TEST UPGRADE FORA
LINK NA VLAKNO TOŤ
LINK NA VLAKNO TOŤ
Bismarck /GPM/ 1:200
Moderator: Fito
Re: Bismarck /GPM/ 1:200
zatiaľ iba na sucho, no dá to zabrať kopec času a doma som ho veľa nemal (prerábal som trochu v byte...no spravil som si pracovňu na modely
...teraz sa posnažím viac a popracujem na urýchlení stavby
Re: Bismarck /GPM/ 1:200
no neverím. skús ukázať akú pracovňu
Re: Bismarck /GPM/ 1:200
Po nútenej prestávke čo som mal som sa opäť pozrel na ten môj výtvor a zistil som že mi konštrukcia lode začala akosi nežiaduco pracovať (roztiahla sa a na niektorých miestach poprehýnala)...no tak som sa rozhodol, že to všetko nanovo urobím znova...objednám znova rebrovanie a skúsim inú metódu ako pri prvom pokuse (už nikdy nebudem používať pur penu - neosvedčila sa mi), to jest spevním celú konštrukciu nejakým iný lepidlom (už nie wurstol) niečím čo až vytvrdne nebude elastické. Naďalej sa budem venovať nadstavbe s ktorou som zatiaľ spokojný (samozrejme až na malé detaily!), čoskoro pridám nejaké to foto pre predstavu.

Re: Bismarck /GPM/ 1:200
ked robim karoseriu napr. tanku tak to znutra vsetko znutra podlepujem 2mm hrubymi kuskami kartonu,lepim to chemoprenom
Re: Bismarck /GPM/ 1:200
Je aj iná metóda - používam ju ja aj doris - prestreliť trup z oboch strán drevenými tyčami. Potom nemá šancu sa pokrútiť, zohnúť, atď a môžeš veselo aj peniť
Tu je to aspoň trochu vidno. A Roman má pravdu - je vhodné aj zosilniť podlepením. Vykostri, koľko môžeš, urobíš nezničiteľnú loď
Jano
Tu je to aspoň trochu vidno. A Roman má pravdu - je vhodné aj zosilniť podlepením. Vykostri, koľko môžeš, urobíš nezničiteľnú loď
Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe
Re: Bismarck /GPM/ 1:200
Ďakujem za cenné rady...určite ich pri opätovnej stavbe použijem. Na tej novej stavbe som mal na mysli, že medzi rebrami po okraji nalepím (cca 3-4 mm) papierové prúžky o hrúbke cca 2 mm tesne vedľa seba - vytvorí sa tým celkový vonkajší plášť. Následne trochu prebrúsim a nalepím vonkajšiu obšívku.
Re: Bismarck /GPM/ 1:200
v 1:200 má trup koľko, cez meter? to by sa mu skôr hodili durch cez trup 3 nerezové trubky priemer aspoň 16mm, priebežne poheftované el. zváračkou 
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
[b]na mierku sa nestažuje, mierka sa mení[/b] a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku
[align=right][url=http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=15&t=3725&p=70971#p70971]pár pomôcok[/url][/align]
Re: Bismarck /GPM/ 1:200
je to pekný macik: dlžka 125 cm a šírka 18 cm
Re: Bismarck /GPM/ 1:200
Now I understand
Toudi má pravdu, akurát ho musím trochu opraviť - nahraď trubky latkami 20 x 10, poheftuj to herkulesom ( ale keď si to už polepil, asi s tým nespravíš už nič ) Takto to robí kolega Kagra na poľskej koge - a na drevených lodiach.
A s tým vkladaním prúžkov - ja som to čaroval takto:
Trup mal asi 60 cm, a ako sa hovorí - fantázii sa medze nekladú. Vystužíš aj metrovú loď.
Jano
Toudi má pravdu, akurát ho musím trochu opraviť - nahraď trubky latkami 20 x 10, poheftuj to herkulesom ( ale keď si to už polepil, asi s tým nespravíš už nič ) Takto to robí kolega Kagra na poľskej koge - a na drevených lodiach.
A s tým vkladaním prúžkov - ja som to čaroval takto:
Trup mal asi 60 cm, a ako sa hovorí - fantázii sa medze nekladú. Vystužíš aj metrovú loď.
Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest