TEST UPGRADE FORA
LINK NA VLAKNO TOŤ

Hladam

Moderator: Trak-Tor

User avatar
toudi_sk | --
Krotiteľ textúr
Posts: 12948
Name: Milan
Location: u susedky
Contact:

Re: Hladam

Postby toudi_sk » 19 Jun 2019 15:21

existuje niekde vystrihovačka legiovlaku, alebo aspoň výkresy a fotky lokomotívy a vagónov?
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
[b]na mierku sa nestažuje, mierka sa mení[/b] a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku
[align=right][url=http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=15&t=3725&p=70971#p70971]pár pomôcok[/url][/align]

User avatar
Roman | 52
4K+
Posts: 4352
Name: Roman
Location: doma

Re: Hladam

Postby Roman » 20 Jun 2019 05:58

fotky su tu
http://www.csol.cz/legiovlak/
tehlove vagony sa podobaju na g10,na ten je vykres,kopu fotiek ti mozem poslat ked chces

User avatar
spider | 34
Posts: 1114
Name: Stano
Location: Trenčín

Re: Hladam

Postby spider » 08 Jan 2020 23:42

Ahojte. Nevedel by mi niekto pomôcť? Potreboval by som nejaké podklady na túto nádrž:
https://www.arturmodel.cz/1-35-np-7-prevozna-nadrz
https://www.valka.cz/CZK-NP-7-nadrz-pre ... PHM-t84072

Niečo viac ako v tom popise. Nejaké lepšie fotky, pohľady, niečo z čoho by sa to dalo solídne nakresliť do 1:25.
Diky
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

User avatar
Tomáš S. | --
Posts: 15
Name: Tomáš Straňák
Location: Uherský Brod

Re: Hladam

Postby Tomáš S. » 27 Jan 2020 23:34

Zdravím,

už delší dobu hledám rypadlo SATUR. Momentálně mám informaci, že je jeden v Nitře (nebo poblíž) - není tu někdo z Nitry, kdo by tam tento stroj viděl? Popřípadě pokud by kdokoliv věděl o jiném kdekoliv jinde... (bohužel původce této informace není schopen bližších detailů)



Jedná se dnes už o dost velkou raritu a bohužel není už několik let nikde k nalezení. Proto zkouším alespoň takto, protože momentálně se mi úplně pátrání v Nitře a okolí nehodí. Nicméně v minulosti už jsme pátrali v Komárně, Tisovci a vlastně i v Nitře, ale už je to asi dva roky a tehdy jsme byli neúspěšní, všechny stopy končily bohužel ve šrotu.

Stroj může být například ve stavební firmě, u cestářů, v bazaru či zemědělském podniku. Zkrátka mít se na pozoru pokud jezdíte v této lokalitě, nebo občas mrknout přes plot :victory: . Za jakoukoliv pomoc budu moc rád, je také vysoce pravděpodobné, že to umožní vznik nového modelu z dílny Andera74!

User avatar
ander74 | 51
Posts: 521
Name: andrej
Location: Zvolen

Re: Hladam

Postby ander74 » 29 Jan 2020 21:48

Zdravím,

už delší dobu hledám rypadlo SATUR. Momentálně mám informaci, že je jeden v Nitře (nebo poblíž) - není tu někdo z Nitry, kdo by tam tento stroj viděl? Popřípadě pokud by kdokoliv věděl o jiném kdekoliv jinde... (bohužel původce této informace není schopen bližších detailů)



Jedná se dnes už o dost velkou raritu a bohužel není už několik let nikde k nalezení. Proto zkouším alespoň takto, protože momentálně se mi úplně pátrání v Nitře a okolí nehodí. Nicméně v minulosti už jsme pátrali v Komárně, Tisovci a vlastně i v Nitře, ale už je to asi dva roky a tehdy jsme byli neúspěšní, všechny stopy končily bohužel ve šrotu.

Stroj může být například ve stavební firmě, u cestářů, v bazaru či zemědělském podniku. Zkrátka mít se na pozoru pokud jezdíte v této lokalitě, nebo občas mrknout přes plot :victory: . Za jakoukoliv pomoc budu moc rád, je také vysoce pravděpodobné, že to umožní vznik nového modelu z dílny Andera74!
Kto nájde asi posledný žijúci SATUR na SLOVENSKU , a bude možné ho pofotiť a pomerať, tak má odo mňa model v mierke 1:32 v podobnom rozsahu ako je môj model UNEX DH411 https://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=62&t=7668 .

User avatar
Štefan Húska | 44
2K+
Posts: 2701
Name: Štefan Húska
Location: Saalbach Österreich

Re: Hladam

Postby Štefan Húska » 29 Jan 2020 23:33

Keď som bol decko, stálo to za každým rohom, teraz to nie a nie zohnať.
Možno na sídlo firmy sa dovolať, či by neposunuli dokumentáciu :wink:
http://www.csm.sk
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

User avatar
Marmat | 38
Posts: 874
Name: Martin
Location: Stará Bystrica

Re: Hladam

Postby Marmat » 10 Mar 2021 01:06

Zháňam skeny technických atlasov ABC, konkrétne tie, ktoré sa týkali československého námorného loďstva. Vychádzali v 80 rokoch.
Tých atlasov bolo viac, neviem presne koľko, III. časť mám.

Tu je náhľad, aby bolo jasné o čo sa jedná:


Jedno veľké ďakujem všetkým, ktorí mi pomôžu

User avatar
Ooopko | --
Posts: 25

Re: Hladam

Postby Ooopko » 10 Mar 2021 16:09

Pozriem tie technické atlasy a ak nájdem, napíšem správu. Opko.

User avatar
Fito | 51
Admin
Posts: 5579
Name: Fito
Location: Na východ od Blavy
Contact:

Re: Hladam

Postby Fito » 10 Mar 2021 18:10

Mám dvojku a trojku.
Trojku máš, pridávam fotky dvojky.
https://photos.app.goo.gl/aTUgwrfTNHpQLK1e9
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

User avatar
Ooopko | --
Posts: 25

Re: Hladam

Postby Ooopko » 10 Mar 2021 18:42

Ahoj, našiel som iba toto:

Opko

Return to “Podklady // Details”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest