TEST UPGRADE FORA
LINK NA VLAKNO TOŤ

TATRA T148 S1 /RipperWorks/ 1:32

Moderator: iconmaster

User avatar
ApeX | --
Posts: 192
Name: Honza

TATRA T148 S1 /RipperWorks/ 1:32

Postby ApeX » 30 Dec 2013 12:48

Zdravím všechny příznivce Ripperovek a hlavně Tatrovek

Právě začínám lepit svůj první Ripper a to TATRU 148 S1.Model vypadá moc hezky a tak jsem si ho vybral.Předpokládám obtížnou stavbu ,hlavně kabinu.Koukal jsem tady na fóru je těch Esjedniček víc ale nejvíc mě zaujal tahač od Zolla hlavě ta excelentně slepená kabina.Takové kvality asi nedosáhnu ale budu se co nejvíc snažit

Důkaz o originálu (samozřejmě sem si vše naskenoval pro případné chyby)

Image

Image Image Image Image Image Image Image Image


A teď už ke stavbě.Začínám podle návodu nosníky všech náprav

Image Image Image

Pak přišly na řadu diferenciály

Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Last edited by ApeX on 25 Jun 2015 15:06, edited 1 time in total.
Rozděláno: TATRA 148 S1

User avatar
jozkin | 41
2K+
Posts: 2320
Name: Jozef
Location: Martin

Re: TATRA T148 S1/Ripper Works/1:32

Postby jozkin » 30 Dec 2013 13:06

No, myslim si, ze by bolo lepsie zacat nejakym inym modelom od RW, T148 su naozaj velmi narocne a bolo by lepsie si to najrv natrenovat na nejakej T815. (Vhodna by bola S3, alebo Agro, ale pokojne aj lubovolna ina)

Kazdopadne Ti drzim paste k uspesnej stavbe.
Lepim preto, ze ma to bavi, tak ako ma to bavi a to, co sa mi paci.
Normálne je vlastnit (viac) originál(ov).

User avatar
tom | 31
Posts: 1332
Location: Prešov

Re: TATRA T148 S1/Ripper Works/1:32

Postby tom » 30 Dec 2013 13:38

super dalsi kus 148 S1, drzim palce :P

terenkoza | --
2K+
Posts: 2300
Name: marek

Re: TATRA T148 S1/Ripper Works/1:32

Postby terenkoza » 30 Dec 2013 13:41

halo :victory:

nemaj boja, vyzera to zatial dobre :victory: sak ked ne, tak to mozes rozdupat :bad smile:

drzim palec :victory:
T.E.R.E.N.K.O.Z.A. : Těžkotonážní Efektivní Rychlý Elektronický Náhodně Kráčející Obrovský Zabíjecí Automat

User avatar
ApeX | --
Posts: 192
Name: Honza

Re: TATRA T148 S1/Ripper Works/1:32

Postby ApeX » 30 Dec 2013 21:33

Vidím to tak že až na kabinu by to teoreticky mohlo dopadnout dobře,snad se udržím v čistotě a pečlivosti :)
Rozděláno: TATRA 148 S1

User avatar
toudi_sk | --
Krotiteľ textúr
Posts: 12948
Name: Milan
Location: u susedky
Contact:

Re: TATRA T148 S1/Ripper Works/1:32

Postby toudi_sk » 30 Dec 2013 22:05

Důkaz o originálu (samozřejmě sem si vše naskenoval pro případné chyby)
a lepíš z? rám by až tak nevadil, keď ho budeš mať skombinovaný originál offset s atramentom, ale ak ti môžem poradiť, všetko oranžové
lep z kópie, lebo sám si neveríš a škoda mať peknú korbu z originálu a potom kabínu inej farby, rovno celé to sprav v jednej farbe a keď
to pototo, tak si to vytlačíš znova a nemusíš byť v strese

:wink:
je to samozrejme na tebe, ja by som do originálu nezarezal ani za zlaté prasa :P navyše ak atramentovú tlač po vytlačení strekneš
akrylovým lakom, nebude sa ti ani rozpíjať pri retuši, ak by si tlačil na laserovke, vraj sa to dá proti oderu chrániť fixatívom
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
[b]na mierku sa nestažuje, mierka sa mení[/b] a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku
[align=right][url=http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=15&t=3725&p=70971#p70971]pár pomôcok[/url][/align]

Luky815 | --
Posts: 411
Name: Lukáš
Location: Bratislava

Re: TATRA T148 S1/Ripper Works/1:32

Postby Luky815 » 30 Dec 2013 22:17

a škoda mať peknú korbu z originálu a potom kabínu inej farby,
Zaujmavá myšlienka. To by sa dalo využiť pri patine akože korba je nová lebo stará sa rozbila a bola nutná výmena. Ale to len tak kecám.
"Musíme to urobiť presne, preto to urobíme podľa oka"

User avatar
ApeX | --
Posts: 192
Name: Honza

Re: TATRA T148 S1 /Ripper Works/ 1:32

Postby ApeX » 31 Dec 2013 11:38

toudi_sk lepím z originálu :)
Rozděláno: TATRA 148 S1

User avatar
johnny7 | 42
Wykonawca
Posts: 2874
Name: Jano
Location: Prievidza

Re: TATRA T148 S1 /Ripper Works/ 1:32

Postby johnny7 » 31 Dec 2013 16:07

Preco to lepis z originalu, ked si si naskenoval model do zalohy pre pripadne chyby? Ak sa ti nepodari nieco na kabine, nikdy sa ti nepodari vytlacit nahradny diel rovnakej farby.
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

User avatar
serpens | 42
a.k.a. hado
Posts: 8906
Name: Miro
Location: Žilina
Contact:

Re: TATRA T148 S1 /Ripper Works/ 1:32

Postby serpens » 31 Dec 2013 16:09

Johny, tomu sa hovori chalange :) Ja to ani neskenujem :)
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Return to “Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest