TEST UPGRADE FORA
LINK NA VLAKNO TOŤ

Re: Papierovy-Modelar.sk - Dôležité info

Forum rules

  • Táto sekcia slúži na komerčné ponuky predaja/kúpy modelov a modelárskeho príslušenstva, ktoré predajcovia ponúkajú v rámci výkonu podnikateľskej činnosti.
  • Administrátor fóra nenesie žiadnu zodpovednosť za obsah a pravdivosť tu uvedených ponúk, pričom z predaja v tejto sekcii uvedeného tovaru mu neplynie žiaden zisk.

V prípade záujmu o otvorenie novej témy kontaktujte administrátora.
User avatar
mimapnd | --
Fordsonman
Posts: 2118
Name: M.

Re: Papierovy-Modelar.sk - Dôležité info

Postby mimapnd » 08 Sep 2012 21:52

...a lepte...
Last edited by mimapnd on 19 Jun 2024 19:13, edited 89 times in total.

User avatar
johnny7 | 42
Wykonawca
Posts: 2874
Name: Jano
Location: Prievidza

Re: Papierovy-Modelar.sk - ZIMNA SKUPINOVKA DEC/JAN2021 - 25.11.21

Postby johnny7 » 01 Nov 2021 17:58

Dnes sa mi podarilo aspoň telefónom odmerať klasický slzičkový plech. Meranie bude určite s odchýlkou, ale za týmto účelom stačí. Dĺžka slzičky a zároveň aj "vodorovný" odstup je cca. 2cm. Keď použijeme jednoduchú matematiku, trojčlenku, logaritmus, odmocníme...tak v "našej" mierke by mali byť dané rozmery cca. 0,8mm

Neviem odkiaľ výrobca tých plechov zobral tie mierky. Ale keď som správne rátal podľa fotiek vzoriek, tak mi vychádza nasledovné:
449 je skôr mierka 1:12, možno 1:15
450 podobne, akurát slzičky sú hustejšie a tučnejšie
451 mi vychádza až na 1:6
453 vyzerá veľmi husté, ale podľa výpočtov je najpoužiteľnejšie a vychádza to okolo 1:20, možno 1:24

Hádam to pomôže pri výbere do objednávky
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

User avatar
toudi_sk | --
Krotiteľ textúr
Posts: 12948
Name: Milan
Location: u susedky
Contact:

Re: Papierovy-Modelar.sk - ZIMNA SKUPINOVKA DEC/JAN2021 - 25.11.21

Postby toudi_sk » 01 Nov 2021 19:25

Zatiaľ takto.

1ks Praga V3S- Answer
http://www.answer.pl/pl/pojazdy-wojskow ... a-v3s.html

1 ks lasery na Praga V3S- Answer
http://www.answer.pl/pl/home/4031-praga ... zniki.html

1ks T 972 Diamond wywrotka- Answer
http://www.answer.pl/pl/pojazdy-wojskow ... rotka.html

1ks Fiat 126p Maluch - KEx009- Answer
http://www.answer.pl/pl/home/4036-fiat- ... ex009.html

1ks SD KFZ 2 NSU KETTENKRAD- Modelik nr kat. 0404:
https://modelik.pl/0404-kettenkrad-p-88.html
Last edited by toudi_sk on 11 Nov 2021 17:07, edited 2 times in total.
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
[b]na mierku sa nestažuje, mierka sa mení[/b] a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku
[align=right][url=http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=15&t=3725&p=70971#p70971]pár pomôcok[/url][/align]

User avatar
Marmat | 38
Posts: 874
Name: Martin
Location: Stará Bystrica

Re: Papierovy-Modelar.sk - ZIMNA SKUPINOVKA DEC/JAN2021 - 25.11.21

Postby Marmat » 01 Nov 2021 23:26

Ja si tu tiež po vzore iných čosi odložím:

1x Cardboard model wagon Rnh 2/2020 (16.43€) by Draccus

Najneskôr 25.11 posielam ss-ku so všetkými náležitosťami.

User avatar
Saskardin | 52
Posts: 449
Name: Martin
Location: Bratislava

Re: Papierovy-Modelar.sk - ZIMNA SKUPINOVKA DEC/JAN2021 - 25.11.21

Postby Saskardin » 02 Nov 2021 19:06

K tomu Rnh vagónu nemá Draccus aj 3D výtlačky tých nádob na kyselinu?
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

User avatar
kreyson79 | 47
Posts: 115
Name: Roman Kryston

Re: Papierovy-Modelar.sk - ZIMNA SKUPINOVKA DEC/JAN2021 - 25.11.21

Postby kreyson79 » 02 Nov 2021 19:34

K tomu Rnh vagónu nemá Draccus aj 3D výtlačky tých nádob na kyselinu?
Nemá. Má už zničené formy. Musí urobiť nové. Skús mu napísať priamo. :wink:
hotovo: Lokomotíva KÖFF II Angraf
na stole : Siemens Halske Bo WAK

User avatar
Štefan Húska | 44
2K+
Posts: 2701
Name: Štefan Húska
Location: Saalbach Österreich

Re: Papierovy-Modelar.sk - ZIMNA SKUPINOVKA DEC/JAN2021 - 25.11.21

Postby Štefan Húska » 05 Nov 2021 23:57

Last edited by Štefan Húska on 19 Nov 2021 22:50, edited 1 time in total.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

User avatar
toudi_sk | --
Krotiteľ textúr
Posts: 12948
Name: Milan
Location: u susedky
Contact:

Re: Papierovy-Modelar.sk - ZIMNA SKUPINOVKA DEC/JAN2021 - 25.11.21

Postby toudi_sk » 06 Nov 2021 14:28

K tomu Rnh vagónu nemá Draccus aj 3D výtlačky tých nádob na kyselinu?
Určite sa to bude dať vytlačiť niekde.
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
[b]na mierku sa nestažuje, mierka sa mení[/b] a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku
[align=right][url=http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=15&t=3725&p=70971#p70971]pár pomôcok[/url][/align]


User avatar
tatra813 | 30
Posts: 490
Name: Peter
Location: Banská Bystrica

Re: Papierovy-Modelar.sk - 18.10. - VIANOCNA SKUPINOVKA DEC/JAN2021 BUDE :)

Postby tatra813 » 16 Nov 2021 21:56

Tak nakoniec ku mne po dlhom čakaní dorazili nejaké tie vzorky zo Slaters Plasticard... btw, ak si stále myslíme, že Slovenská Pošta je naprd, tak UK Royal Mail je iný level... objednávka odoslaná 19.10. ku mne dorazila dnes 28.10., a to bola 1. trieda :haha: ale aspoň všetko prišlo v poriadku...
Cena jedného plechu vychádza cca. 3,95-4,00€.
vzorka 0447:

vzorka 0448:

vzorka 0449:

vzorka 0450:

vzorka 0451:

vzorka 0153:

a tieto pláty su ohybné...

Tak ak sa niekomu niečo bude ľúbiť, dajte potom počas skupinovky vedieť, objednám a prepašujem :boss: :devil:
No kedže tu viacerí nariekali že je nedostatkové zboží...tak hľa ->



Potom nech Johny dá referencie , ale je to na 0,5 čiže krásny ohyb a nelúpe sa, čo som skúšal nechtom po tom prejsť :bad smile:
Jeden musí robiť vždy,to čo sa páči ostatným .. V suchom doku -> SCHARNHORST 1/150 ..... áno, mám doma laser

User avatar
johnny7 | 42
Wykonawca
Posts: 2874
Name: Jano
Location: Prievidza

Re: Papierovy-Modelar.sk - ZIMNA SKUPINOVKA DEC/JAN2021 - 25.11.21

Postby johnny7 » 21 Nov 2021 14:45

Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Return to “e-shopy // e-shops”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest