TEST UPGRADE FORA
LINK NA VLAKNO TOŤ

Bismarck /GPM/ 1:200

Moderator: Fito

User avatar
MM6666 | 44
Posts: 34
Name: Matúš
Location: Prešov

Re: Bismarck /GPM/ 1:200

Postby MM6666 » 02 Dec 2012 19:09

zatiaľ iba na sucho, no dá to zabrať kopec času a doma som ho veľa nemal (prerábal som trochu v byte...no spravil som si pracovňu na modely :-)...teraz sa posnažím viac a popracujem na urýchlení stavby

User avatar
tomas81 | 44
Posts: 285
Name: Tomas
Location: Bytča Hrabové

Re: Bismarck /GPM/ 1:200

Postby tomas81 » 02 Dec 2012 21:41

no neverím. skús ukázať akú pracovňu

User avatar
Alibaba | 48
Posts: 301
Name: Tomáš
Location: Zvolen, Stupava

Re: Bismarck /GPM/ 1:200

Postby Alibaba » 02 Dec 2012 22:02

Držím palce :)
Poriadok je pre blbcov, inteligent zvláda chaos...

User avatar
MM6666 | 44
Posts: 34
Name: Matúš
Location: Prešov

Re: Bismarck /GPM/ 1:200

Postby MM6666 » 04 Feb 2013 15:55

Po nútenej prestávke čo som mal som sa opäť pozrel na ten môj výtvor a zistil som že mi konštrukcia lode začala akosi nežiaduco pracovať (roztiahla sa a na niektorých miestach poprehýnala)...no tak som sa rozhodol, že to všetko nanovo urobím znova...objednám znova rebrovanie a skúsim inú metódu ako pri prvom pokuse (už nikdy nebudem používať pur penu - neosvedčila sa mi), to jest spevním celú konštrukciu nejakým iný lepidlom (už nie wurstol) niečím čo až vytvrdne nebude elastické. Naďalej sa budem venovať nadstavbe s ktorou som zatiaľ spokojný (samozrejme až na malé detaily!), čoskoro pridám nejaké to foto pre predstavu.


User avatar
Roman | 52
4K+
Posts: 4352
Name: Roman
Location: doma

Re: Bismarck /GPM/ 1:200

Postby Roman » 04 Feb 2013 17:21

ked robim karoseriu napr. tanku tak to znutra vsetko znutra podlepujem 2mm hrubymi kuskami kartonu,lepim to chemoprenom

User avatar
Jano 100 | 56
Pán plachetníc
Posts: 1520
Name: Jano
Location: Humenné, Na Podskalku 62

Re: Bismarck /GPM/ 1:200

Postby Jano 100 » 05 Feb 2013 20:48

Je aj iná metóda - používam ju ja aj doris - prestreliť trup z oboch strán drevenými tyčami. Potom nemá šancu sa pokrútiť, zohnúť, atď a môžeš veselo aj peniť :wink:
Tu je to aspoň trochu vidno. A Roman má pravdu - je vhodné aj zosilniť podlepením. Vykostri, koľko môžeš, urobíš nezničiteľnú loď :wink:



Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe

User avatar
MM6666 | 44
Posts: 34
Name: Matúš
Location: Prešov

Re: Bismarck /GPM/ 1:200

Postby MM6666 » 06 Feb 2013 10:56

Ďakujem za cenné rady...určite ich pri opätovnej stavbe použijem. Na tej novej stavbe som mal na mysli, že medzi rebrami po okraji nalepím (cca 3-4 mm) papierové prúžky o hrúbke cca 2 mm tesne vedľa seba - vytvorí sa tým celkový vonkajší plášť. Následne trochu prebrúsim a nalepím vonkajšiu obšívku.

User avatar
toudi_sk | --
Krotiteľ textúr
Posts: 12948
Name: Milan
Location: u susedky
Contact:

Re: Bismarck /GPM/ 1:200

Postby toudi_sk » 06 Feb 2013 11:29

v 1:200 má trup koľko, cez meter? to by sa mu skôr hodili durch cez trup 3 nerezové trubky priemer aspoň 16mm, priebežne poheftované el. zváračkou :shocked:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
[b]na mierku sa nestažuje, mierka sa mení[/b] a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku
[align=right][url=http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=15&t=3725&p=70971#p70971]pár pomôcok[/url][/align]

User avatar
MM6666 | 44
Posts: 34
Name: Matúš
Location: Prešov

Re: Bismarck /GPM/ 1:200

Postby MM6666 » 06 Feb 2013 21:15

je to pekný macik: dlžka 125 cm a šírka 18 cm

User avatar
Jano 100 | 56
Pán plachetníc
Posts: 1520
Name: Jano
Location: Humenné, Na Podskalku 62

Re: Bismarck /GPM/ 1:200

Postby Jano 100 » 09 Feb 2013 10:26

Now I understand :wink:

Toudi má pravdu, akurát ho musím trochu opraviť - nahraď trubky latkami 20 x 10, poheftuj to herkulesom ( ale keď si to už polepil, asi s tým nespravíš už nič ) Takto to robí kolega Kagra na poľskej koge - a na drevených lodiach.
A s tým vkladaním prúžkov - ja som to čaroval takto:



Trup mal asi 60 cm, a ako sa hovorí - fantázii sa medze nekladú. Vystužíš aj metrovú loď.

Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe

Return to “Námorná technika // Watercrafts”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest