TEST UPGRADE FORA
LINK NA VLAKNO TOŤ

Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Moderator: Oliver

User avatar
toudi_sk | --
Krotiteľ textúr
Posts: 12948
Name: Milan
Location: u susedky
Contact:

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Postby toudi_sk » 15 Dec 2017 20:29

plachta vyzerá fajnovo :victory:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
[b]na mierku sa nestažuje, mierka sa mení[/b] a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku
[align=right][url=http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=15&t=3725&p=70971#p70971]pár pomôcok[/url][/align]

User avatar
majos | 51
Posts: 927
Name: Marian
Location: Planeta Zem. So vsetkymi pros and cons.

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Postby majos » 15 Dec 2017 20:37

Teda totok. Fakt to mas skvele.
Zilinsky primat(or) v starej forme. Aj Anicka z Cadecky:)
https://www.youtube.com/watch?v=MaR3eZJEQIs
A dalsi Janko:
https://www.youtube.com/watch?v=BBbQbMWQF1o

User avatar
tatra813 | 30
Posts: 490
Name: Peter
Location: Banská Bystrica

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Postby tatra813 » 15 Dec 2017 22:01

:shocked: nemám slov ... iný level toto už :dribble:
Jeden musí robiť vždy,to čo sa páči ostatným .. V suchom doku -> SCHARNHORST 1/150 ..... áno, mám doma laser

User avatar
Sumec | 33
Posts: 850
Name: Adam
Location: Trenčín

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Postby Sumec » 16 Dec 2017 15:24

Slintám a ešte viac budem slintať keď to budem vidieť naživo :dribble: :haha:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

User avatar
Štefan Húska | 44
2K+
Posts: 2701
Name: Štefan Húska
Location: Saalbach Österreich

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Postby Štefan Húska » 16 Dec 2017 16:05

To Sumec: ešteže tam dal tú plachtu, ináč by si mu to zaslintal komplet :haha:
To Oliver: na parádu si to dal, na parádu :wink: :dribble:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

User avatar
Marmat | 38
Posts: 874
Name: Martin
Location: Stará Bystrica

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Postby Marmat » 16 Dec 2017 16:44

Dobre to vypadá, teším sa na finálne fotky.

User avatar
Oliver | 31
2K+
Posts: 2305
Location: Trenčín/Nová Dedinka
Contact:

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Postby Oliver » 17 Dec 2017 20:54

Dobre to vypadá, teším sa na finálne fotky.
Ďakujem chalani.
Kým nejaké finálne fotky budú musím najprv zostaviť podvozok. Dnes som to skúšal a bude to ťažšie zostaviť ako som si myslel. :haha:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Stielhandgranate 24

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_Sxcj ... J1yC951EKA

User avatar
Oliver | 31
2K+
Posts: 2305
Location: Trenčín/Nová Dedinka
Contact:

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Postby Oliver » 20 Dec 2017 20:32

Report
Dnes len taký krátky report, pravdepodobne posledný pred finálnou sériou fotiek.
Dal som dohromady kolesá s pásmi. Celkovo ich zloženie bolo náročnejšie ako som predpokladal. Konštrukčné riešenie (ich zavesenie len na osky) je divné, nie je pevné a kolesá majú tendenciu stáť všeliako len nie kolmo k zemi. A hoci som to nemal v pláne, ale kvôli celému prevedeniu podvozku som bol nútený nalepiť aj zástierky. :scorn:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Stielhandgranate 24

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_Sxcj ... J1yC951EKA

User avatar
Marmat | 38
Posts: 874
Name: Martin
Location: Stará Bystrica

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Postby Marmat » 22 Dec 2017 14:10

Chcem sa ťa spýtať, nemáš kolesá na ľavej strane až moc posunuté dozadu? Ja viem, že si v úvode svojho vlákna uviedol takú perličku, že:
Kolesá na ľavej strane sú posunuté mierne dozadu, čím vzniká väčšia medzera medzi prvým pojazdovým a hnacím kolesom (údajne o 14 cm oproti druhej strane).
ale predsa len, keď si pozriem fotky Sarrothovho hakla, menovite túto, tak on má tú medzeru medzi pojazdovým a hnacím kolesom očividne menšiu.

User avatar
Oliver | 31
2K+
Posts: 2305
Location: Trenčín/Nová Dedinka
Contact:

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Postby Oliver » 22 Dec 2017 22:50

Pravdepodobne mám. Som ale rád, že sa mi podarilo pásy vôbec nalepiť, pretože som ich robil až na druhý pokus. Celkovo je ich zavesenie riešené podľa mňa dosť nešťastne, takto:


Lepia sa natupo na diel 73. Ten som nalepil na diel 71a (ten vľavo) a vyhol maximálne ako išiel - po hranu vedľajšieho dielu 71a (ten vpravo), ktorý keďže má pod sebou diel 71b je logicky vyšší. Myslel som, že to je OK, ale ukázalo sa, že nebolo. Kolesá boli príliš vysoko .. tak som všetky pekne odrezal a išiel od začiatku.
Na ľavý 71a som si dorobil kruh rovnakých rozmerov a až naň a vo väčšom uhle som lepil diely 73, výška je teraz akurát. A áno, objavila sa väčšia medzera medzi prvými dvoma kolesami, ale považujem to za prijateľnú daň. Na tretie opravy už nejak neostalo síl..

Navyše tu je hneď niekoľko čistostavieb, kde kolegovci sú na tom rovnako:
http://www.papirove-modely.cz/velkynahled/10215
http://www.papirove-modely.cz/velkynahled/80161

Momentálne mám už model hotový, pripravený na fotenie. Pokúšal som sa aj spraviť nity, ale bez kornajsov som neprišiel na vhodný spôsob, aby výsledok bol pekne oblý. Zajtra by som rád model nafotil a ak sa podarí fotky zverejnil.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Stielhandgranate 24

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_Sxcj ... J1yC951EKA

Return to “Vojenská technika // Military Vehicles”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest