Santa Mariu nejak zvlášť predstavovať netreba, kto chce vedieť viac, nájde o nej na nete informácií spústa. Papierový model vydal aj Shipyard, aj Maly Modelarz, avšak tieto ma nelákajú, tak si spravím vlastný
Pri hľadaní podkladov na Kolumbovské lode som natrafil na plány Santa Marie od Modelarstwa Okretoweho ( nie sú to ich vlastné výtvory, prevzali ich zo série kníh Anatomy of the ship ). Tu je odkaz:
http://www.modelarstwookretowe.pl/index.php?p=44
Takto by mala podľa týchto plánov loď vyzerať:
Tak som si ich upravil na mierku 1:96 vytlačil, a začal som kostriť. A vidíťe správne, zasa som použil vlnkový kartón
Jano