TEST UPGRADE FORA
LINK NA VLAKNO TOŤ
LINK NA VLAKNO TOŤ
KrAz 255b /Renova model/ 1:25 - SpiDeR vs. Rado-Wan
Moderator: Oliver
Re: KrAz 255b /Renova model/ 1:25 SpiDeR vs. Rado-Wan
Chcel by Vás poprosiť o radu ... kedže sa mi to chýli ku koncu, tak potrebujem vedieť, ako vyzerali "vojaci" ktorí viedli tento kraz....mám ČS verziu, ale veľa o tom neviem (aj keď som gúglil... ) tak možno by mi pomohol niekto kto by sa do toho viac rozumel.... len napríklad čo mali oblečené, či mali nejakú zbraň atď ... proste hocijaká rada (foto) pomôže....
Re: KrAz 255b /Renova model/ 1:25 SpiDeR vs. Rado-Wan
Re: KrAz 255b /Renova model/ 1:25 SpiDeR vs. Rado-Wan
Plachta vydarena a co sa tyka vojakov, tak na tom mohol jazdit snad lubovolny v ihlickovych maskacoch. Neboli to nijak specialne jednotky, takze mas absolutnu volnost 

"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts
- juraj_ziacik | 43
- Posts: 1547
- Name: Gergej
- Location: Turčiansky Svätý Martin/Zvolen/Babiná
- Contact:
Re: KrAz 255b /Renova model/ 1:25 SpiDeR vs. Rado-Wan
Tu so bezradný aj ja...ale tie ihličkáče v tom asi budú..
Ináč v modernej bojovke by ti mohol pomôcť Mišec, ja som skvor na druhú vojnu
Ináč v modernej bojovke by ti mohol pomôcť Mišec, ja som skvor na druhú vojnu

Hey Hou, Let´s Go!
Re: KrAz 255b /Renova model/ 1:25 SpiDeR vs. Rado-Wan
No neviem čo sú tie ihličkové maskáče
foto nebude?
Mišec no čakám, či pomôžeš
foto nebude?Mišec no čakám, či pomôžeš

Re: KrAz 255b /Renova model/ 1:25 SpiDeR vs. Rado-Wan
,75 minuty v googli
http://forum.valka.cz/viewtopic.php/title/Polni-stejnokroj-vz-60/t/39340
tak študuj
http://forum.valka.cz/viewtopic.php/title/Polni-stejnokroj-vz-60/t/39340
tak študuj

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
[b]na mierku sa nestažuje, mierka sa mení[/b] a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku
[align=right][url=http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=15&t=3725&p=70971#p70971]pár pomôcok[/url][/align]
Re: KrAz 255b /Renova model/ 1:25 SpiDeR vs. Rado-Wan
SpiDeR wrote:No neviem čo sú tie ihličkové maskáčefoto nebude?
Mišec no čakám, či pomôžeš
No zdravím
jasne že pomožem.Vychádzajme z toho že tvoj kraz 255 B slúžil od roku 1965.Tým pádom možes si vybrať viacej období ustrojovacích vzorov.Od roku 1965 do roku 1993 sme mali uniformy v nasledujúcom poradí a to: uniforma vz.60 (takzvané ihličáky na ktoré si už link dostal),potom uniforma vz.85 a uniforma vz.85PV.Medzi nimi boli aj iné vzory,ale tie sa skoro vôbec nepoužívali.Fotodokumentáciu a rozmiestnenie ti priložím k tomuto.Čo sa týka výzbroje tak tu platí útočná puška VZ.58 P alebo V (to je úplne jedno aku dáš).U obidvoch verzií SA vz.58 je dĺžka zbrane 845mm a u verzie V pri sklopenej ramenej opierke je to 635mm.Z nasadeným bodákom majú obe verzie zbrane dĺžku 1000mm.prikladám aj dáke obrázky
:sa vz.58dalej uniforma vz.85:
a uniforma vz.85PV:
dúfam že pomohlokombinovať horolezectvo z papierovým modelárstvom=môj výsledok :-D
Re: KrAz 255b /Renova model/ 1:25 SpiDeR vs. Rado-Wan
Óó veľmi pekne ďakujem, fakt pomohlo
takže radšej dám vz.85 nebudem sa tam babrať s maskáčmi
K tým zbraniam: ako ich nosili ? prevesené na chrbte alebo ako ? Plánujem jedného týpka dať tak, že je prehnutý do motora a druhý bude niesť bandasku...takže zbrane im nedávať ?
takže radšej dám vz.85 nebudem sa tam babrať s maskáčmi
K tým zbraniam: ako ich nosili ? prevesené na chrbte alebo ako ? Plánujem jedného týpka dať tak, že je prehnutý do motora a druhý bude niesť bandasku...takže zbrane im nedávať ?
Re: KrAz 255b /Renova model/ 1:25 SpiDeR vs. Rado-Wan
Vojak musí mať furt zbraň pri sebe /ak sa samozrejme nemýlim/
. Ak ju nemá tak je asi PTPák
....a ako ju nosili to ti asi napíšu znalci v v danom obore....
BTW : ...máš to parádne zlepené a sa mi to veľmi pááááči.
. Ak ju nemá tak je asi PTPák
....a ako ju nosili to ti asi napíšu znalci v v danom obore....BTW : ...máš to parádne zlepené a sa mi to veľmi pááááči.
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest
juro ani ty?