TEST UPGRADE FORA
LINK NA VLAKNO TOŤ

Bismarck /GPM/ 1:200

Moderator: Fito

User avatar
MM6666 | 44
Posts: 34
Name: Matúš
Location: Prešov

Bismarck /GPM/ 1:200

Postby MM6666 » 21 May 2012 19:08

Po úspešnom dokončení HMS Onslow som sa tentokrát rozhodol vrhnúť sa na niečo viac akčnejšieho z obdobia 2 sv. vojny, bude to model bojovej lode triedy Bismarck nemeckej Kriegsmarine. Myslím že tento model netreba vôbec nejako popisovať, dodám iba že je pomenovaná bola podľa nemeckého kancelára Otta von Bismarcka a bola sesterskou loďou Tirpitzu.
[imgg=http://papermodelers.sk/hostimages/ukY2X8X1EDNcgfTXSro5.jpg]http://papermodelers.sk/hostimages/ukY2X8X1EDNcgfTXSro5_thumb.jpg[/imgg] [imgg=http://papermodelers.sk/hostimages/dhtecuOpNdgvsptyfc5k.jpg]http://papermodelers.sk/hostimages/dhtecuOpNdgvsptyfc5k_thumb.jpg[/imgg]
na porovnanie vedľa je HMS Onslow v tej istej mierke

[imgg=http://papermodelers.sk/hostimages/TNkbxcOZ24ro1V4s1mk3.jpg]http://papermodelers.sk/hostimages/TNkbxcOZ24ro1V4s1mk3_thumb.jpg[/imgg] [imgg=http://papermodelers.sk/hostimages/te35y71ihXHnUsNhuYES.jpg]http://papermodelers.sk/hostimages/te35y71ihXHnUsNhuYES_thumb.jpg[/imgg]

User avatar
tomas81 | 44
Posts: 285
Name: Tomas
Location: Bytča Hrabové

Re: Bismarck /GPM/ 1:200

Postby tomas81 » 21 May 2012 19:58

To je ono Matúš. S tvojím zmyslom pre detail to bude mazec.

User avatar
štefíno | 33
Posts: 614
Name: Mirek
Location: Brno / Zlín
Contact:

Re: Bismarck /GPM/ 1:200

Postby štefíno » 21 May 2012 21:14

Pěkná zásobárna leptíků :haha: Jsem zvědav na stavbu. Taky na mě čeká, akorát o Hala :big smile:

User avatar
Tomáš | 53
Posts: 270
Name: Tomáš
Location: V. Kapušany

Re: Bismarck /GPM/ 1:200

Postby Tomáš » 22 May 2012 09:12

Ten záchranný čln vyzerá super. :wink:

Štefíno už dokončil Hippera, mohli by ste urobiť paralelku, aby sme videli ako sa to má robiť profesionálne.
[imgg=http://papermodelers.sk/hostimages/qn3Co3z51sWH7mK3cyMU.jpg]http://papermodelers.sk/hostimages/qn3Co3z51sWH7mK3cyMU_thumb.jpg[/imgg]

User avatar
štefíno | 33
Posts: 614
Name: Mirek
Location: Brno / Zlín
Contact:

Re: Bismarck /GPM/ 1:200

Postby štefíno » 22 May 2012 11:57

Nn, já už mám další loďku vybranou a bude to něco, co jsem ještě nikde neviděl, jak co se týče výstav tak co se týče fór :wink:

User avatar
MM6666 | 44
Posts: 34
Name: Matúš
Location: Prešov

Re: Bismarck /GPM/ 1:200

Postby MM6666 » 22 May 2012 12:01

žiaden problém no ja sa s tým modelom vôbec neplánujem nejako plašiť (už asi mesiac premýšľam ako by som vyšperkoval spodný trup lode (či vypeniť..., alebo ho spraviť ako je originál vystrihovačka alebo to spraviť ako to urobila Doris http://i-am-modelist.com/2011/10/25/bismarck/ a táto posledná verzia sa mi pozdáva najviac - proste vypeniť, vytmeliť, nastrihať obšívku na pláty a pozdľžne ich nalepiť na trup, a strieknuť to nejakou nie lesklou červenou farbou) a asi keď to tak píšem tak to aj tak spravím :) , no ešte dokončujem Mark IV.

User avatar
Jano 100 | 56
Pán plachetníc
Posts: 1520
Name: Jano
Location: Humenné, Na Podskalku 62

Re: Bismarck /GPM/ 1:200

Postby Jano 100 » 22 May 2012 21:30

MM6666 wrote:už asi mesiac premýšľam ako by som vyšperkoval spodný trup lode (či vypeniť..., alebo ho spraviť ako je originál vystrihovačka alebo to spraviť ako to urobila Doris http://i-am-modelist.com/2011/10/25/bismarck/


Vyskúšaj, keďa sa nepodarí - otrhaj. A nalep znovu, prípadne kľudne vypeň a obrús - je to tvoja loď :wink:

Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe

Tomas0707

Re: Bismarck /GPM/ 1:200

Postby Tomas0707 » 24 Nov 2012 19:43

Čau chtěl bych se zeptat kde byl koupen tento model. Děkuji za odpověď

User avatar
MM6666 | 44
Posts: 34
Name: Matúš
Location: Prešov

Re: Bismarck /GPM/ 1:200

Postby MM6666 » 02 Dec 2012 12:43

nejaké nové fotky zo stavby.. no ku kompletizácii je stále ešte ďaleko no teraz by som už nal mať viac času takže sa pokúsim stavbu trochu urýchliť :big smile:

User avatar
tomas81 | 44
Posts: 285
Name: Tomas
Location: Bytča Hrabové

Re: Bismarck /GPM/ 1:200

Postby tomas81 » 02 Dec 2012 13:02

Nazdar Matúšu. Tak to si riadne pokročil. Častejšie dávaj fotky až to neni po takých kusoch. Tá nádstavba je len položená na sucho? Vyzerá to parádne. :big smile:

Return to “Námorná technika // Watercrafts”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests