Tomas
Location: Bytča Hrabové

Re: Nieuport 11c.1 "Bébé" /Kartonowa Kolekcja/ 1:33

Postby tomas81 » 22 Sep 2014 21:31

Dobrá práca. klobúk dole.

User avatar
Jolaus | 47
Posts: 1483
Name: Martin
Location: Bratislava-Petržalka

Re: Nieuport 11c.1 "Bébé" /Kartonowa Kolekcja/ 1:33

Postby Jolaus » 29 Sep 2014 09:21

Ahoj.
Chmelnice síce moc nemusím, ale keď je pekne zlepená tak si ju obzriem. Chystáš sa aj do NR?
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

User avatar
sako1 | 48
Posts: 660
Name: Miro
Location: Martin

Re: Nieuport 11c.1 "Bébé" /Kartonowa Kolekcja/ 1:33

Postby sako1 » 29 Sep 2014 09:44

Ahoj, do NR sa chystám, hádam to vyjde.
m.

User avatar
sako1 | 48
Posts: 660
Name: Miro
Location: Martin

Re: Nieuport 11c.1 "Bébé" /Kartonowa Kolekcja/ 1:33

Postby sako1 » 05 Oct 2014 10:40

Tááááák, HOTOVO :victory:

V prvom rade ďakujem Tomasovi81 za odpredaj výtlačku a Hlavovi za zakúpenie a doručenie toho opravného.
Na záver som teda doklepol výškovku a celé to dal dokopy. Iba jedna poznámka: na krídlach, kde je uchytený ten drôtený oblúk na guľomet, si spravte dierky, inak sa to tam nelepí moc dobre :wink:

K modelu nie je moc čo dodať. Autor odviedol výbornú prácu, všetko sedí, a lepí sa to výborne. Bonusom je spomínaný pekný zošit.
Ostal mi takmer celý rezervný výtlačok - použil som z neho iba výškovku, krídelká - myslel som, že ich na druhýkrát dám lepšie, ale ee:), a uchytenie vzpier krídiel, ktoré som musel opraviť. Zobral som na to z toho výtlačku kapotu motora, bolo ich treba spraviť trochu väčšie. Zvyšok tam je, takže ak to niekto bude lepiť, rád poskytnem na opravy. Ale bacha, ako hovoril ujo Hlava, je to vzácnosť - priamo od autora :wink:

Tu je záverečná galérka:


A oné, tentoraz bez hádanky. Neviem ešte, čo bude ďalej. Ťahá ma to na Spita, ale uvidíme, či v Nitre nekúpim niečo, čo ma nadchne viac :)
m.

User avatar
Jolaus | 47
Posts: 1483
Name: Martin
Location: Bratislava-Petržalka

Re: Nieuport 11c.1 "Bébé" /Kartonowa Kolekcja/ 1:33

Postby Jolaus » 05 Oct 2014 10:50

Ahoj.
Ako som už písal, chmelnice mi nič nehovoria ale po modelárskej stránke si odviedol dobrú prácu. Rád si to obzriem naživo v NR. :wink: :victory:
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

User avatar
Trak-Tor | 54
2K+
Posts: 3784
Name: Juraj
Location: Bratislava
Contact:

Re: Nieuport 11c.1 "Bébé" /Kartonowa Kolekcja/ 1:33

Postby Trak-Tor » 05 Oct 2014 11:01

Super práca! :)
Jediná pripomienka - ten guľomet by mal byť z druhej strany/ zhora toho drôtu. Ten drôt tam je na to, aby si si nerozstrieľal vrtuľu... Si myslím. :wink:
Hore by mal byť len taký "zárez", kde sa guľomet uloží...
Respektíve by mohol mať trochu/dosť iný tvar.

Ala ako vravím, paráda. Teším sa na živé uvidenie... :wink:
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

User avatar
sako1 | 48
Posts: 660
Name: Miro
Location: Martin

Re: Nieuport 11c.1 "Bébé" /Kartonowa Kolekcja/ 1:33

Postby sako1 » 07 Oct 2014 07:41

Díkes :wink:

Traktor, máš veru pravdu. Slepo som sa riadil návodovkou, ale ten drôt mal veru v skutočnosti takú "priehlbinku", a guľomet bol na ňom. Vzhľadom na použité množstvo sekunďáku pri jeho lepení na krídlo to veru prerábať nejdem :)
m.

User avatar
Oliver | 31
2K+
Posts: 2305
Location: Trenčín/Nová Dedinka
Contact:

Re: Nieuport 11c.1 "Bébé" /Kartonowa Kolekcja/ 1:33

Postby Oliver » 07 Oct 2014 18:43

Gratulujem, vypadá to veľmi pekne. :big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Stielhandgranate 24

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_Sxcj ... J1yC951EKA

User avatar
mato_kolo | 43
Posts: 619
Name: martin kolodzejcik
Location: Hlavná 33, 900 26 Slovenský Grob
Contact:

Re: Nieuport 11c.1 "Bébé" /Kartonowa Kolekcja/ 1:33

Postby mato_kolo » 08 Oct 2014 18:08

Gratulujem aj ja k dokonceniu ;-)
Práve na stole - P50, uz hotovo - Galéria Mato kolo
Colossians 3:23-24 Whatever my hands find to do, I work at it with all my heart, as working for the Lord, Jesus Christ...

User avatar
Miso122 | 28
Posts: 352
Name: Michal
Location: Jaslovské Bohunice

Re: Nieuport 11c.1 "Bébé" /Kartonowa Kolekcja/ 1:33

Postby Miso122 » 08 Oct 2014 18:21

Gratulujem k dokončeniu :)
Na stole: San Salvador
Hotovo: Nautilus, Michalská veža, Kaiten-1,...

Return to “Letecká technika // Aircrafts”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest