TEST UPGRADE FORA
LINK NA VLAKNO TOŤ

Tatra T2-148 NTP+HIAB670+DAV-7/ Ripper Works/ 1:32

Moderator: iconmaster

User avatar
martin1807 | 31
2K+
Posts: 2772
Name: Martin Bilý
Location: Medzilaborce/ Praha

Re: Tatra T2-148 NTP+HIAB670+DAV-7/ Ripper Works/ 1:32

Postby martin1807 » 29 Jan 2019 01:48

Ahoj vospolok :victory:
Report
Tak teda opäť som tu s postupom. Ďalsou prácou boli doplnky na kabíne. Predčističe vzduchu na blatníkoch, smerovky, spätné zrkadlá, stierače, klaksón a "policajtov" :still dreaming:


Ďalej som sa venoval kapote. Vyrezal som v nej otvory pre oživenie.


Nasledovalo celú kapotu osadiť na kabíne. Tvarovo mi tentokrát pekne sadla a sedí na kabíne dobre. :P Ešte som trochu doladoval tvarovanie na ohybe, to ale nieje na fotkách.


Po dokončení prednej časti som sa pustil do nadstavby. V tomto prípade zatiaľ iba rám a točnica. :P
Na jednej strane sa mi tento model veľmi príjemne lepí a teším sa z neho. Na strane druhej aj tá sivá si vyžaduje dostatočnú presnosť. Napríklad keď som lepil oranžovú kabínu tak sa lepšie zamaskovali prestrihy ako pri tejto svetlejšej. Ale aj tak ma to baví :bad smile:
Na stole:
Naposledy dokončené: Praga S5T-3 ORKAN, Tatra 815 S1
Galéria

Martin1807

User avatar
PISTA | --
Posts: 103

Re: Tatra T2-148 NTP+HIAB670+DAV-7/ Ripper Works/ 1:32

Postby PISTA » 15 Feb 2019 23:41

Autor RW by mohol v návode aspoň uviesť možnosť vytvorenia diferenciálu z drôtu na zahnutie polonáprav do V. U starších typov tatier je to samozrejmosťou. Pritom na obálke RW sa píše detailne spracovanie.

User avatar
martin1807 | 31
2K+
Posts: 2772
Name: Martin Bilý
Location: Medzilaborce/ Praha

Re: Tatra T2-148 NTP+HIAB670+DAV-7/ Ripper Works/ 1:32

Postby martin1807 » 21 Feb 2019 22:29

Ahoj chlapi. :P
Autor RW by mohol v návode aspoň uviesť možnosť vytvorenia diferenciálu z drôtu na zahnutie polonáprav do V. U starších typov tatier je to samozrejmosťou. Pritom na obálke RW sa píše detailne spracovanie.
Ono sa do diferáku vždy vkladá oska a už je to na modelároch ako si to upravia. je otázka ako správne to spraviť. zalomiť to pred manžetami, za manžetami? Ja som tentokrát zvolil to, že som iba bubny nalepil podkosene. Uvidím ako na tom sadnú kolesá
Report
Po krátkej odmlke opäť pokračovanie. Spracoval som blatníky, prilepil točnicu na rám a dorobil nádrž a bedňu na náradie.


Ďalej som spracoval samotný oplen. je čiastočne funkčný a jednotlivé ramená sa dajú sklopiť. Je trochu škoda, že rameno nieje rozdelené na dva ako v reále a nedá sa sklopiť iba polovica. :-(
Týmto je dokončené celé vozidlo okrem kolies a ramena. Pokračovanie čoskoro asi kolesami. :P
Na stole:
Naposledy dokončené: Praga S5T-3 ORKAN, Tatra 815 S1
Galéria

Martin1807

Luky815 | --
Posts: 411
Name: Lukáš
Location: Bratislava

Re: Tatra T2-148 NTP+HIAB670+DAV-7/ Ripper Works/ 1:32

Postby Luky815 » 22 Feb 2019 11:53

Zdravím,
zatiaľ ideš pekne a čisto, teším sa na pokračovanie. A ešte otázočka na záver: Urobíš aj náklad guľatiny?
"Musíme to urobiť presne, preto to urobíme podľa oka"

User avatar
martin1807 | 31
2K+
Posts: 2772
Name: Martin Bilý
Location: Medzilaborce/ Praha

Re: Tatra T2-148 NTP+HIAB670+DAV-7/ Ripper Works/ 1:32

Postby martin1807 » 23 Feb 2019 10:51

Ahoj :victory:

ďakujem

Čo sa nákladu týka tak nejaký stabilný nebude. Zbytočne by to model vo vitríne zaťažovalo. Je možné, že pri fotení nejaký kus dreva použijem ale aby bol trvalo na aute to si nemyslím :bad smile:
Na stole:
Naposledy dokončené: Praga S5T-3 ORKAN, Tatra 815 S1
Galéria

Martin1807

User avatar
martin1807 | 31
2K+
Posts: 2772
Name: Martin Bilý
Location: Medzilaborce/ Praha

Re: Tatra T2-148 NTP+HIAB670+DAV-7/ Ripper Works/ 1:32

Postby martin1807 » 25 Feb 2019 22:14

Ahoj
Report
Tentokrát tu mám základ prívesu (oplenu) nakoľko sa mi do kolies zatiaľ nechcelo.
Na stole:
Naposledy dokončené: Praga S5T-3 ORKAN, Tatra 815 S1
Galéria

Martin1807

User avatar
atlon | 48
Pán laserov
Posts: 1668
Name: attila
Location: Nitra, Levice
Contact:

Re: Tatra T2-148 NTP+HIAB670+DAV-7/ Ripper Works/ 1:32

Postby atlon » 25 Feb 2019 22:30

parádne ideš :victory:

Off topic: stále hľadám T-148 NTP a nie ju nájsť, vždy mi nájde len vystrihovačku :scorn:
ja som sa stratil alebo ...... ?!?!?!? existovala vôbec NTP-čka?? pokiaľ viem tak by to správne malo byť NTT , čííííí?
Armin is the best

User avatar
martin1807 | 31
2K+
Posts: 2772
Name: Martin Bilý
Location: Medzilaborce/ Praha

Re: Tatra T2-148 NTP+HIAB670+DAV-7/ Ripper Works/ 1:32

Postby martin1807 » 26 Feb 2019 23:59

parádne ideš :victory:

Off topic: stále hľadám T-148 NTP a nie ju nájsť, vždy mi nájde len vystrihovačku :scorn:
ja som sa stratil alebo ...... ?!?!?!? existovala vôbec NTP-čka?? pokiaľ viem tak by to správne malo byť NTT , čííííí?
Ďakujem. ;)
Ako je to z označením neviem. Na obálke je NTP ale čo to znamená netusím. Ntt je obyčajný ťahač a tak by NTP mohlo byť nejake označenie pre ten klaničák.
Report
Dnes zase malý kúsok. Tentokrát náprava a listové pera prívesu. :bad smile:
Off topic: Asi by som mal začať uvažovať o novej podložke :haha: :haha:
Na stole:
Naposledy dokončené: Praga S5T-3 ORKAN, Tatra 815 S1
Galéria

Martin1807

User avatar
Tomáš S. | --
Posts: 15
Name: Tomáš Straňák
Location: Uherský Brod

Re: Tatra T2-148 NTP+HIAB670+DAV-7/ Ripper Works/ 1:32

Postby Tomáš S. » 27 Feb 2019 14:49

Označení tahačů bylo různé v závislosti na jejich výbavě - řídilo se to následující logikou:

Tahač bez točny - NT (Návěsový tahač)
Klasická verze návěsového tahače pouze s točnou - NTt (Návěsový Tahač točna)
Tahač s točnou a s Pomocným pohonem z převodovky - NTPt (Návěsový Tahač Pohon točna)
Tahač s točnou, s pomocným vývodem a s čerpadlem - NTPst (Návěsový Tahač Pohon "s" točna)

Pro lesovozy byl tedy použit "NT" podvozek s pomocným pohonem z převodovky - "P" - (pro pohon čerpadla ruky). Tyto tahače se nejspíše dodávali bez točny, protože opleu je tam navařen napevno, proto není v označení malé "t". Bohužel jsem nikdy neviděl doklady tohoto auta a tak nevím co to v praxi bylo za vozy (nicméně dobové články o lesovozech toto potvrzují) - logicky to tedy bylo "NTP" nebo "NTPt", kterým odstranili návěsovou točnu a místo toho navařili oplen (točny se například uřezávaly u tahačů T813, když je v ČKD přestavovali na jeřáby AD 125...ale tam byl spíše důvod, že tahačů bylo tak nějak přebytek).

Proto má tedy model pravděpodobnější označení NTP (v prospektech byl nabízen tahač bez točny, takže určitě i verze s vývodem se dala odebrat bez točny).


User avatar
atlon | 48
Pán laserov
Posts: 1668
Name: attila
Location: Nitra, Levice
Contact:

Re: Tatra T2-148 NTP+HIAB670+DAV-7/ Ripper Works/ 1:32

Postby atlon » 27 Feb 2019 16:57

Označení tahačů bylo různé v závislosti na jejich výbavě - řídilo se to následující logikou:

Tahač bez točny - NT (Návěsový tahač)
Klasická verze návěsového tahače pouze s točnou - NTt (Návěsový Tahač točna)
Tahač s točnou a s Pomocným pohonem z převodovky - NTPt (Návěsový Tahač Pohon točna)
Tahač s točnou, s pomocným vývodem a s čerpadlem - NTPst (Návěsový Tahač Pohon "s" točna)

Pro lesovozy byl tedy použit "NT" podvozek s pomocným pohonem z převodovky - "P" - (pro pohon čerpadla ruky). Tyto tahače se nejspíše dodávali bez točny, protože opleu je tam navařen napevno, proto není v označení malé "t". Bohužel jsem nikdy neviděl doklady tohoto auta a tak nevím co to v praxi bylo za vozy (nicméně dobové články o lesovozech toto potvrzují) - logicky to tedy bylo "NTP" nebo "NTPt", kterým odstranili návěsovou točnu a místo toho navařili oplen (točny se například uřezávaly u tahačů T813, když je v ČKD přestavovali na jeřáby AD 125...ale tam byl spíše důvod, že tahačů bylo tak nějak přebytek).

Proto má tedy model pravděpodobnější označení NTP (v prospektech byl nabízen tahač bez točny, takže určitě i verze s vývodem se dala odebrat bez točny).


Ďakujem za vysvetlenie :victory:
Armin is the best

Return to “Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests