TEST UPGRADE FORA
LINK NA VLAKNO TOŤ
LINK NA VLAKNO TOŤ
Re: Papierovy-Modelar.sk - Dôležité info
Forum rules
V prípade záujmu o otvorenie novej témy kontaktujte administrátora.
- Táto sekcia slúži na komerčné ponuky predaja/kúpy modelov a modelárskeho príslušenstva, ktoré predajcovia ponúkajú v rámci výkonu podnikateľskej činnosti.
- Administrátor fóra nenesie žiadnu zodpovednosť za obsah a pravdivosť tu uvedených ponúk, pričom z predaja v tejto sekcii uvedeného tovaru mu neplynie žiaden zisk.
Re: Papierovy-Modelar.sk - Dôležité info
...a lepte...
Last edited by mimapnd on 19 Jun 2024 19:13, edited 89 times in total.
Re: Papierovy-Modelar.sk - ZIMNA SKUPINOVKA DEC/JAN2021 - 25.11.21
Dnes sa mi podarilo aspoň telefónom odmerať klasický slzičkový plech. Meranie bude určite s odchýlkou, ale za týmto účelom stačí. Dĺžka slzičky a zároveň aj "vodorovný" odstup je cca. 2cm. Keď použijeme jednoduchú matematiku, trojčlenku, logaritmus, odmocníme...tak v "našej" mierke by mali byť dané rozmery cca. 0,8mm
Neviem odkiaľ výrobca tých plechov zobral tie mierky. Ale keď som správne rátal podľa fotiek vzoriek, tak mi vychádza nasledovné:
449 je skôr mierka 1:12, možno 1:15
450 podobne, akurát slzičky sú hustejšie a tučnejšie
451 mi vychádza až na 1:6
453 vyzerá veľmi husté, ale podľa výpočtov je najpoužiteľnejšie a vychádza to okolo 1:20, možno 1:24
Hádam to pomôže pri výbere do objednávky
Neviem odkiaľ výrobca tých plechov zobral tie mierky. Ale keď som správne rátal podľa fotiek vzoriek, tak mi vychádza nasledovné:
449 je skôr mierka 1:12, možno 1:15
450 podobne, akurát slzičky sú hustejšie a tučnejšie
451 mi vychádza až na 1:6
453 vyzerá veľmi husté, ale podľa výpočtov je najpoužiteľnejšie a vychádza to okolo 1:20, možno 1:24
Hádam to pomôže pri výbere do objednávky
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster
Re: Papierovy-Modelar.sk - ZIMNA SKUPINOVKA DEC/JAN2021 - 25.11.21
Zatiaľ takto.
1ks Praga V3S- Answer
http://www.answer.pl/pl/pojazdy-wojskow ... a-v3s.html
1 ks lasery na Praga V3S- Answer
http://www.answer.pl/pl/home/4031-praga ... zniki.html
1ks T 972 Diamond wywrotka- Answer
http://www.answer.pl/pl/pojazdy-wojskow ... rotka.html
1ks Fiat 126p Maluch - KEx009- Answer
http://www.answer.pl/pl/home/4036-fiat- ... ex009.html
1ks SD KFZ 2 NSU KETTENKRAD- Modelik nr kat. 0404:
https://modelik.pl/0404-kettenkrad-p-88.html
1ks Praga V3S- Answer
http://www.answer.pl/pl/pojazdy-wojskow ... a-v3s.html
1 ks lasery na Praga V3S- Answer
http://www.answer.pl/pl/home/4031-praga ... zniki.html
1ks T 972 Diamond wywrotka- Answer
http://www.answer.pl/pl/pojazdy-wojskow ... rotka.html
1ks Fiat 126p Maluch - KEx009- Answer
http://www.answer.pl/pl/home/4036-fiat- ... ex009.html
1ks SD KFZ 2 NSU KETTENKRAD- Modelik nr kat. 0404:
https://modelik.pl/0404-kettenkrad-p-88.html
Last edited by toudi_sk on 11 Nov 2021 17:07, edited 2 times in total.
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
[b]na mierku sa nestažuje, mierka sa mení[/b] a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku
[align=right][url=http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=15&t=3725&p=70971#p70971]pár pomôcok[/url][/align]
Re: Papierovy-Modelar.sk - ZIMNA SKUPINOVKA DEC/JAN2021 - 25.11.21
Ja si tu tiež po vzore iných čosi odložím:
1x Cardboard model wagon Rnh 2/2020 (16.43€) by Draccus
Najneskôr 25.11 posielam ss-ku so všetkými náležitosťami.
1x Cardboard model wagon Rnh 2/2020 (16.43€) by Draccus
Najneskôr 25.11 posielam ss-ku so všetkými náležitosťami.
Re: Papierovy-Modelar.sk - ZIMNA SKUPINOVKA DEC/JAN2021 - 25.11.21
K tomu Rnh vagónu nemá Draccus aj 3D výtlačky tých nádob na kyselinu?
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell
Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)
Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)
Re: Papierovy-Modelar.sk - ZIMNA SKUPINOVKA DEC/JAN2021 - 25.11.21
Nemá. Má už zničené formy. Musí urobiť nové. Skús mu napísať priamo.K tomu Rnh vagónu nemá Draccus aj 3D výtlačky tých nádob na kyselinu?
hotovo: Lokomotíva KÖFF II Angraf
na stole : Siemens Halske Bo WAK
na stole : Siemens Halske Bo WAK
- Štefan Húska | 44
- 2K+
- Posts: 2701
- Name: Štefan Húska
- Location: Saalbach Österreich
Re: Papierovy-Modelar.sk - ZIMNA SKUPINOVKA DEC/JAN2021 - 25.11.21
Ahoj dealer, ja len tolko.
https://sklep.orlik-models.pl/modele-ka ... -g-55.html
https://sklep.orlik-models.pl/modele-ka ... -g-55.html
https://sklep.gpm.pl/antykwariat/modele ... to-gpm-054
https://sklep.orlik-models.pl/modele-ka ... -g-55.html
https://sklep.orlik-models.pl/modele-ka ... -g-55.html
https://sklep.gpm.pl/antykwariat/modele ... to-gpm-054
Last edited by Štefan Húska on 19 Nov 2021 22:50, edited 1 time in total.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu
Musím lepiť kým mám slinu
Re: Papierovy-Modelar.sk - ZIMNA SKUPINOVKA DEC/JAN2021 - 25.11.21
Určite sa to bude dať vytlačiť niekde.K tomu Rnh vagónu nemá Draccus aj 3D výtlačky tých nádob na kyselinu?
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
[b]na mierku sa nestažuje, mierka sa mení[/b] a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku
[align=right][url=http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=15&t=3725&p=70971#p70971]pár pomôcok[/url][/align]
Re: Papierovy-Modelar.sk - ZIMNA SKUPINOVKA DEC/JAN2021 - 25.11.21
1x https://sklep.orlik-models.pl/narzedzia ... -ic-c.html
1x https://sklep.orlik-models.pl/narzedzia ... y-3-0.html
1x https://sklep.orlik-models.pl/narzedzia ... y-5-0.html
1x https://sklep.orlik-models.pl/modele-ka ... anzer.html
1x https://sklep.orlik-models.pl/elementy- ... erowo.html
1x https://sklep.orlik-models.pl/narzedzia ... y-3-0.html
1x https://sklep.orlik-models.pl/narzedzia ... y-5-0.html
1x https://sklep.orlik-models.pl/modele-ka ... anzer.html
1x https://sklep.orlik-models.pl/elementy- ... erowo.html
Last edited by Matej on 25 Nov 2021 14:48, edited 2 times in total.
Re: Papierovy-Modelar.sk - 18.10. - VIANOCNA SKUPINOVKA DEC/JAN2021 BUDE :)
No kedže tu viacerí nariekali že je nedostatkové zboží...tak hľa ->Tak nakoniec ku mne po dlhom čakaní dorazili nejaké tie vzorky zo Slaters Plasticard... btw, ak si stále myslíme, že Slovenská Pošta je naprd, tak UK Royal Mail je iný level... objednávka odoslaná 19.10. ku mne dorazila dnes 28.10., a to bola 1. triedaale aspoň všetko prišlo v poriadku...
Cena jedného plechu vychádza cca. 3,95-4,00€.
vzorka 0447:
![]()
![]()
vzorka 0448:
![]()
![]()
vzorka 0449:
![]()
![]()
vzorka 0450:
![]()
![]()
vzorka 0451:
![]()
vzorka 0153:
![]()
![]()
a tieto pláty su ohybné...
Tak ak sa niekomu niečo bude ľúbiť, dajte potom počas skupinovky vedieť, objednám a prepašujem![]()
Potom nech Johny dá referencie , ale je to na 0,5 čiže krásny ohyb a nelúpe sa, čo som skúšal nechtom po tom prejsť
Jeden musí robiť vždy,to čo sa páči ostatným .. V suchom doku -> SCHARNHORST 1/150 ..... áno, mám doma laser
Re: Papierovy-Modelar.sk - ZIMNA SKUPINOVKA DEC/JAN2021 - 25.11.21
Ja si poprosím nasledovné:
Orlik:
https://sklep.orlik-models.pl/tools/cut ... search=kb4
https://sklep.orlik-models.pl/tools/cut ... search=kb5
https://sklep.orlik-models.pl/tools/cut ... =a5%20mata
https://sklep.orlik-models.pl/tools/dri ... -3-mm.html
https://sklep.orlik-models.pl/tools/dri ... -5-mm.html
https://sklep.orlik-models.pl/tools/dri ... -0-mm.html
https://sklep.orlik-models.pl/tools/dri ... -4-mm.html
GPM:
https://sklep.gpm.pl/narzedzia/dkb-5-os ... sac-1-olfa
Papierové Modelástvo:
http://www.papierovy-modelar.sk/mk04teh ... yword=tehl
http://www.papierovy-modelar.sk/rbm0840 ... word=lanko
http://www.papierovy-modelar.sk/rbm0840 ... word=lanko
Drafmodel:
https://www.drafmodel.pl/akcesoria-do-m ... -0-mm.html - 2x
https://www.drafmodel.pl/akcesoria-do-m ... -5-mm.html - 2x
https://www.drafmodel.pl/akcesoria-do-m ... 1-5mm.html - 2x
https://www.drafmodel.pl/akcesoria-do-m ... -0-mm.html - 4x
https://www.drafmodel.pl/akcesoria-do-m ... -5-mm.html - 4x
https://www.drafmodel.pl/akcesoria-do-m ... 1-5mm.html - 4x
https://www.drafmodel.pl/akcesoria-do-m ... 1-0mm.html - 4x
https://www.drafmodel.pl/akcesoria-do-m ... 0-8mm.html - 4x
https://www.drafmodel.pl/akcesoria-do-m ... 0-6mm.html - 4x
Orlik:
https://sklep.orlik-models.pl/tools/cut ... search=kb4
https://sklep.orlik-models.pl/tools/cut ... search=kb5
https://sklep.orlik-models.pl/tools/cut ... =a5%20mata
https://sklep.orlik-models.pl/tools/dri ... -3-mm.html
https://sklep.orlik-models.pl/tools/dri ... -5-mm.html
https://sklep.orlik-models.pl/tools/dri ... -0-mm.html
https://sklep.orlik-models.pl/tools/dri ... -4-mm.html
GPM:
https://sklep.gpm.pl/narzedzia/dkb-5-os ... sac-1-olfa
Papierové Modelástvo:
http://www.papierovy-modelar.sk/mk04teh ... yword=tehl
http://www.papierovy-modelar.sk/rbm0840 ... word=lanko
http://www.papierovy-modelar.sk/rbm0840 ... word=lanko
Drafmodel:
https://www.drafmodel.pl/akcesoria-do-m ... -0-mm.html - 2x
https://www.drafmodel.pl/akcesoria-do-m ... -5-mm.html - 2x
https://www.drafmodel.pl/akcesoria-do-m ... 1-5mm.html - 2x
https://www.drafmodel.pl/akcesoria-do-m ... -0-mm.html - 4x
https://www.drafmodel.pl/akcesoria-do-m ... -5-mm.html - 4x
https://www.drafmodel.pl/akcesoria-do-m ... 1-5mm.html - 4x
https://www.drafmodel.pl/akcesoria-do-m ... 1-0mm.html - 4x
https://www.drafmodel.pl/akcesoria-do-m ... 0-8mm.html - 4x
https://www.drafmodel.pl/akcesoria-do-m ... 0-6mm.html - 4x
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest