TEST UPGRADE FORA
LINK NA VLAKNO TOŤ

Pristavný žeriav - GANZ /braintech/ 1:25

Moderators: iconmaster, braintech

vladaZ | --
Posts: 116
Name: vladaZ

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech/ 1:25

Postby vladaZ » 09 Jun 2014 08:07

Ahoj, moc pěkná práce, začíná se mi to líbit.

Bude záležet na tuhosti otočného čepu a na konstrukci točnice. Pokud se podaří rozložit hmota podobně jako ve skutečnosti, může konstrukce působit opravdu jen svislým směrem gravitačně bez ohybu, záleží na vyladění protizávaží. Trochu se ale bojím, zda to vydrží podvozky. Možná by pomohla impregnace vteřinovým lepidlem.

Ať se daří. :wink:

User avatar
Fito | 51
Admin
Posts: 5579
Name: Fito
Location: Na východ od Blavy
Contact:

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech/ 1:25

Postby Fito » 09 Jun 2014 12:12

Som to prejednal z Braintechom, a na hvezdárni bude vykonaná záťažová skúška, posadíme na to Ivanta.
Ja typujem, že to Ivant vydrží.

Cekovo, mal som v ruke tie nosníky, vyzerajú byť pevné dosť. Kritický bod bude podľa mňa otočný pánt, a uchytenie podvozkov.

Ja sa teším, už sa neviem dočkať ďalších dielov.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

User avatar
Trak-Tor | 54
2K+
Posts: 3784
Name: Juraj
Location: Bratislava
Contact:

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech/ 1:25

Postby Trak-Tor » 09 Jun 2014 14:53

Vyzerá to fajnovo. Hádam sa mi to zmestí do auta.... :)
Sám som zvedavý, ako sa tým bude hádzať....
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

User avatar
braintech | 44
Kral Papiru (Brno '15)
Posts: 348
Name: Miro
Location: Bratislava

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech/ 1:25

Postby braintech » 09 Jul 2014 06:52

Caute,

vysledok poslednych tyzdnov prace zatial v elektronickej forme (samozrejme pracovna verzia so vsetkym bordelom ktory k tomu patri :victory: )


Dnes/zajtra skusim pofotit to co som priniesol na hvezdaren, a ide sa dalej.
Kreslime!!! :wink:

Miro

User avatar
braintech | 44
Kral Papiru (Brno '15)
Posts: 348
Name: Miro
Location: Bratislava

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech/ 1:25

Postby braintech » 31 Jul 2014 20:45

Caute,

ehm, ako zacat... skusim Ramstein : alle warten auf das Licht .... , koniec mesiaca, cas zazat svetlo, dnes renderi ziadne
nejake zameskane fotky ramu
vnutorna konstrukcia stredoveho tramu

ram v procese kompletacie

ram skompletovany a nastreknuty stredovy tram

teraz trochu zhora pre zmenu
maly vyloznik - najprv fotka kde to je na skutocnom zeriav a potom fotka papierovej suciastky

dlzka cca 62cm
tenke tiahlo, spaja maly vyloznik s malou strojovnou

to je pohlad na vnutornu konstrukciu, ma to dlzku 1 meter, prierez cca 2x2cm
potom tu mame nieco zo spodnej casti - otoc a veza, alebo po mojom, vaza a hviezdna brana, napr nieco pre Tina :P



No a na zaver nejake fotky z bananovej krabice pre fajnsmekrov

a este jedna s tenkym tiahlom na pozadi a vacsim zaberom na radiator :haha:

je to poskladane nasucho a este tam kadeco pribudne, iba som si chcel spravit celkovy obraz kvoli motivacii :victory:
Ano ten radiator je ten isty ako ma vacsina vas v byte, nenasiel som lepsi porovnavaci model, invictu do vzduchu nezavesim :beaten:
Chvilu mate co pozerat, ja len dufam ze stiham svoj sukromny prvy termin kedy by som chcel mat hrubu stavbu.
Preto poprosim betovaca este o nejaku trpezlivost, a pisem si kofoly kt mu dlzim. :wink:

Miro
Last edited by braintech on 01 Aug 2014 06:38, edited 1 time in total.

Luky815 | --
Posts: 411
Name: Lukáš
Location: Bratislava

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech/ 1:25

Postby Luky815 » 31 Jul 2014 21:06

Paráda, aj keď na prepravu by si si mal asi zohnať krabicu od chladničky. Tá od banánov je nejaká malá.
"Musíme to urobiť presne, preto to urobíme podľa oka"

User avatar
Trak-Tor | 54
2K+
Posts: 3784
Name: Juraj
Location: Bratislava
Contact:

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech/ 1:25

Postby Trak-Tor » 01 Aug 2014 12:20

Paráda! Tuším budeme potrebovať väčšie auto... :P
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

terenkoza | --
2K+
Posts: 2300
Name: marek

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech/ 1:25

Postby terenkoza » 03 Aug 2014 19:54

halo :victory:

dobre to je, len nejako pomaly ides... zarad tam dvojku a ides :victory:
T.E.R.E.N.K.O.Z.A. : Těžkotonážní Efektivní Rychlý Elektronický Náhodně Kráčející Obrovský Zabíjecí Automat

User avatar
Roman | 52
4K+
Posts: 4352
Name: Roman
Location: doma

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech/ 1:25

Postby Roman » 03 Aug 2014 20:00

to je godzilla papieroveho modelarstva

User avatar
braintech | 44
Kral Papiru (Brno '15)
Posts: 348
Name: Miro
Location: Bratislava

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech/ 1:25

Postby braintech » 05 Aug 2014 09:08

Vdaka pani,

vidim ze zaujem narasta, a vsetci sa tesia na velke finale (vratane mna :P )
Nie, krabicu od chladnicky definitivne nie, aj ked napad to nieje zly, ale vyskladam si to z bananovych. Postupne. Vcelku by to aj tak nikam nedorazilo :haha:
halo :victory:

dobre to je, len nejako pomaly ides... zarad tam dvojku a ides :victory:
challenge accepted - tu mas dvojku
protivaha (to si spominas, to som ti ukazoval ked sme boli na kave :wink: ) ma to cca 30cm na dlzku

a teda najdlhsia cast - velky vyloznik v plnej krase, okrem schodov a ochranneho kosa, to pride neskor


Hotovo, vecer rozklad, zajtra rano tlac, a potom lepit a lepit a kreslit :victory:

Miro

Return to “Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest