TEST UPGRADE FORA
LINK NA VLAKNO TOŤ

Sd.Kfz. 173 Jagdpanther /GPM/ 1:25

Moderator: Oliver

User avatar
johnny7 | 42
Wykonawca
Posts: 2874
Name: Jano
Location: Prievidza

Re: Sd.Kfz. 173 Jagdpanther /GPM/ 1:25

Postby johnny7 » 19 Feb 2012 19:35

Uz som to tu niekde pisal, ale ak chces take pekne gulicky tak tie sa nachadzaju bud v malych sackoch ked kupis nove topanky, alebo vo vrchnakoch od sumivych tabliet. Myslim, ze v oboch pripadoch ide o silikonove gulicky ktore pohlcuju vlhkost. A nemusis nicit prepisky.
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

User avatar
MM6666 | 44
Posts: 34
Name: Matúš
Location: Prešov

Re: Sd.Kfz. 173 Jagdpanther /GPM/ 1:25

Postby MM6666 » 12 Mar 2012 21:19

pozerám sa na 2D model na stole a po vzhliadnutí týchto fotiek ho znova odkladám, tvoj model je spracovaný neskutočne... snáď sa mi ho tiež podarí takto precízne spraviť, no nie teraz moje uznanie

User avatar
Dejv | --
Posts: 260
Location: Benešov, Česká republika

Re: Sd.Kfz. 173 Jagdpanther /GPM/ 1:25

Postby Dejv » 18 Jan 2014 09:38

Tak po dvou letech trochu popojedem s kompletací. Nejprve motor, u kterého jsem se kvůli tomu potrubí pěkně zasekl, po studiu desítek fotek mě přestalo bavit vymýšlet detailní drátkování a zvolil jsem nejjednodušší řešení, jen ty tlusté trubky okolo, v modelu je to jinak navržené zcela mimo realitu.

ImageImageImage

Dále interiér, v modelu chybí stanoviště velitele s ovládáním děla, tak jsem si je podle dostupných fotek vyrobil, to mě bavilo a mám z něj radost. Koukám, že mi letí opěrátko ke straně, nevadí, ještě není přilepené, stejně jako podstavec děla, kvůli následnému napasování do předního pancíře. Ještě jsem tam přidal sedačku pro radistu. Držák periskopu je vytištěn obráceně, ale to není nic fatálního.

ImageImageImage

Přední pancíř před nalepením a jen tak pro radost dvě fotky s hlavní nasucho:
ImageImageImage

Příště zadekluju boky a nalepím obšívku, snad sedne geometrie, aby byla sundavací střecha a kryt motoru. Pěkný den přeju ;)

User avatar
Paly | 38
Posts: 1805
Name: Paľo

Re: Sd.Kfz. 173 Jagdpanther /GPM/ 1:25

Postby Paly » 18 Jan 2014 11:56

Tak to je parádne toto :jawbone: keď si odmyslím koľko chýb (vzhľadom k realistickosti) ten model má ( viem prečo som ho predal Lowimu :bad smile: ) tak je to pastva pre oči, retuš, čistota a všetko. Do očí mi však dosť bije rozdielny priemer krku nábojnice a granátov, v tej mierke je to naozaj dosť. Viem, že si to chcel pekne spraviť zo špajdlí aby to bolo bez spojov ako v modeli, ale mohol si to nejako povymýšľať :-( . Ja to robím normálne navinutím a nalepením papiera na špajdľu do požadovaného priemeru a potom sa to dá normálne brúsiť, impregnovať a farbiť :)
Live hard, ride easy.

User avatar
Dejv | --
Posts: 260
Location: Benešov, Česká republika

Re: Sd.Kfz. 173 Jagdpanther /GPM/ 1:25

Postby Dejv » 19 Jan 2014 10:37

Ahoj, tak nad tímhle jsem se vůbec nezamýšlel, dík za podnět, samozřejmě máš naprostou pravdu, měl jsem papír rozdělit. Teď už je to jedno, až budu patlat další náboje, budu vědět. Ikarus: to vůbec není špatný nápad, díky, aspoň ušetřím práci s patláním nové hlavně. Kečup: díky, konkurence je třeba to je jasné. Vasik1: dík, návrat krála teda nevím, to jsou jiní borci, ale jsem taky rád že zas něco lepím. Jinak koukal jsem, že jsi tuhle obludu taky rozjel, pokročil jsi nějak?
to admin: stala se asi nějaká chyba, při odesílání příspěvku mi vypadlo připojení a zmizeli tři příspěvky pánů výše, je to možné?

User avatar
Burton | --
Posts: 606
Location: Nemecká

Re: Sd.Kfz. 173 Jagdpanther /GPM/ 1:25

Postby Burton » 19 Jan 2014 11:08

...zmizeli tři příspěvky pánů výše, je to možné?
Nezmizli, len su v inom vlakne...
Pohoda... :wink:

A je vidno, ze za tie dva roky sa ti ruky nezacali triast. :victory:

User avatar
Dejv | --
Posts: 260
Location: Benešov, Česká republika

Re: Sd.Kfz. 173 Jagdpanther /GPM/ 1:25

Postby Dejv » 27 Apr 2014 03:08

Ahoj kolegové, tak jsem trochu pokročil a nasadil ty boky a kolečka a nyní pracuji na pásech, četl jsem na ně dost kritiku ale ta se naštěstí nepotvrdila a pracuje se s nimi zcela parádně a bez nervů. Zbývá je jen nabarvit, pak dolepit drobotinu a bude hotovo. Mějte se fajn :)
ImageImage
ImageImage

User avatar
Dejv | --
Posts: 260
Location: Benešov, Česká republika

Re: Sd.Kfz. 173 Jagdpanther /GPM/ 1:25

Postby Dejv » 18 Jun 2014 18:54

Zdar, tak jsem trochu pokročil s kompletací, včetně tentokrát "profi" podložky, počkám až přijdou posypy a další fáze mrcasení může začít...fotky prosím zde:

Image

ImageImageImageImage
ImageImageImageImage

User avatar
Roman | 52
4K+
Posts: 4352
Name: Roman
Location: doma

Re: Sd.Kfz. 173 Jagdpanther /GPM/ 1:25

Postby Roman » 18 Jun 2014 19:22

mas to pekne spravene,nezabudni na antenu a sietky na vetrakoch motora

User avatar
Dejv | --
Posts: 260
Location: Benešov, Česká republika

Re: Sd.Kfz. 173 Jagdpanther /GPM/ 1:25

Postby Dejv » 18 Jun 2014 20:47

Dík Romane, anténa nebude problém, možná i ty síťky půjdou, vyhrabal jsem nějaké lepty od GPM pro Jagdtigera, možná půjdou i na tohle:
Image

Return to “Vojenská technika // Military Vehicles”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest