TEST UPGRADE FORA
LINK NA VLAKNO TOŤ
LINK NA VLAKNO TOŤ
Úlovky z Ebay/Aliexpres
Moderator: iconmaster
Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres
Ja si to dávam posielať do zásielkovne ak sa dá (Nonstop pumpa), alebo synovi do roboty, ale s Ebay-a mi chodil veci bežne v obálke do schránky, stalo sa aj, že to nevošlo a poštár to nechal u susedov.
Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres
To ja tiež, keď už fakt musím, problém je, keď mi zavolá, že je na bráne a ja 3km v podniku na 6m vysokom lešení na 5. poschodí montujem 5, 7.5, nedajboh 10t kladku, to sa montuje pomocou autožeriavu, všetci sú nadšení, že na mňa budú čakať 20-30minút, kým si to vybavím.Toudi.. ja som to spravil tak, že zásielky mi chodia do roboty.. Stále tam niekto je ...
Občas ešte poštárka pýta 2,-€ ... teda mne ani nie, ale keď si dačo objedná manželka.. ale neviem z akého obchodu objednáva..
Ja bohužiaľ (teda našťastie, vykotilo by ma) nesedím v kancli celý deň.
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
[b]na mierku sa nestažuje, mierka sa mení[/b] a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku
[align=right][url=http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=15&t=3725&p=70971#p70971]pár pomôcok[/url][/align]
Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres
Ja som síce na HO a dá sa povedať, že mám čas takmer stále, ale tiež ak je možnosť, tak vždy radšej Packeta alebo nejaký úložný box, lebo mail že "dnes medzi 8:00 – 16:00 vám doručíme balík" je super, človek aby sa nemohol ísť ani vys*ať, lebo presne vtedy zavolá že som dole. Samozrejme že najlepšie načasujú doručenie keď mám poradu, som v obchode alebo u zubára.
Inak, minule som objednával malé LED panely, nejaký čínsky eshop, mali uvedený sklad v EU, takže som nič nedoplácal. Prišlo to kuriérom, trvalo to 6 prac. dní a krabica bola z nemeckého Amazonu (v nej zabalený balík v ďalšej krabici s čínskymi znakmi) s viacerými prelepenými nálepkami, takže to asi majú dosť dobre poriešené
Inak, minule som objednával malé LED panely, nejaký čínsky eshop, mali uvedený sklad v EU, takže som nič nedoplácal. Prišlo to kuriérom, trvalo to 6 prac. dní a krabica bola z nemeckého Amazonu (v nej zabalený balík v ďalšej krabici s čínskymi znakmi) s viacerými prelepenými nálepkami, takže to asi majú dosť dobre poriešené
Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres
Ja tým kuriérom verím, že to majú náročné, na telefonovanie by sa im hodila sekretárka, navyše keď musia jednať s ľuďáma (jak som ja napr.), to by som nemohol, zlaté stroje... Ale raz keď má kuriérska spoločnosť nejaké postupy, ktorými ťa SÚSTAVNE buzeruje, že jak je to super zmanažované, zavolá dopredu, dohodnete sa, blá, blá, blá, tak nech sa podľa toho riadi. Raz som zažil takého kuriéra, že aj zavolal v predstihu, dokonca došiel do podniku, ale to bolo raz.

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
[b]na mierku sa nestažuje, mierka sa mení[/b] a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku
[align=right][url=http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=15&t=3725&p=70971#p70971]pár pomôcok[/url][/align]
Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres
POsmeleny dobrymi spravami o neplateni poplatkov som po dlhom case objednal z Aliexpressu dve drobnosti pred par dnami, tak som zvedavy.Nebol som ochotny zivit pahltnu EU, preto som nic neobjednaval a nakoniec som ani nic nepotreboval.
Akurat tu nechapem, co spominate kurierov.Asi nie v suvislosti s dorucenim objednavky z Aliexpressu, uz na poslednom useku trasy, ci?
Lebo mne to vzdy postou doslo.
Akurat tu nechapem, co spominate kurierov.Asi nie v suvislosti s dorucenim objednavky z Aliexpressu, uz na poslednom useku trasy, ci?
Lebo mne to vzdy postou doslo.
Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres
Ja som myslel kuriéra na poslednom úseku trasy. 
Oliver
Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Stielhandgranate 24
GALLERY
"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_Sxcj ... J1yC951EKA
Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Stielhandgranate 24
GALLERY
"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_Sxcj ... J1yC951EKA
- iconmaster | 37
- Last man standing
- Posts: 7647
- Name: Peter Jankovič
- Location: Želiezovce
- Contact:
Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres
Tip: Link: Plastové tyčky
Cena: od 1,60 €
Keywords: ABS plastic round stick (rod) DIY
Info: Už dlhšie som chcel vyskúšať, čínske alternatívy plastových tyčiek Evergreen a pod., a keď minule Petopato zháňal 2,5-ky, ktoré som ani ja nemal doma, som sa rozhodol ich konečne objednať z Aliexpressu. Po mesiaci mi dnes pristáli v schránke a na prvý pohľad vyzerajú byť celkom použiteľné. Sú o niečo kratšie než Evergreen (250 mm vs. 350 mm), avšak predávajú po baleniach 25 a 50 ks, takže jednotková cena vyjde tak na desatinu. Priemery sú dostupné 0,5 mm, 0,8 mm, 1,0 mm, 1,5 mm, 2,0 mm, 2,5 mm, 3 mm a 5 mm - ja som na skúšku objednal 1,5 a 2,0 milimetrové. A ďalší rozdiel je v materiáli - tieto sú údajne ABS a Evergreen tuším PS (Polystyrén). Ďalej na rozdiel od Evergreenu, nie sú tak dokonale rovné, avšak toto mi nijako nevadí, zvyčajne aj tak používam iba kratšie kúsky. Zároveň sa mi zdá, že tieto čínske sa dajú lepšie ohýbať za studena (toto som ohol do 90° bez poškodenia, Evergreen by sa už takto zlomil). Tvarovať za tepla, lepiť a ani farbiť som ich neskúšal, ale hádam budú použiteľné.
Cena: od 1,60 €
Keywords: ABS plastic round stick (rod) DIY
Info: Už dlhšie som chcel vyskúšať, čínske alternatívy plastových tyčiek Evergreen a pod., a keď minule Petopato zháňal 2,5-ky, ktoré som ani ja nemal doma, som sa rozhodol ich konečne objednať z Aliexpressu. Po mesiaci mi dnes pristáli v schránke a na prvý pohľad vyzerajú byť celkom použiteľné. Sú o niečo kratšie než Evergreen (250 mm vs. 350 mm), avšak predávajú po baleniach 25 a 50 ks, takže jednotková cena vyjde tak na desatinu. Priemery sú dostupné 0,5 mm, 0,8 mm, 1,0 mm, 1,5 mm, 2,0 mm, 2,5 mm, 3 mm a 5 mm - ja som na skúšku objednal 1,5 a 2,0 milimetrové. A ďalší rozdiel je v materiáli - tieto sú údajne ABS a Evergreen tuším PS (Polystyrén). Ďalej na rozdiel od Evergreenu, nie sú tak dokonale rovné, avšak toto mi nijako nevadí, zvyčajne aj tak používam iba kratšie kúsky. Zároveň sa mi zdá, že tieto čínske sa dajú lepšie ohýbať za studena (toto som ohol do 90° bez poškodenia, Evergreen by sa už takto zlomil). Tvarovať za tepla, lepiť a ani farbiť som ich neskúšal, ale hádam budú použiteľné.
Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres
Po dlhej dobe by som aj ja rád niečím prispel v tejto téme. Dlho som si nič neobjednával z Číny, až som pred nejakým časom na FB v skupine venujúcej sa plastikovým modelom áut, motoriek a kamiónov objavil fotku, kde autor leští povrch modelu nejakým elektrickým pomocníkom. Nedalo mi a v momente som mu pod fotku písal komentár s otázkou, čo je to za zariadenie a kde ho zoženiem. Zaujalo ma totiž (okrem pomôcky na leštenie) aj to, že veľkosť tohto elektrického prístroja nemala ďaleko od hrubšieho pera. Čiže žiadne obrovské a do ruky nepraktické mašinky.
Žiaľ, ďalej už prišlo len sklamanie.
A pátral som ďalej, táto informácia o priemere sa nazýva ako SHANK DIAMETER.
Čiže v tomto momente mám doma 2 sady jemných a minimálne na pohľad vcelku kvalitných vrtákov, ktoré sú mi na nič. Čiže, ak by sa niekomu hodili, nech napíše.
Ináč dodanie všetkých vecí sa dialo v rádoch niekoľkých dní. Najpomalšia zásielka mi dorazila za 12 dní od objednania.
Tip: Názov: DSPIAE ES-P Portable Electric Grinder
Link: https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... 1802t5p7tc
Cena: cca 23€
INFO: Zariadenie fakt krásne sadne do ruky, drží sa v podstate ako pero. Má 3 úrovne rýchlosti, každá je odstupňovaná aj vizuálne počtom svietiacich "dielikov". Na jeho vrchnej strane je imbusový kľúč, ktorým sa na hlave skrutkujú "červíky", ktoré držia uchytené príslušenstvo. V balení bol tiež nabíjací kábel a jeden "vrták" na gravírovanie/rytie (nie na vŕtanie).
Keďže ja som sa primárne zaujímal o leštenie, potreboval som si k tomu zakúpiť zvlášť sadu na leštenie.Link: https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... 1802t5p7tc
Cena: cca 23€
INFO: Zariadenie fakt krásne sadne do ruky, drží sa v podstate ako pero. Má 3 úrovne rýchlosti, každá je odstupňovaná aj vizuálne počtom svietiacich "dielikov". Na jeho vrchnej strane je imbusový kľúč, ktorým sa na hlave skrutkujú "červíky", ktoré držia uchytené príslušenstvo. V balení bol tiež nabíjací kábel a jeden "vrták" na gravírovanie/rytie (nie na vŕtanie).
Tip: Názov: DSPIAE SSP-S01 Polishing Tool Set
Link: https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 1802qGtIpC
Cena: cca 3.50€
INFO: Balenie obsahuje 8 vymeniteľných molitanových špongií, ktoré sa uchytia prostredníctvom suchého zipsu na podstavec, ktorý sa zas upína do strojčeka. Zatiaľ som leštenie nemal na čom skúsiť, ale moc sa teším, keď sa mi naskytne prvá príležitosť. Mám totiž od toho vysoké očakávania. Uvidím, či nebudú otáčky príliš silné a či špongie nepoškodia povrch (ale hádam nie, keďže týpek na FB ich používal).
Pri pátraní na aliexpresse som samozrejme našiel aj iné využitie tejto mašinky, tak som si na skúšku zaobstaral ďalšie príslušenstvo. Link: https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 1802qGtIpC
Cena: cca 3.50€
INFO: Balenie obsahuje 8 vymeniteľných molitanových špongií, ktoré sa uchytia prostredníctvom suchého zipsu na podstavec, ktorý sa zas upína do strojčeka. Zatiaľ som leštenie nemal na čom skúsiť, ale moc sa teším, keď sa mi naskytne prvá príležitosť. Mám totiž od toho vysoké očakávania. Uvidím, či nebudú otáčky príliš silné a či špongie nepoškodia povrch (ale hádam nie, keďže týpek na FB ich používal).
Tip: Názov: DSPIAE SS-C01 SS-C02 Self Adhesive Sponge Sanding Disc Sponge Sandpaper
Link: https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... 1802qGtIpC
Cena: cca 4.40€
INFO: Tým ďalším príslušenstvom je set na brúsenie. Nedostatočne som si prečítal čo je obsahom balenia, a preto som si v podstate zbytočne zadovážil aj náhradné hlavice za cca 1.90€. Jedna bola totiž v balení s brúsnymi hubkami. Z obrázkov je to zrejmé - je to len obyčajný brúsny papier nalepený na nejakej "pene", z ktorej boli následne vysekané kolieska potrebného priemeru. Pozor, tu sú 2 alternatívy. Jedna s kódovým označením SS-C01 a priemerom 5mm, druhá s označením SS-C02 a priemerom 10mm. Ja som si obstaral tú väčšiu, SS-C02. Kolieska majú obojstrannú pásku, takže sa na hlavice lepia. Balenie obsahuje 24 koliesok zrnitosti 400, 600, 800 a 1000. So zrnitosťou 400 som skúšobne obrúsil môj poškodený pracovný stôl a prebrúsená plocha bola perfektne hladká, čiže zatiaľ spokojnosť.
Takúto univerzálnosť mám veľmi rád, preto som hľadal ďalej čo ešte DSPIAE ponúka. Link: https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... 1802qGtIpC
Cena: cca 4.40€
INFO: Tým ďalším príslušenstvom je set na brúsenie. Nedostatočne som si prečítal čo je obsahom balenia, a preto som si v podstate zbytočne zadovážil aj náhradné hlavice za cca 1.90€. Jedna bola totiž v balení s brúsnymi hubkami. Z obrázkov je to zrejmé - je to len obyčajný brúsny papier nalepený na nejakej "pene", z ktorej boli následne vysekané kolieska potrebného priemeru. Pozor, tu sú 2 alternatívy. Jedna s kódovým označením SS-C01 a priemerom 5mm, druhá s označením SS-C02 a priemerom 10mm. Ja som si obstaral tú väčšiu, SS-C02. Kolieska majú obojstrannú pásku, takže sa na hlavice lepia. Balenie obsahuje 24 koliesok zrnitosti 400, 600, 800 a 1000. So zrnitosťou 400 som skúšobne obrúsil môj poškodený pracovný stôl a prebrúsená plocha bola perfektne hladká, čiže zatiaľ spokojnosť.
Žiaľ, ďalej už prišlo len sklamanie.
Tip: Názov: DSPIAE DB-03 Drill Bit 0.3-1.2mm Tungsten Steel Set
Link: https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... 1802qGtIpC
Cena: cca 6.40€
INFO: Z tohto setu som mal obrovské očakávania, ktoré sa nakoniec zmenili na sklamanie. Ako som neskôr zistil, sú pravdepodobne určené do inej mašinky DSPIAE, tejto ručnej vŕtačky. Ide o to, že ich koniec má o 0.1mm väčší priemer ako by som potreboval na upnutie do elektrického grindera ES-P. Následne som sa začal viac pozerať po informáciách o jednotlivých produktoch a zistil som, že je asi štandard mať priemer 1/8'' čo je 3.175mm, čo je presne o 0.175mm viac ako potrebujem. A nie, nepomôže ani to keď dám von z tie zaskrutkované "červíky".
Je to podľa mňa dosť škoda, že jedna značka nemá toto príslušenstvo kompatibilné. Preto som si od obchodníka vyžiadal späť peniaze za nákup, ktoré mi do 2 pracovných dní aj vrátili. Link: https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... 1802qGtIpC
Cena: cca 6.40€
INFO: Z tohto setu som mal obrovské očakávania, ktoré sa nakoniec zmenili na sklamanie. Ako som neskôr zistil, sú pravdepodobne určené do inej mašinky DSPIAE, tejto ručnej vŕtačky. Ide o to, že ich koniec má o 0.1mm väčší priemer ako by som potreboval na upnutie do elektrického grindera ES-P. Následne som sa začal viac pozerať po informáciách o jednotlivých produktoch a zistil som, že je asi štandard mať priemer 1/8'' čo je 3.175mm, čo je presne o 0.175mm viac ako potrebujem. A nie, nepomôže ani to keď dám von z tie zaskrutkované "červíky".
A pátral som ďalej, táto informácia o priemere sa nazýva ako SHANK DIAMETER.
Tip: Názov: 10pcs 0.1-2mm PCB Print Circuit Board Carbide Micro Drill Bit Tool Set
Link: https://www.aliexpress.com/item/3264879 ... 1802QHigQx
Cena: cca 1.80€
INFO: Vyskúšal som potom kúpiť iný set od iného výrobcu, kde pre zmenu táto informácia o priemere nebola ani uvedená. Žiaľ, ani tu nedošlo ku kompatibilite.
A tak som tomu dal ešte jednu šancu, kedy som zobral len 1 vrták o priemere 0.4mm, ktorý by som využíval pri skladaní článkov pásov od Draf Modelu, na ktorých teraz intenzívne už dva mesiace pracujem. Link: https://www.aliexpress.com/item/3264879 ... 1802QHigQx
Cena: cca 1.80€
INFO: Vyskúšal som potom kúpiť iný set od iného výrobcu, kde pre zmenu táto informácia o priemere nebola ani uvedená. Žiaľ, ani tu nedošlo ku kompatibilite.
Tip: Názov: DSPIAE Tool DB-01 0.3~3.0mm Tungsten Steel Drill Bit
Link: https://www.aliexpress.com/item/1005004 ... 1802QHigQx
Cena: cca 3€
INFO: No ani tu nedošlo ku kompatibilite, takže som sa na zháňanie vhodných vrtákov pre zatiaľ vykašľal.
Vo Wish Liste mám aj nejakých iných, ďalších kandidátov, ale ako som napísal vyššie .. zatiaľ na to kašlem, už ich ani v takej miere nepotrebujem ako keď som vŕtal jednotlivé články prvýkrát. Link: https://www.aliexpress.com/item/1005004 ... 1802QHigQx
Cena: cca 3€
INFO: No ani tu nedošlo ku kompatibilite, takže som sa na zháňanie vhodných vrtákov pre zatiaľ vykašľal.
Čiže v tomto momente mám doma 2 sady jemných a minimálne na pohľad vcelku kvalitných vrtákov, ktoré sú mi na nič. Čiže, ak by sa niekomu hodili, nech napíše.
Ináč dodanie všetkých vecí sa dialo v rádoch niekoľkých dní. Najpomalšia zásielka mi dorazila za 12 dní od objednania.
Last edited by Oliver on 23 Apr 2024 10:40, edited 1 time in total.
Oliver
Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Stielhandgranate 24
GALLERY
"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_Sxcj ... J1yC951EKA
Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Stielhandgranate 24
GALLERY
"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_Sxcj ... J1yC951EKA
Re: Úlovky z Ebay/Aliexpres
Tip: Názov: PVC Electric Foam Cutter
Link: https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... 18028f9sKh
Cena: cca 5€ aj s dopravou
INFO: Zo srandy som vyskúšal aj túto rezačku na polystyrén. Zapína sa na 4 AA baterky a .... no funguje. Chcelo by to trochu spevniť rameno a poriadne natiahnuť a vyrovnať drôt (čo som zatiaľ neurobil) a bude fungovať na malé kusy celkom dobre. Už som s tým na skúšku niečo narezal.
Link: https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... 18028f9sKh
Cena: cca 5€ aj s dopravou
INFO: Zo srandy som vyskúšal aj túto rezačku na polystyrén. Zapína sa na 4 AA baterky a .... no funguje. Chcelo by to trochu spevniť rameno a poriadne natiahnuť a vyrovnať drôt (čo som zatiaľ neurobil) a bude fungovať na malé kusy celkom dobre. Už som s tým na skúšku niečo narezal.
Oliver
Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Stielhandgranate 24
GALLERY
"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_Sxcj ... J1yC951EKA
Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Stielhandgranate 24
GALLERY
"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_Sxcj ... J1yC951EKA
Re: Kickstarter
Zaujímavý ultrasonický rezač pre modelárov
https://www.kickstarter.com/projects/ha ... -diy-maker
https://www.kickstarter.com/projects/ha ... -diy-maker
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 0 guests