Na tretej fotke mi to pride, ze tie kose su cervene. Alebo to len ich okraje?
TEST UPGRADE FORA
LINK NA VLAKNO TOŤ
LINK NA VLAKNO TOŤ
Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96 HOTOVO
Moderator: Fito
- iconmaster | 37
- Last man standing
- Posts: 7647
- Name: Peter Jankovič
- Location: Želiezovce
- Contact:
Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96
Vitaj spat
Na tretej fotke mi to pride, ze tie kose su cervene. Alebo to len ich okraje?
Na tretej fotke mi to pride, ze tie kose su cervene. Alebo to len ich okraje?
- Štefan Húska | 44
- 2K+
- Posts: 2701
- Name: Štefan Húska
- Location: Saalbach Österreich
Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96
Presne tak, vitaj späť. A že zopár polkladiek, 90 kusov, viac než dosť 
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu
Musím lepiť kým mám slinu
Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96
Ide to pomaly, ale ide
Iconmaster: sú to len okraje, nie je to len na danom modeli ( autor Je Ab Hoving, " conservator of ship model collection Rijksmuseum, Amsterdam" na dôchodku, dávam to po anglicky, aby som to nedoplietol, autor viacerých kníh o stavbe historických plachetníc a kníh pre lodných modelárov, pôsobí na medzinárodnom sesterskom fóre ), ale aj na viacerých vyobrazeniach.
Takže som požadované veci prečiernil, a už to vyzerá lepšie. Mám už aj vyviazané polkladky ( deadeyes), takže ďalší progres čoskoro.
Jano

Iconmaster: sú to len okraje, nie je to len na danom modeli ( autor Je Ab Hoving, " conservator of ship model collection Rijksmuseum, Amsterdam" na dôchodku, dávam to po anglicky, aby som to nedoplietol, autor viacerých kníh o stavbe historických plachetníc a kníh pre lodných modelárov, pôsobí na medzinárodnom sesterskom fóre ), ale aj na viacerých vyobrazeniach.
Takže som požadované veci prečiernil, a už to vyzerá lepšie. Mám už aj vyviazané polkladky ( deadeyes), takže ďalší progres čoskoro.
Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe
Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96
Konečne som začal pracovať na pevnom lanoví. Lanovie / oplachtenie je asi najväčšia babračka na každej plachetnici, ale výsledok vždy stojí za to. S geometriou som sa nikdy nebabral, pokiaľ to nepreháňate s napínaním, výsledok sa nakoniec dostaví.
Jano

Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe
Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96
Skoro som si dal predsavzatie, že moju Santu dokončím skôr ako ty Anču, ale potom som si to rozmyslel
Ide ti to veľmi pekne, som veľmi zvedavý na rebríky.
Ide ti to veľmi pekne, som veľmi zvedavý na rebríky.
Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96
Díky, chlopi
Fito: na rebríky som ti už návod dal, a Ty si ma so Santou už dobehol aj predbehol
Ja som vyrobil iba tri pozdĺžne výstuhy a prilepil koše - ale to znamená, že môžem ísť na ďalšie poschodie.
Jano

Fito: na rebríky som ti už návod dal, a Ty si ma so Santou už dobehol aj predbehol
Ja som vyrobil iba tri pozdĺžne výstuhy a prilepil koše - ale to znamená, že môžem ísť na ďalšie poschodie.
Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe
Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96
Spodné rebríky vypletené / vyšité
a ďalšie poschodie načaté. Ide to horšie ako v lete na saniach, ale ide. Celé oplachtenie je babračka, ale hádam to dokopem do zdárneho konca.
Toť fotky.
Jano

Toť fotky.
Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe
- iconmaster | 37
- Last man standing
- Posts: 7647
- Name: Peter Jankovič
- Location: Želiezovce
- Contact:
Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96
To vysivanie rebrikov priamo na lodi musi byt fakt narocne. Obdivujem to
Uz teraz sa na to dobre pozera, nech sa dari nadalej!
Uz teraz sa na to dobre pozera, nech sa dari nadalej!
Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96
super. majster lodiar, cim natieraju cverny aby neboli chlpate,
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 0 guests