TEST UPGRADE FORA
LINK NA VLAKNO TOŤ

Pristavný žeriav - GANZ /braintech/ 1:25

Moderators: iconmaster, braintech

User avatar
braintech | 44
Kral Papiru (Brno '15)
Posts: 348
Name: Miro
Location: Bratislava

Pristavný žeriav - GANZ /braintech/ 1:25

Postby braintech » 13 Feb 2014 23:31

Caute

tak som sa dostal do fazy ked davam prve fotky a zatial to berte s rezervou, hlavne kvoli tomu ze technicke detaily doplnim neskor, mal som kedysi odlozenu stranku ale ktosi ju prerobil a uz neviem najst potrebne informacie.
Takze, toto je moja predloha:

pozical som si ju zo stranky Slovenska plavba a pristavy
Momentalne je stavba vo faze ze mam hotovy drapak a dokoncujem podvozok. Ano, drapak to je ta lyzica kt v bratislavskom pristave prekladaju sypke materialy, hlavne zeleznu rudu, ci uz z vagonov na lode alebo na docasne uskladnenie. Drapak kt som spracoval ma objem cca 4.2m3, to iba pre obraz.
Zeriavy vyrabala firm GANZ Danubius v Madarsku, pisem ze vyrabala, pretoze uz sa tak nedeje, momentalne robia iba repasovanie existujucich zariadeni.
Model je kresleny na zaklade originalnych vykresov, kt postupne digitalizujem a pouzivam pri vyrobe 3D modelu. Na tomto mieste chcem podakovat za ustretovost p. Jurajovi Bohunskemu, hovorcovi SPaP, kt mi intenzivne pomahal najst kde a kto v pristave by mohol mat potrebnu dokumentaciu. Dalsia vdaka patri p. Sablicovi a p. Vargovi za pristup do archivu, prehrabavanie sa vo vykresoch, rozvoz po pristave, umoznenie nafotenia si potrebnych detailov priamo na zeriave.
Takisto mi bolo umoznene stretnut sa s panom Cemmelom - otcom tychto dinosaurov, len pre info vykresy vznikly v r 1982.
Este par detailov:
-vzhladom na rozsah modelu, nebude free, diely rozkladam na format A3, drapak zabral cca 2.5 strany
-vramci lepenia toho co si nakreslim, diely pripravujem uz do finalnej formy ako vystrihovacku,tzn cislovanie, navodovky, podlep atd, v zavere bude vyfarbovanie
-ano, bude prebiehat aj beta test vramci tohto vlakna
-hotovy model nebudem mat doma, slubil som ze ho poskytnem pristavu aby mohol byt v archive kde sa na nom budu zaucat novi zeriavnici a bude to aj take zhmotnenie dokumentacie kt sa tam nachadza, dovod su aj rozmery, hotovy model by mal mat vysku 2m

Teraz par obrazkov na vecer:
Drapak
original


3D
celok, celuste, vrchny set kladiek vrch, vrchny set kladiek spodok, spodny set kladiek vrch, spodny set kladiek spodok, kladky


papierova verzia


no a nakoniec pre final ilustraciu som si to dovolil nafotit s Invictou od Balua, samozrejme v povodnej mierke tzn tusim 1:16.5


Zatial tolko, sledujte, komentujte, myslite na to ze sa stale ucim :wink:
No a dalsi prispevok bude uz od beta testera, alebo ked najdem, tak dalsie fotky, zo stavby podvozkov, kedze kolesa - 24ks uz mam hotove. :wink: :haha:

Miro

User avatar
Burton | --
Posts: 606
Location: Nemecká

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech models/ 1:25 vývoj a be

Postby Burton » 14 Feb 2014 00:03

Jednoducho parada...
Drzim palce k dokonceniu... :victory:

FunTomas | --
Posts: 61
Name: Tomáš
Location: Bratislava

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech models/ 1:25 vývoj a be

Postby FunTomas » 14 Feb 2014 07:47

Nádhera, ale nebude ten model priveľký?

User avatar
atlon | 48
Pán laserov
Posts: 1668
Name: attila
Location: Nitra, Levice
Contact:

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech models/ 1:25 vývoj a be

Postby atlon » 14 Feb 2014 08:43

:victory: paráda :jawbone:
nejaké koncové rozmery by neboli? aké to bude veľké? :wink:
Armin is the best

User avatar
Fito | 51
Admin
Posts: 5579
Name: Fito
Location: Na východ od Blavy
Contact:

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech models/ 1:25 vývoj a be

Postby Fito » 14 Feb 2014 08:51

Konečne to vidím celé aj z pomerovou Invictou, vyzerá to parádne.

Držím palec, nech sa ti to dobre kreslí a rozkladá, a hlavne nech ti to betatester moc neofrfle :P
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

User avatar
mimapnd | --
Fordsonman
Posts: 2118
Name: M.

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech models/ 1:25 vývoj a be

Postby mimapnd » 14 Feb 2014 11:24

:victory: paráda :jawbone:
nejaké koncové rozmery by neboli? aké to bude veľké? :wink:
kukam, ze kukas iba obrazteky :bad smile: ...citujem: hotovy model by mal mat vysku 2 metre...
super model inak.

User avatar
laki | 47
Posts: 692
Name: laki
Location: BA - okolie

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech models/ 1:25 vývoj a be

Postby laki » 14 Feb 2014 11:36

kua miro, parada, k tomu budem potrebovat asi pristavbu

User avatar
braintech | 44
Kral Papiru (Brno '15)
Posts: 348
Name: Miro
Location: Bratislava

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech models/ 1:25 vývoj a be

Postby braintech » 14 Feb 2014 12:30

Zdravim pani,

som rad ze zaujem rastie, ano model bude velky, ale....
snazim sa aby model bol 'mierkovy' tzn ak si ho nejaky blazon zlozi, tak si k tomu moze dat dalsie veci, napr ako som kedysi hutal ze tam moze parkovat Kriegslok s 2 weglarkami od Angrafu vedla seba, a spoza rohu vybehne T-72 ERA zmensena do 1:25 od GPM....
stacilo fantasmagorickych spiknuti, kto bude chciet, si spravi
spodna cast kde su podvozky ma rozmery 40x40cm (preto 2 weglarky tam vojdu), kabina s velkou strojovnou budu zacinat 60cm nad podlozkou/zemou, vrchne ramena- vylozniky budu mat cca 1m dlzky - preto budu z hlava kartonu na odlahcenie, kym ram a kolesa obsahuju leskokarton, kabina a strojovna budu aj s interierom
a samozrejme su ludia kt si model upravia, zmensia napr do 1:50, alebo 1:120 aby to mali vo vlacikovej mierke, a podobne
ako pisal kedysi Toudi, zmensit sa vzdy da, bez toho aby utrpeli detaily kt sa tymto postupom vypustia, ale nemusia sa vyrabat na kolene.

Miro

User avatar
serpens | 42
a.k.a. hado
Posts: 8906
Name: Miro
Location: Žilina
Contact:

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech + beta/ 1:25

Postby serpens » 14 Feb 2014 12:59

Som zvedavy, ako toto dopadne (po konstrukterskej stranke - tazisko, pevnost), napadu fandim, ale pozeram, ze uz teraz su tam niektore veci na moj vkus riesene inak, ako by som si predstavoval. Vytrvaj!
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

User avatar
Major | 67
Veľký milovník Tatier
Posts: 1665
Name: Oto
Location: Tőketerebes
Contact:

Re: Pristavný žeriav GANZ /Braintech + beta/ 1:25

Postby Major » 14 Feb 2014 13:11

:still dreaming: :still dreaming: :still dreaming:
"Komu není dáno, tomu se nedá dát." J.Werich

Return to “Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests