TEST UPGRADE FORA
LINK NA VLAKNO TOŤ

Tatra 815 AGRO /Patero/ 1:25 - by petopato

Moderator: iconmaster

User avatar
petopato | 55
12 násobný gulášmajster!
Posts: 4445
Name: Peter Židuliak
Location: Šahy
Contact:

Re: Tatra 815 AGRO /Patero/ 1:25 - by petopato

Postby petopato » 25 Jan 2015 10:13

Až tak poctivo to zase nie je, ale makám.
Sobotu som obetoval nárazníku, chcelo by to ešte aspoň 1 vrstvu tmelu, toto je posledná pred brúsením, ale žaves:


Hotový nárazník (nejako sa mi nedarilo vyfotiť to :red: ):

Až na fotkách som si všimol, že v diere na oko presvitá základovka, tak to ešte doladím...

User avatar
serpens | 42
a.k.a. hado
Posts: 8906
Name: Miro
Location: Žilina
Contact:

Re: Tatra 815 AGRO /Patero/ 1:25 - by petopato

Postby serpens » 26 Jan 2015 08:16

Ja by som tam tu zakladovku nechal, vyzera to tak relanejsie :)
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

User avatar
MartinX23 | 36
Posts: 372
Name: Martin
Location: Nitra
Contact:

Re: Tatra 815 AGRO /Patero/ 1:25 - by petopato

Postby MartinX23 » 26 Jan 2015 09:19

Hej hej suhlasím vyzerá to OK s tou základnou :) končne aj ťažné oko v nárazníku ale v mierke 1:32 ho asi nerobí nikto (ani ja nie :D ), len tak ďalej... teším sa na výsledok :wink:
TATRA nezná bratra

User avatar
petopato | 55
12 násobný gulášmajster!
Posts: 4445
Name: Peter Židuliak
Location: Šahy
Contact:

Re: Tatra 815 AGRO /Patero/ 1:25 - by petopato

Postby petopato » 26 Jan 2015 18:44

To oko sa dá pekne urobiť aj v 32-ke. Ja som to robil tak, že som vyrezal otvor o odzadu som prilepil asi 6 mm dlhý drôt, takže to nie je vyberateľné a z hora som len zapichol a sekunďakom prilepil tenší drôtik. Má to len vyzerať ako klin, je to model a nie hračka...

User avatar
petopato | 55
12 násobný gulášmajster!
Posts: 4445
Name: Peter Židuliak
Location: Šahy
Contact:

Re: Tatra 815 AGRO /Patero/ 1:25 - by petopato

Postby petopato » 06 Nov 2016 22:20

Po dlhšom čase som so dostal k lepeniu a skompletizoval som kabínu. Je trochu kostrbatá, ale dvere sú len priložené na suho, budem ich samostatne striekať a vlepím ich až potom.

User avatar
petopato | 55
12 násobný gulášmajster!
Posts: 4445
Name: Peter Židuliak
Location: Šahy
Contact:

Re: Tatra 815 AGRO /Patero/ 1:25 - by petopato

Postby petopato » 22 Jan 2020 20:39

Po neuveriteľných vyše troch rokoch som sa rozhodol, že oživím tento projekt. Strekol som kolesá matnou čiernou, boli šedé netreté akrylovkoami a dúfal som, že sa sprejom nedostanem úplne do drážok dezénu a celkom to aj vyšlo:

Budem pokračovať kabínou, ale možno budem musieť vyrobiť novú, lebo nejako neviem napasovať dvere, takže zatiaľ toľko...

User avatar
rozek | 40
Posts: 63
Name: rozek

Re: Tatra 815 AGRO /Patero/ 1:25 - by petopato

Postby rozek » 23 Jan 2020 09:29

prosím ťa akú farbu používaš na šasi, lebo ja som použil nejakú akrylovú a vyzerá to celé ako ovracané

User avatar
petopato | 55
12 násobný gulášmajster!
Posts: 4445
Name: Peter Židuliak
Location: Šahy
Contact:

Re: Tatra 815 AGRO /Patero/ 1:25 - by petopato

Postby petopato » 23 Jan 2020 19:03

Tu som ešte použil Louvre acrylic (namiešal som ju z bielej a čiernej), ale odvtedy som objavil polomatnú tmavošedú základovku v spreji a teraz už na hasičskej tatre som striekal ňou.


User avatar
rozek | 40
Posts: 63
Name: rozek

Re: Tatra 815 AGRO /Patero/ 1:25 - by petopato

Postby rozek » 24 Jan 2020 11:36

ďakujem za tip, no striekať už je asi neskoro pre mňa, tak to len natriem

User avatar
petopato | 55
12 násobný gulášmajster!
Posts: 4445
Name: Peter Židuliak
Location: Šahy
Contact:

Re: Tatra 815 AGRO /Patero/ 1:25 - by petopato

Postby petopato » 26 Jan 2020 22:31

Nestriekal som disky a pukličky:

Return to “Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest