TEST UPGRADE FORA
LINK NA VLAKNO TOŤ

Tirpitz-Bismarck-Scharnhorst-Yamato-Hood /HAL + GPM/ 1:200

Moderator: Fito

User avatar
martanek411 | --
Posts: 195

Tirpitz-Bismarck-Scharnhorst-Yamato-Hood /HAL + GPM/ 1:200

Postby martanek411 » 07 May 2012 19:11

Vzhledem k akutnímu nedostatku času jsem zde zatím neprezentoval žádnou stavbu. Byl jsem zvyklý na více volnosti a času, což v současnosti nemám, takže se jen tak o víkendech snažím o trochu toho patlání...

Moji milovanou kočičkou poničený TIRPITZ byl darován kamarádce, která sice jeho opravu a dokončení původně požadovala, ale v důsledku náhodné stavby malého děťátka - ELBING T - 22, který se jí líbí více, než velký brácha :), je oprava odložena na velké neurčito.

Image

Ale jelikož je TIRPITZ nádherná lodička - musí být postavena .... do zamýšlené rozsáhlé opravy se mi upřímně řečeno moc nechtělo, takže padlo rozhodnutí o stavbě nové .....

Image

SCHARNHORST byl pozastaven v důsledku nepřesností kostry. Už jsem se s tím setkal na jednom modelářském fóru, kostra se zdá být větší .... ačkoliv jsem se snažil trup zpracovat co nejpřesněji, obšívka neseděla. Tudíž musely tyto díly dolů a přišla oprava a broušení ... nástavby počkají, dokud nebude odpovídat trup ....

Image

A když už jsem byl v těch opravách a stavbách trupů, tato práce mě zaujala .... tudíž jsem si řekl, slovy Forresta Gumpa, proč neběžet dál ... ;) A proč neudělat TIRPITZ sestřičku ..... :-) Takže se objevil BISMARCK a v jeho stopách.... kdo by to byl řekl .... HOOD ... :-)

Image

No a tak momentální stav vypadá takto ...

Image Image Image Image

Pak se do toho ale přimotalo volání dálek .. a na scéně se objevil Pacifik. Jen co se napraví dočasný nedostatek kartonu :) , doplní soupravu ještě nádherný japonský kousek YAMATO... :)

Image

Bohužel bude zřejmě nemožné stavět vše dále najednou :roll: , takže po nezbytném dlouhém broušení trupů, padne volba / dnešním pohledem / zřejmě na souběžnou stavbu dvou osudových lodiček BISMARCK a HOOD.

Prozatím zdravím všechny příznivce moří a oceánů :)

User avatar
Zavislak | --
† 17.08.'12
Posts: 1584
Name: Ondrej
Location: Stará Turá, Bratislava

Re: LODIČKY

Postby Zavislak » 07 May 2012 20:04

...najprv som nevedel,ci vidim dobre (4 trupy lodí)... a potom som zacal citat. Ty si blazon...(v pozitiv slova zmysle). Ale toto bude asi povinnost sledovat.

Drzim palce... :victory:

User avatar
toudi_sk | --
Krotiteľ textúr
Posts: 12948
Name: Milan
Location: u susedky
Contact:

Re: LODIČKY

Postby toudi_sk » 07 May 2012 21:13

kokos, ale si si nalozil :shocked: :beat brick:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
[b]na mierku sa nestažuje, mierka sa mení[/b] a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku
[align=right][url=http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=15&t=3725&p=70971#p70971]pár pomôcok[/url][/align]

User avatar
petopato | 55
12 násobný gulášmajster!
Posts: 4445
Name: Peter Židuliak
Location: Šahy
Contact:

Re: LODIČKY

Postby petopato » 07 May 2012 21:31

Mohol by si niekto k tým trupom ľahnúť, aby sme videli aké je to veľké :wink: :victory:

User avatar
Alibaba | 48
Posts: 301
Name: Tomáš
Location: Zvolen, Stupava

Re: LODIČKY

Postby Alibaba » 09 May 2012 20:03

Si blázon... v tom pozitívnom zmysle slova :)
Poriadok je pre blbcov, inteligent zvláda chaos...

twardykamen | 41
Posts: 11
Name: Miro
Location: Levice

Re: LODIČKY

Postby twardykamen » 10 May 2012 09:47

this is madness

User avatar
serpens | 42
a.k.a. hado
Posts: 8906
Name: Miro
Location: Žilina
Contact:

Re: LODIČKY

Postby serpens » 12 May 2012 12:00

Toto skor do galerie a potom kazdej "lodicke" vlastne vlakno. A inak, nemam slov, toto by som nedal ani v piatom zivote.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

User avatar
Roman | 52
4K+
Posts: 4352
Name: Roman
Location: doma

Re: LODIČKY

Postby Roman » 13 May 2012 08:01

sem by sa hodil nazov jednoosobova multiparalelka :wink:

User avatar
martanek411 | --
Posts: 195

Re: LODIČKY

Postby martanek411 » 14 May 2012 04:34

Již se klube velký šéf .... :-) YAMATO se vystrčila kousek na svět :-)

Image

Zatím jen nasucho poskládané, nedopasované ..... ale ..... již pokřtěné ženskou rukou .... no, nejen rukou ..... :-)

Image

User avatar
martanek411 | --
Posts: 195

Re: LODIČKY

Postby martanek411 » 27 May 2012 14:48

YAMATO již také připraveno .........následovat bude dlouhé broušení hezky na čerstvém vzduchu ... :haha:

Image Image ImageImage

Return to “Námorná technika // Watercrafts”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests