Po dlhej odmlke sa vraciam späť na frontu. Z avizovaného Wespe nakoniec vzišlo niečo exotickejšie - Greif. Model a predloha sa mi veľmi páčila, pričom ma zaujala hlavne veľkosť, resp. malosť modelu - ono bude to teraz taký malý zlatík.
Plánujem čistostavbu, bez nejakých extrémnych prerábačiek. Keďže je takmer polovica akademického roku, stavba bude trvať zrejme niekoľko mesiacov. Pri troche šťastia do leta by z toho mohlo niečo konkrétne vzniknúť, takže držte palce. Niečo krátko o predlohe:
Edit: "V pořadí třetí verze polopásu nesla oficiální označení leichter Funkpanzerwagen (Sd.Kfz. 250/3) a šlo o radiový vůz zajišťující bezdrátové spojení mezi bojovými jednotkami, jejich velením i vzdušnou podporou. Tento stroj existoval celkem ve čtyřech provedeních lišících se konkrétní kombinací radiostanic. Použité radiové vybavení odpovídalo druhu jednotky, ke které byl radiovůz přidělen. Jednotlivá provedení byla označována římskou číslicí.
SdKfz 250/3 I nesl radiostanice typu Fu 12 a Fu.Spr.Ger. f. Tento stroj byl určen pro pozemní jednotky a to jak tankové tak i pěchotní. SdKfz 250/3 II byl vybaven stanicemi Fu 1, Fu 7 a Fu.Spr.Ger. f. Tento vůz zajišťoval spojení mezi pozemními jednotkami a letectvem. Také SdKfz 250/3 III sloužil ke koordinaci pozemních a vzdušných sil a používal zřejmě stanice typů Fu 8, Fu 4 a Fu.Spr.Ger. f. Poslední SdKfz 250/3 IV měl na palubě stanice Fu 8, Fu 5 a Fu.Spr.Ger. f a sloužil zřejmě jako štábní velitelské vozidlo. Někdy byla na palubě dokonce ještě přenosná radiostanice Torn-Fu. G. Dlužno podotknout, že někteří autoři uvádějí i jiné složení radiovýbavy jednotlivých variant vozu." (Zdroj: http://www.panzernet.net)
Ako je určite známe, stroj používal sám Erwin Rommel a model zobrazuje práve jeho mašinu, ktorá mala označenie "Greif".
Šmikajda obsahuje 8 strán A4 s dielmi + 4 strany návodných kresieb. Stavba je už mnohokrát prezentovaná, takže o fotografie by nemala byť núdza. Takže snáď len, že dúfam, že sa mi podarí sa aspoň trochu priblížiť borcom, čo model už postavili. SdKfz 250/3 I nesl radiostanice typu Fu 12 a Fu.Spr.Ger. f. Tento stroj byl určen pro pozemní jednotky a to jak tankové tak i pěchotní. SdKfz 250/3 II byl vybaven stanicemi Fu 1, Fu 7 a Fu.Spr.Ger. f. Tento vůz zajišťoval spojení mezi pozemními jednotkami a letectvem. Také SdKfz 250/3 III sloužil ke koordinaci pozemních a vzdušných sil a používal zřejmě stanice typů Fu 8, Fu 4 a Fu.Spr.Ger. f. Poslední SdKfz 250/3 IV měl na palubě stanice Fu 8, Fu 5 a Fu.Spr.Ger. f a sloužil zřejmě jako štábní velitelské vozidlo. Někdy byla na palubě dokonce ještě přenosná radiostanice Torn-Fu. G. Dlužno podotknout, že někteří autoři uvádějí i jiné složení radiovýbavy jednotlivých variant vozu." (Zdroj: http://www.panzernet.net)
Ako je určite známe, stroj používal sám Erwin Rommel a model zobrazuje práve jeho mašinu, ktorá mala označenie "Greif".
Dlho som rozmýšľal čím začať stavbu. Chcel som trochu netradične, a preto som najprv uvažoval o kolesách. Vďaka Burtonovi budem mať vypálené niektoré diely laserom (týmto sa ti verejne pripomínam

Po tých dvoch či koľko mesiacoch musím povedať,že som sa tešil až príde tento deň a ja začnem zas niečo lepiť.
Toľko asi na začiatok, pokračovanie nabudúce.





