Možno by to šlo spraviť aj z kolečka, ja som spravil výsek medzikružia na lomenú striešku výšky 1mm, bombírovanie má výšku 2mm a vyzerá to na akurátny rozmer.
TEST UPGRADE FORA
LINK NA VLAKNO TOŤ
LINK NA VLAKNO TOŤ
Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16
Moderator: WanRayen
Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16
Nenávidím bombírovanie, tak som si skúsil navrhnúť a vytlačiť formu, do nej som dal lisovať bočnicu z 2 zlepených kanclákov, od herkulesu je prevlhnutá, plastická a natiahnutá tak, že sa dala cez stred natiahnuť len nasilu, po 24h vyschla a zmrštila sa, že spadla z tŕňa sama.

Možno by to šlo spraviť aj z kolečka, ja som spravil výsek medzikružia na lomenú striešku výšky 1mm, bombírovanie má výšku 2mm a vyzerá to na akurátny rozmer.
Možno by to šlo spraviť aj z kolečka, ja som spravil výsek medzikružia na lomenú striešku výšky 1mm, bombírovanie má výšku 2mm a vyzerá to na akurátny rozmer.
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
[b]na mierku sa nestažuje, mierka sa mení[/b] a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku
[align=right][url=http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=15&t=3725&p=70971#p70971]pár pomôcok[/url][/align]
Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16
Veľmi dobrá pomôcka, škoda že sa to nedá nejak spraviť univerzálne na všetky priemery.
Alebo dá?
Toudi, zamysli sa
Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16
Už dávno som nad týmto rozmýšľal, pretože ma vytáča ponuka dezénov a kolies napr. na Tatru ALE od RW, ALEBO od PMHT, ALEBO Fireboxu a pritom by to v reále mohlo mať ROVNAKÚ pneumatiku/ koleso. Tak ma napadlo, že by sa spravila forma na daný ROZMER pneumatiky a potom by si ju mohol obuť na model auta od hocijakého výrobcu v danej mierke, podmienkou je akurát aby mala ten rozmer pneumatiky v techničáku reálna predloha modelu.škoda že sa to nedá nejak spraviť univerzálne na všetky priemery.
Alebo dá?
Toudi, zamysli sa
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
[b]na mierku sa nestažuje, mierka sa mení[/b] a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku
[align=right][url=http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=15&t=3725&p=70971#p70971]pár pomôcok[/url][/align]
- iconmaster | 37
- Last man standing
- Posts: 7647
- Name: Peter Jankovič
- Location: Želiezovce
- Contact:
Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16
No veru, to je celkom inovatívna pomôcka!
Úplne univerzálne to spraviť asi nepôjde, no nejaký rozsah by to mohlo zvládnuť, ak sa urobí väčší vonkajší a menší vnútorný priemer. Nominálny rozmer "prípravku" potom bude primer kružnice striešky, čo by ale mohlo byť jednotné napr. pre nákladné kolečká v mierke 1:32 a pod..
Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16
Malý postup, konečne osadené motory, sú celkom odolné na to, koľko každý váži, padlo mi to už trikrát... Odniesol si to hlavne čumák a veterný štítok.
Cez zadné diery je vsunutá papierová trubka, na nej sú nalepené rúry s kolenami, vpredu sú tiež diery, ale zavadzia kokpit, takže z každej rúry vpredu trčí krátka trubka, ktorou sa to fixuje v trupe, bolo by dobré mať všade diery, aby sa to dalo pekne nastaviť, ja mám v zadnom čele kartón, takže nič, ale aj za kolienko do rúr k motoru som vsunul krátke trubičky, trochu trčia, ½ až ¾ mm, nech to má aspoň akú takú geometriu

Cez zadné diery je vsunutá papierová trubka, na nej sú nalepené rúry s kolenami, vpredu sú tiež diery, ale zavadzia kokpit, takže z každej rúry vpredu trčí krátka trubka, ktorou sa to fixuje v trupe, bolo by dobré mať všade diery, aby sa to dalo pekne nastaviť, ja mám v zadnom čele kartón, takže nič, ale aj za kolienko do rúr k motoru som vsunul krátke trubičky, trochu trčia, ½ až ¾ mm, nech to má aspoň akú takú geometriu
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
[b]na mierku sa nestažuje, mierka sa mení[/b] a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku
[align=right][url=http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=15&t=3725&p=70971#p70971]pár pomôcok[/url][/align]
Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16
Škoda, že som sa s tým nepochválil pred dvomi rokmi aj ja. Presne z rovnakých dôvodov a presne takýmto spôsobom som spravil pneumatiky na nakladač od Patera. Skúsim to nájsť a dať sem nejaké fotky.Nenávidím bombírovanie, tak som si skúsil navrhnúť a vytlačiť formu...
Edit:
Tak som našiel dokonca aj tú formičku. Prikladám fotky a aj keď z fotiek to možno nevidieť, výsledok je z môjho pohľadu takmer dokonalý. Ručne som nikdy nespravil lepšie kolieska.
Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16
pekná formička
---
malý "postup", teda skôr pozdĺžny pohyb v stoke, časom sa mi prestal páčiť trup, lebo mi pripadal príliš "hranatý"

tak som ho spravil z viacerých segmentov a rovno už aj s chlopňami

zatiaľ som spravil nové rebrá trupu a kokpitu, kedže v robote sa už nedá rezať vodou, rozhodol som sa spraviť rebrá pomocou 3D tlače, sú hrubé 2mm a treba rátať pri tvorbe s potrebnými vôľami, napr. otvor musí byť navrhnutý väčší o 0.2mm (polovica priemeru trysky), aby sa to dalo zasunúť do seba (po vytlačení som zistil, že mi zavadzajú červené časti a chýbajú zelené časti, aby krajné rebrá boli opreté na 3bodoch, nemohli sa ohýbať a boli kolmo na os)
popri tom som zistil 2 veci
1) trubky "motorov" natiahnuté durch cez trup v podstate nezasahujú do kokpitu, takže budú trčať z trupu a na ne sa nasunú motory, bude to pevnejšie
2) vzhľadom na hrúbku rebier budú tie trubky do nich zasahovať, takže som ich dal bližšie k sebe, čiže treba posunúť otvory v plášti trupu a aj na motoroch samotných, snáď to nebude vadiť

medzitým mám novší počítač, takže som prišiel o všetky pluginy (samozrejme som za ten čas aj zabudol, čo všetko som tam mal a ako sa to volalo)
a aj o Pepakura Designer, síce ho mám sľúbený na narodeniny, ale ja ho potrebujem teraz a nie na jeseň, no to skúsim to opinkať pomocou Flattery pluginu (na ten som si časom spomenul), kde rozložím diely do plochy a naskladám to do obdĺžnikov rozmeru A4, natípam obrázky, v Skicári z toho zložím celé stránky, aj hotové, vybavené
tak isto asi znova nakreslím a vytlačím rebrá motora
---
malý "postup", teda skôr pozdĺžny pohyb v stoke, časom sa mi prestal páčiť trup, lebo mi pripadal príliš "hranatý"
tak som ho spravil z viacerých segmentov a rovno už aj s chlopňami
zatiaľ som spravil nové rebrá trupu a kokpitu, kedže v robote sa už nedá rezať vodou, rozhodol som sa spraviť rebrá pomocou 3D tlače, sú hrubé 2mm a treba rátať pri tvorbe s potrebnými vôľami, napr. otvor musí byť navrhnutý väčší o 0.2mm (polovica priemeru trysky), aby sa to dalo zasunúť do seba (po vytlačení som zistil, že mi zavadzajú červené časti a chýbajú zelené časti, aby krajné rebrá boli opreté na 3bodoch, nemohli sa ohýbať a boli kolmo na os)
popri tom som zistil 2 veci
1) trubky "motorov" natiahnuté durch cez trup v podstate nezasahujú do kokpitu, takže budú trčať z trupu a na ne sa nasunú motory, bude to pevnejšie
2) vzhľadom na hrúbku rebier budú tie trubky do nich zasahovať, takže som ich dal bližšie k sebe, čiže treba posunúť otvory v plášti trupu a aj na motoroch samotných, snáď to nebude vadiť
medzitým mám novší počítač, takže som prišiel o všetky pluginy (samozrejme som za ten čas aj zabudol, čo všetko som tam mal a ako sa to volalo)
a aj o Pepakura Designer, síce ho mám sľúbený na narodeniny, ale ja ho potrebujem teraz a nie na jeseň, no to skúsim to opinkať pomocou Flattery pluginu (na ten som si časom spomenul), kde rozložím diely do plochy a naskladám to do obdĺžnikov rozmeru A4, natípam obrázky, v Skicári z toho zložím celé stránky, aj hotové, vybavené
tak isto asi znova nakreslím a vytlačím rebrá motora
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
[b]na mierku sa nestažuje, mierka sa mení[/b] a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku
[align=right][url=http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=15&t=3725&p=70971#p70971]pár pomôcok[/url][/align]
Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16
add ta pomocka na kolesa... Toudi onedlho otvara modelarsky pneuservis. dufam ze kompresor bude tiez papierovy...
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest