rozhodol som sa vytvoriť model tohoto, podľa mňa najkrajšieho bagru vyrábaného v bývalej ČSSR. Predlohou pre model je bager vyrobený v roku 2002 , ktorý ešte vlani stál na lúke v Banskej Štiavnici. Bager má hĺbkovú lopatu, delené hlavné rameno , motor Liaz ML 634.
Za podklady ďakujem Tomášovi Straňákovi, ktorý mi poslal množstvo fotiek a výkresov.