TEST UPGRADE FORA
LINK NA VLAKNO TOŤ

Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Moderator: Oliver

User avatar
Oliver | 31
2K+
Posts: 2305
Location: Trenčín/Nová Dedinka
Contact:

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Postby Oliver » 24 Dec 2017 15:33

Report
Ako som už spomínal, model mám hotový. Podarilo sa mi ho zložiť prekvapivo rýchlo - za cca 5 mesiacov, počas ktorých som za stolom presedel takmer 230 hodín. Stavba to bola príjemná, ale trochu ma už štvalo ku koncu, že som celý model raz vlastne lepil. :haha:
Na záver som len dorobil dva úchyty: jeden na kryt motoru, druhý na zadné dvere. Pokus o nity z ihly nevyzeral dobre kvôli jeho rovnej ploche, preto som ďalej nepokračoval. Pravdepodobne zvážim kúpu kornajsov. Keď tak rozmýšľam ani nemám čo viac k modelu povedať.. myslím si, že som fotky jednotlivých častí nafotil a zverejnil dosť, preto už len záverečná séria fotiek.




Nejaké ďalšie zábery:


Skúšal som aj s pieskom, ale nie je nad fotenie v exteriéri:


A tak isto aj skupinovka, môj celý Wermacht: (fotené ale až po tme s umelým svetlom)


Ďakujem tým čo mi poradili a komentovali môj postup. Teraz budem mať pár dní oddych a onedlho sa vrhnem na ďalší model.
Prajem pekné Vianoce. :wink:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Stielhandgranate 24

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_Sxcj ... J1yC951EKA

User avatar
tatra813 | 30
Posts: 490
Name: Peter
Location: Banská Bystrica

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Postby tatra813 » 24 Dec 2017 15:48

Gratulujem k dokončeniu , opäť ďalší parádny model v tvojom podaní :victory: :still dreaming:
Jeden musí robiť vždy,to čo sa páči ostatným .. V suchom doku -> SCHARNHORST 1/150 ..... áno, mám doma laser

User avatar
iconmaster | 37
Last man standing
Posts: 7647
Name: Peter Jankovič
Location: Želiezovce
Contact:

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Postby iconmaster » 24 Dec 2017 15:57

Gratulujem aj ja, dal si to na jednicku :victory:
Neviem, ci vsetka ta patina je sucastou textur modelu z roku 2003, alebo nieco je tvoj tuning, kazdopadne ako celok je to velmi posobivy!

User avatar
Sumec | 33
Posts: 850
Name: Adam
Location: Trenčín

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Postby Sumec » 24 Dec 2017 16:59

Oliver si frajer, je to skvelé :dribble: Teším sa na tvoj ďalší model. Budeš pokračovať v doplňovaní Wermachtu?
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

User avatar
Marmat | 38
Posts: 874
Name: Martin
Location: Stará Bystrica

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Postby Marmat » 24 Dec 2017 21:34

Si si pekný darček na Vianoce nadelil, gratulujem k dokončeniu. :wink:
Ak si dobre spomínam, v Žiline si v rukách držal tento kúsok:

Tipujem teda, že toto bude tvoj ďalší model.

User avatar
Kečup | --
Posts: 389
Name: Jožo
Location: Horná Poruba

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Postby Kečup » 25 Dec 2017 09:26

Oliver krása, nemám k tomu čo dodať a gratulujem k dokončeniu :victory:
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

User avatar
Roman | 52
4K+
Posts: 4352
Name: Roman
Location: doma

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Postby Roman » 25 Dec 2017 09:35

super,len tak dalej. a teraz sup lepit dalsie wh vozidlo

User avatar
petopato | 55
12 násobný gulášmajster!
Posts: 4445
Name: Peter Židuliak
Location: Šahy
Contact:

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Postby petopato » 25 Dec 2017 12:34

Aj ja mám túto 251-ku zlepenú a stavbu som si tiež užíval :wink: . Tieto GPM modely s patinou majú niečo do seba, gratulujem k dokončeniu :victory: , pekne si sa s tým vyhral, hlavne s plachtou, (ja som som to trochu flákal :red: )

User avatar
Paly | 38
Posts: 1805
Name: Paľo

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Postby Paly » 25 Dec 2017 13:57

Krásna predloha, krásny výsledok. Na tvoju zbierku modelov radosť pozerať :) . Prezraď, na čo ďalšie sa máme tešiť.
Len jediný postreh: Do budúcna by si mohol vyrezať štrbinu v zatemnení predných svetlometov a dať za to normálnu parabolu zo zrkadlovej fólie.
Live hard, ride easy.

User avatar
Oliver | 31
2K+
Posts: 2305
Location: Trenčín/Nová Dedinka
Contact:

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Postby Oliver » 25 Dec 2017 21:38

Ďakujem za pochvaly chalani. Som rád, že sa model páči. :big smile:

To Iconmaster: Čo sa týka patiny, tak tá je zachovaná. Nič som nikde nepridával. Akurát čo som sa snažil retušou nadviazať na inak perfektnú tlač.

To Marmat: A nebolo to v Nitre? Model čo tipuješ doma nemám, navyše s polopásakmi som na pár rokov skončil. :haha:

To Paly: Štrbinu som už na Greifovi vyrezal, tu sa mi to celkom páči aj takto. Ale do budúcna vytuningujem aj tie na ďalšom modely! :big smile:

Čo sa týka nasledujúceho modelu, tak na chvíľu si od papiera oddýchnem. Keď sa k nemu vrátim, tak sa pôjde buď na japonskú loď alebo nemeckú techniku, pretože okrem Studebakera nič iné v archíve nemám. Takže pokračovať vo Wermachte sa bude, len nie hneď. :P
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Stielhandgranate 24

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_Sxcj ... J1yC951EKA

Return to “Vojenská technika // Military Vehicles”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest