TEST UPGRADE FORA
LINK NA VLAKNO TOŤ

Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96 HOTOVO

Moderator: Fito

User avatar
Saskardin | 52
Posts: 449
Name: Martin
Location: Bratislava

Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96

Postby Saskardin » 18 Jan 2021 09:42

A potom, že chlapi štopkajú neradi :-D
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

User avatar
Jano 100 | 56
Pán plachetníc
Posts: 1520
Name: Jano
Location: Humenné, Na Podskalku 62

Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96

Postby Jano 100 » 18 Jan 2021 18:11

Vďaka páni :big smile:

Ešte som musel natiahnuť pár laniek ( na ktoré ma upozornil Ab Hoving, sám som si ich nevšimol, hoci o nich viem :bad smile: ), a stále sa pracuje na dokončovaní.

Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe

User avatar
Jano 100 | 56
Pán plachetníc
Posts: 1520
Name: Jano
Location: Humenné, Na Podskalku 62

Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96

Postby Jano 100 » 21 Feb 2021 19:23

Dokončeno jest :victory:

Trvalo to s prestávkami skoro päť rokov, ale predsa len som stavbu dotiahol do úspešného konca. Ako už kdesi bolo spomínané, trup a jeho výbavu vyrobíte pomerne rýchlo, po niekoľkých modeloch to už máte v rukách.
Tá najväčšia habaďúra u plachetníc začne s tým, čo vlastne ani papierom nie je, ale čo robí plachetnicu plachetnicou. Dosť času som strávil skúmaním, odkiaľ, kam a kade vlastne ktoré lanko ide a kam smeruje. . Nedá sa to urobiť len tak, a čím viac modelov za sebou máte, tým viac si to komplikujete. Však to poznáte.Teraz to už mám tak v hlave, že už to momentálne viem skoro naspamäť :dhh: Ale však ja to aj tak zabudnem, a potom sa budem vraciať k ( nielen ) vlastným fotkám :wink:
Aj tak nie je všetko tak, ako by som si to predstavoval, ale chyby robíme, pretože sa na nich potom učíme.

Vďaka vám všetkým za komentáre a podporu.

Tu sú finálne fotky.

Jano







Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe

User avatar
Trak-Tor | 54
2K+
Posts: 3784
Name: Juraj
Location: Bratislava
Contact:

Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96 HOTOVO

Postby Trak-Tor » 21 Feb 2021 20:01

Gratulujem!
Paráda!
:)

Keď som bol malý, občas som sa čudoval, prečo tie vlajky vejú dopredu... :beat plaster:
A rád by som vedel/videl, ako sa to všetko ovláda.
Lebo vo filmoch len zakričia "Rozvinúť plachty!", maníci vylezú hore, rozviažu štyri špagáty a je to...
:victory:
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

User avatar
orech | 54
Posts: 285
Name: Tomáš
Location: Hlohovec - Šulekovo

Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96 HOTOVO

Postby orech » 21 Feb 2021 21:14

Gratuluji :victory: Je to krásná práce.
Semper Fidelis
Hotovo : T-34/76 /Halinski/ 1:25
Na stole : Napoleonics 1807

User avatar
martin1807 | 31
2K+
Posts: 2772
Name: Martin Bilý
Location: Medzilaborce/ Praha

Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96 HOTOVO

Postby martin1807 » 22 Feb 2021 00:28

Skvelá práca. Vlastne ako aj všetky tvoje ostatné plachetnice. :wink: To lanovie, je niečo čo asi nikdy nepochopím. :haha: Toľko trpezlivosti a tak skvelo zvládnuté.
Gratulujem k dokončeniu. :victory:
Na stole:
Naposledy dokončené: Praga S5T-3 ORKAN, Tatra 815 S1
Galéria

Martin1807

User avatar
iconmaster | 37
Last man standing
Posts: 7647
Name: Peter Jankovič
Location: Želiezovce
Contact:

Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96

Postby iconmaster » 22 Feb 2021 16:54

Nedá sa to urobiť len tak, a čím viac modelov za sebou máte, tým viac si to komplikujete. Však to poznáte.
súhlas
Teraz to už mám tak v hlave, že už to momentálne viem skoro naspamäť :dhh: Ale však ja to aj tak zabudnem, a potom sa budem vraciať k ( nielen ) vlastným fotkám :wink:
neni si s tým sám, dôverne poznám
Aj tak nie je všetko tak, ako by som si to predstavoval, ale chyby robíme, pretože sa na nich potom učíme.
takisto môžem len súhlasiť..

Gratulujem k dokončeniu diela, je to veľká paráda a bolo príjemné sledovať jeho vznik. :victory:

User avatar
Jano 100 | 56
Pán plachetníc
Posts: 1520
Name: Jano
Location: Humenné, Na Podskalku 62

Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96 HOTOVO

Postby Jano 100 » 22 Feb 2021 20:01

Vďaka páni :wink:

Spomínate tuná lanovie.

Tuná to vysvetľuje bývalý kurátor Rijksmuseum v Holandsku Ab Hoving:

https://shipsofscale.com/sosforums/thre ... 634/page-4

Preklad v skratke - je to veľmi jednoduché:
1. Lanovie pevné - všetko čo drží sťažne pokope
2. Lanovie pohyblivé - časť, s ktorou ovládate rahná ( pre neznalých - to, na čom visia plachty )
3. Lanovie pohyblivé - časť, s ktorou ovládate plachty.

A je to.

Takže pre človeka znalého je to jednoduché, ako facka. A ja, už po toľkých modeloch, som do toho pozeral a skúmal čo kde ako, asi viac ako pol roka, pretože aj keď máte plány, aj tak vám stále čosi nesedí. Aj tak to nie je dokonalé :beat plaster:

Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe

User avatar
petopato | 55
12 násobný gulášmajster!
Posts: 4445
Name: Peter Židuliak
Location: Šahy
Contact:

Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96 HOTOVO

Postby petopato » 22 Feb 2021 20:31

Takto sa majú stavať loďky, gratulujem majster lodičkár :wink: :victory:

User avatar
Fito | 51
Admin
Posts: 5579
Name: Fito
Location: Na východ od Blavy
Contact:

Re: Anna Maria 1694 ( Jano100 ), 1:96 HOTOVO

Postby Fito » 23 Feb 2021 11:34

Jano super!
Veľmi dobre to vyzerá, je vidieť že už máš prax, s každou loďkou to je lepšie a lepšie.

Na čo ďaľšie sa môžme tešiť ?
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Return to “Námorná technika // Watercrafts”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests