TEST UPGRADE FORA
LINK NA VLAKNO TOŤ

Ferrari F-2007 /Modelik/ 1:25

Moderator: iconmaster

User avatar
borog34 | 51
2K+
Posts: 2195
Name: Boris
Location: doma

Ferrari F-2007 /Modelik/ 1:25

Postby borog34 » 30 Aug 2012 20:24

Ďalším kúskom v rade na ktorom budem pokračovať po Lotuse (ono trošku som už na ňom šprtať začal :P ) je z môjho uhla pohľadu skôr nevydarený pokus z dielne Modeliku len vzdialene pripomínajúci svoju predlohu ktorou je Ferrari F-2007. Nečakal som od tohto modelu nejaké extra zázraky ale to spracovanie reálnosti ma teda dosť sklamalo :shocked: (na druhej strane cena zaň tiež o niečom napovedá- za málo peňazí málo muziky :bad smile: ) dlho som premýšľal nad tým či sa do modelu pustím, nakoniec som sa rozhodol skúsiť to zlepiť a som zvedavý čo z toho vznikne :P
[imgg=http://papermodelers.sk/hostimages/skMnT4ov4WpLZ4UzBLPd.jpg]http://papermodelers.sk/hostimages/skMnT4ov4WpLZ4UzBLPd_thumb.jpg[/imgg] [imgg=http://papermodelers.sk/hostimages/MZsKsUVJsDf6n62C4RCI.jpg]http://papermodelers.sk/hostimages/MZsKsUVJsDf6n62C4RCI_thumb.jpg[/imgg] [imgg=http://papermodelers.sk/hostimages/J6H5pkJd3Lo1EkyyqTCl.jpg]http://papermodelers.sk/hostimages/J6H5pkJd3Lo1EkyyqTCl_thumb.jpg[/imgg] [imgg=http://papermodelers.sk/hostimages/2gd4ehup7PmYx9Nzegii.jpg]http://papermodelers.sk/hostimages/2gd4ehup7PmYx9Nzegii_thumb.jpg[/imgg] [imgg=http://papermodelers.sk/hostimages/gCK5xPaacXJvRWTBNkaE.jpg]http://papermodelers.sk/hostimages/gCK5xPaacXJvRWTBNkaE_thumb.jpg[/imgg]

tak a smelo do mňa, ja toho znesiem :haha: :P
Last edited by borog34 on 21 Mar 2013 17:17, edited 1 time in total.
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

User avatar
pisho66 | 42
Posts: 1431
Name: Martin
Location: Banská Bystrica

Re: Ferrari F-2007/Modelik/1:25

Postby pisho66 » 30 Aug 2012 20:34

Boris, Ti si tu asi najaktívnejší lepič. Každú chvíľu nová formulka. Teším sa na výsledok :)
Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

User avatar
borog34 | 51
2K+
Posts: 2195
Name: Boris
Location: doma

Re: Ferrari F-2007/Modelik/1:25

Postby borog34 » 31 Aug 2012 06:12

Dík, no mám pocit že si asi trochu užijem :bad smile: ten návod čo sa týka prehľadnosti je teda nič moc :-( hľadal som nejaké stavby tohto Ferrari na nete ale tých fotiek je dosť málo, nie je mi jasné ako má byť nalepený ten trojuholníkový diel 2c na podlahe (v návode vôbec nie je naznačený a podľa legendy má byť podlepený 1 mm kartónom)ale snáď na to prídem :P
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

User avatar
viktor | --
Posts: 307
Location: Trnava

Re: Ferrari F-2007/Modelik/1:25

Postby viktor » 31 Aug 2012 08:19

Ešte som ju nikde nevidel hotovú, tak držím palce, nech ju uvidím :)

User avatar
borog34 | 51
2K+
Posts: 2195
Name: Boris
Location: doma

Re: Ferrari F-2007/Modelik/1:25

Postby borog34 » 31 Aug 2012 11:35

Dík, dúfam že aspoň jedného poliaka dokončím :P S menšími problémami som podlahu ako tak zmastil, terazky dumám či sa pustím do hodne zjednodušeného hnacieho agregátu (aj tak z neho nebude nič vidno :haha: ) alebo do zhotovenia kolies
[imgg=http://papermodelers.sk/hostimages/AHZStPtwIUU4qfz8hNad.jpg]http://papermodelers.sk/hostimages/AHZStPtwIUU4qfz8hNad_thumb.jpg[/imgg] [imgg=http://papermodelers.sk/hostimages/WmrWzvGezMnaGGMUTx98.jpg]http://papermodelers.sk/hostimages/WmrWzvGezMnaGGMUTx98_thumb.jpg[/imgg] [imgg=http://papermodelers.sk/hostimages/KBXhK5owOnFKNsK84tRI.jpg]http://papermodelers.sk/hostimages/KBXhK5owOnFKNsK84tRI_thumb.jpg[/imgg]
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

User avatar
viktor | --
Posts: 307
Location: Trnava

Re: Ferrari F-2007/Modelik/1:25

Postby viktor » 31 Aug 2012 11:37

Choď na kolesá, keď ich už máš predpripravené, aby si ich potom niekde nezapatrošil :P

User avatar
borog34 | 51
2K+
Posts: 2195
Name: Boris
Location: doma

Re: Ferrari F-2007/Modelik/1:25

Postby borog34 » 31 Aug 2012 17:27

Neviem či naši poľskí susedia robia aj betastavby ale pri tomto ferrari si s tým asi moc roboty nedali :bad smile: ak podlaha sedela vcelku bez problémov tak o kolesách sa to veľmi povedať nedá :shocked: začal som lepiť predné ale nesedia mi jednak priemer vnútorného pásika s diskom aj vnútorným otvorom v bočnici (pásik je o 1mm kratší ako by mal byť, disk tam proste nevložím) a na bočniciach je potrebné doladiť vonkajší priemer (vyrezával som to OLFA kružítkom a tak ako som ho vytiahol tak som ho aj pekne odložil :scorn: ) takže aspoň v mojom prípade príde k slovu zhotovenie pomocou osvedčenej páskovej metódy :wink: :victory: mocno som zvedavý ako to bude s presnosťou pri ďalšom postupe
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

User avatar
borog34 | 51
2K+
Posts: 2195
Name: Boris
Location: doma

Re: Ferrari F-2007/Modelik/1:25

Postby borog34 » 03 Sep 2012 21:18

Pracuje sa aj na ferrari ale tu mám len minimálny postup :-(
[imgg=http://papermodelers.sk/hostimages/A6Z3OVMn22MjjmwODkpi.jpg]http://papermodelers.sk/hostimages/A6Z3OVMn22MjjmwODkpi_thumb.jpg[/imgg]
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

User avatar
borog34 | 51
2K+
Posts: 2195
Name: Boris
Location: doma

Re: Ferrari F-2007 /Modelik/ 1:25

Postby borog34 » 23 Oct 2012 18:45

Rozpracované zadné kolesá a nahrubo pripravené diely motora a zadných závesov
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

User avatar
borog34 | 51
2K+
Posts: 2195
Name: Boris
Location: doma

Re: Ferrari F-2007 /Modelik/ 1:25

Postby borog34 » 24 Oct 2012 18:02

Kolesá sú konečne hotové, ale presnosťou dielov som teda dosť sklamaný :bad smile: Som zvedavý ako to bude s presnosťou pri ďalšom postupe, ale čo by som chcel za cca 5 evri od Modeliku že jo :P
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

Return to “Športové vozidlá // Racing Cars”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest