Ďakujem chlapi za slová povzbudenia, vážim si toho. Určite dobojujem model do konca a uvidíme, čo z toho vzíde.
Čo sa týka prefarbovia a úprav, tak prefarbujem len pásy. Zbytok veru čistostavba.
TEST UPGRADE FORA
LINK NA VLAKNO TOŤ
LINK NA VLAKNO TOŤ
Sd.Kfz. 250/3 - "Greif" /GPM/ 1:25
Moderator: Oliver
Re: Sd.Kfz. 250/3 - "Greif" /GPM/ 1:25
Oliver
Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Stielhandgranate 24
GALLERY
"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_Sxcj ... J1yC951EKA
Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Stielhandgranate 24
GALLERY
"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_Sxcj ... J1yC951EKA
Re: Sd.Kfz. 250/3 - "Greif" /GPM/ 1:25
Horúčkovito bojujem s pásmi a to doslova. Mám nejakých 38,5°, takže smer posteľ..
Dneska sa mi podarilo dostať pásy do takéhoto stavu:
Teraz už nejako zašpiniť. Mojim vzorom je Matejova stavba. Jeho pásy sa mi neskutočne páčia.
Takže .. to be continued...
Dneska sa mi podarilo dostať pásy do takéhoto stavu:
Teraz už nejako zašpiniť. Mojim vzorom je Matejova stavba. Jeho pásy sa mi neskutočne páčia.
Takže .. to be continued...
Oliver
Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Stielhandgranate 24
GALLERY
"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_Sxcj ... J1yC951EKA
Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Stielhandgranate 24
GALLERY
"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_Sxcj ... J1yC951EKA
Re: Sd.Kfz. 250/3 - "Greif" /GPM/ 1:25
Re: Sd.Kfz. 250/3 - "Greif" /GPM/ 1:25
Horúčka ti evidentne prospieva, pás je výborný
Ja som takto s horúčkou kedysi dávno lepil Stuga od Modeliku, no po pár minútach som to zabalil - nedalo sa. Držím palce.
Re: Sd.Kfz. 250/3 - "Greif" /GPM/ 1:25
Ďakujem chalani, som rád že sa páčia. Ono v podstate ani ja som to dlho nevydržal. Len čo som nalepil tie gumenné časti a pred tým som ich farbil.Horúčka ti evidentne prospieva, pás je výbornýJa som takto s horúčkou kedysi dávno lepil Stuga od Modeliku, no po pár minútach som to zabalil - nedalo sa. Držím palce.
Oliver
Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Stielhandgranate 24
GALLERY
"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_Sxcj ... J1yC951EKA
Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Stielhandgranate 24
GALLERY
"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_Sxcj ... J1yC951EKA
Re: Sd.Kfz. 250/3 - "Greif" /GPM/ 1:25
Nejak som nemal chuť prášiť pásy a nechať ich len tak na poličke, tak som sa pustil do náradia. Mal som z nich obavy, pretože doteraz sa mi nikdy nepodarili urobiť k mojej spokojnosti. Aspoň aby sa trochu podobali realite.
Myslím, že po týchto dvoch dňoch môžem prehlásiť, že už viem ako na to. Hodne vďačím mojim novým pastelom v 12 odtieňoch zeme..

Myslím, že po týchto dvoch dňoch môžem prehlásiť, že už viem ako na to. Hodne vďačím mojim novým pastelom v 12 odtieňoch zeme..
Oliver
Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Stielhandgranate 24
GALLERY
"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_Sxcj ... J1yC951EKA
Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Stielhandgranate 24
GALLERY
"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_Sxcj ... J1yC951EKA
Re: Sd.Kfz. 250/3 - "Greif" /GPM/ 1:25
Ahojte.
Porád vyskúšam ako sa vkladajú fotky po update fóra .. pomaly sa pripravujem na finiš, takto model vyzerá teraz:

Porád vyskúšam ako sa vkladajú fotky po update fóra .. pomaly sa pripravujem na finiš, takto model vyzerá teraz:

Oliver
Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Stielhandgranate 24
GALLERY
"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_Sxcj ... J1yC951EKA
Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Stielhandgranate 24
GALLERY
"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_Sxcj ... J1yC951EKA
Re: Sd.Kfz. 250/3 - "Greif" /GPM/ 1:25
Na rad prišli kanistre. Na prvý pohľad sa tvária jednoducho, ale opak je pravdou. Mám prvý exemplár, ktorý som lepil asi jednu hodinu (se vším všudy).

Oliver
Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Stielhandgranate 24
GALLERY
"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_Sxcj ... J1yC951EKA
Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Stielhandgranate 24
GALLERY
"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_Sxcj ... J1yC951EKA
Re: Sd.Kfz. 250/3 - "Greif" /GPM/ 1:25
Ahoj.
Je to už veľmi dlhá doba od posledného progresu. Dal som si ale záväzok, že do konca roka model dokončím. Nielen preto, aby som mohol začať niečo iné, ale aj kvôli škole. Musím písať bakalárku a učiť sa na skúšky ..
.. a tak sa mi to nejak podarilo. Chcel by som napísať aj nejaký záverečný preslov o stavbe modelu, ale keďže sa mi nejak pretiahla, ani si dobre nespomínam veru, čo som chcel kedysi pri konkrétnych prácach povedať. Snáď len toľko, že nejak som nepochopil autora, ako urobiť kolesá prehnuté do jednej, či druhej strany. Nedarilo sa mi vôbec 1mm kartón ohnúť do požadovaného tvaru, do vypuklého tvaru. Tak som kolesá nechal rovné.. model nie je žiadny súťažný kúsok. Rozmýšľal som nad tým, či som sa predsa len trochu neprecenil s jeho výberom. Celý čas počas stavby mi na poličke pripadal taký "iný" ako ostatné. Neviem prečo, nejak mi medzi ne nezapadal. Ale musím povedať, že po dokončení sa mi začína celkom páčiť, a som asi aj rád, že som ho staval. Spravil som tam nejaké moje kiksy, ale to už je asi pravidlom pri mojich stavbách. Ale hod, chybama se člověk učí, a ďalší model už bude hádam lepší!
Ako býva u mňa už asi zvykom pri polopásoch, zas tá nešťastná ľavá strana si to odniesla handrou .. kedy som zakrýval nejaké nedostatky. Tiež som prišiel na to, prečo Nemci prehrali druhú svetovú vojnu.. dôvod je ten, že im nesedli dobre zadné dvere a ťahalo im tam .. bol prievan.
Tiež som sa snažil urobiť pánty pohyblivé, ale to už asi na ďalšom modely pri čistostavbe robiť nebudem. Nejak mi to za to nestojí. Ani sa mi ich funkčné nepodarilo urobiť. Pravá strana je mierne pohyblivá, ale nedajú sa zavrieť. Ľavá sa hýbať nedá. Zadné dvere sa mi ale podarilo spojazdniť. .. na úkor tej fugy.




Je to celkom malinký prcek a pri tejto mierke bolo pre mňa veľmi zaujímavé robiť nejaké detaily. Asi najmenšie, aké som zatiaľ kedy robil (a to by som si niekedy rád postavil lode
). Ako mám Greifa postaveného na poličke vedľa 251/1 a Panzera III. tak je krásne vidieť rozdiely v skutočných veľkostiach. Ako sa navzájom rozmermi líšili.
Veľmi rád by som poďakoval Burtonovi, ktorý mi už veľmi dávno vypálil niektoré diely laserom, odviedol naozaj dobrú robotu a diely boli použiteľné všetky. Obzvlášť oceňujem mriežky na kryte motora, ktoré podľa môjho názoru náramne model oživili. Burton - veľmi pekne ďakujem!
Tak pre zatiaľ asi toľko no .. ak ma niečo napadne ešte, tak príspevok doplním.
Je to už veľmi dlhá doba od posledného progresu. Dal som si ale záväzok, že do konca roka model dokončím. Nielen preto, aby som mohol začať niečo iné, ale aj kvôli škole. Musím písať bakalárku a učiť sa na skúšky ..
.. a tak sa mi to nejak podarilo. Chcel by som napísať aj nejaký záverečný preslov o stavbe modelu, ale keďže sa mi nejak pretiahla, ani si dobre nespomínam veru, čo som chcel kedysi pri konkrétnych prácach povedať. Snáď len toľko, že nejak som nepochopil autora, ako urobiť kolesá prehnuté do jednej, či druhej strany. Nedarilo sa mi vôbec 1mm kartón ohnúť do požadovaného tvaru, do vypuklého tvaru. Tak som kolesá nechal rovné.. model nie je žiadny súťažný kúsok. Rozmýšľal som nad tým, či som sa predsa len trochu neprecenil s jeho výberom. Celý čas počas stavby mi na poličke pripadal taký "iný" ako ostatné. Neviem prečo, nejak mi medzi ne nezapadal. Ale musím povedať, že po dokončení sa mi začína celkom páčiť, a som asi aj rád, že som ho staval. Spravil som tam nejaké moje kiksy, ale to už je asi pravidlom pri mojich stavbách. Ale hod, chybama se člověk učí, a ďalší model už bude hádam lepší!
Ako býva u mňa už asi zvykom pri polopásoch, zas tá nešťastná ľavá strana si to odniesla handrou .. kedy som zakrýval nejaké nedostatky. Tiež som prišiel na to, prečo Nemci prehrali druhú svetovú vojnu.. dôvod je ten, že im nesedli dobre zadné dvere a ťahalo im tam .. bol prievan.
Tiež som sa snažil urobiť pánty pohyblivé, ale to už asi na ďalšom modely pri čistostavbe robiť nebudem. Nejak mi to za to nestojí. Ani sa mi ich funkčné nepodarilo urobiť. Pravá strana je mierne pohyblivá, ale nedajú sa zavrieť. Ľavá sa hýbať nedá. Zadné dvere sa mi ale podarilo spojazdniť. .. na úkor tej fugy.




Je to celkom malinký prcek a pri tejto mierke bolo pre mňa veľmi zaujímavé robiť nejaké detaily. Asi najmenšie, aké som zatiaľ kedy robil (a to by som si niekedy rád postavil lode
Veľmi rád by som poďakoval Burtonovi, ktorý mi už veľmi dávno vypálil niektoré diely laserom, odviedol naozaj dobrú robotu a diely boli použiteľné všetky. Obzvlášť oceňujem mriežky na kryte motora, ktoré podľa môjho názoru náramne model oživili. Burton - veľmi pekne ďakujem!
Tak pre zatiaľ asi toľko no .. ak ma niečo napadne ešte, tak príspevok doplním.
Last edited by Oliver on 27 Dec 2015 18:15, edited 2 times in total.
Oliver
Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Stielhandgranate 24
GALLERY
"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_Sxcj ... J1yC951EKA
Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Stielhandgranate 24
GALLERY
"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_Sxcj ... J1yC951EKA
Re: Sd.Kfz. 250/3 - "Greif" /GPM/ 1:25
A prečo by to nemal byť súťažný kúsok? - Podľa mňa ťažká paráda, gratulujem
spomínal si porovnanie s ostatnými kúskami...nože daj spoločné foto:)
m.
spomínal si porovnanie s ostatnými kúskami...nože daj spoločné foto:)
m.
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 0 guests